fb
Özel İstanbul Çağdaş Gelişim Anaokulu

Özel İstanbul Çağdaş Gelişim Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:30
Sabahçı: 08:30/12:00
Öğlenci: 13:00/17:30

Özel İstanbul Çağdaş Gelişim Anaokulu Hakkında

Özel İstanbul Çağdaş Gelişim Anaokulu, 2-6 yaş grubundaki çocuklara MEB okul öncesi eğitim programına uygun eğitim vermektedir. Okulun tam gün ve oyun grubu seçenekleri bulunmaktadır. MEB programının yanı sıra değerler eğitimi, aktif öğrenme, çoklu zeka kuramı, yaparak yaşayarak öğrenme yöntemleri, anaokulunda uygulanan eğitim metodlarıdır. İstanbul Gaziosmanpaşa’da, 07:15-18:30 saatleri arasında eğitim veren anaokulunda servis hizmeti sunulmaktadır. Besin değeri yüksek gıdalarla okulun mutfağında hazırlanan yiyecekler, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak sunulmaktadır. Yemek listeleri aylık olarak yayımlanmaktadır. Kurumda hazır gıdalardan ziyade ev yapımı ve organik ürünler tercih edilmekte, pilav, makarna ve hamur işleri verilmemektedir. Eğitim programı içerisinde, haftanın 4 günü İngilizce ve Fransızca yabancı dil eğitimleri verilmektedir. Çocukların gelişimini destekleyici branş dersleri olarak, bale, hip-hop dans, Latin dansları, drama, satranç, jimnastik dersleri verilmektedir. Çocuklar için satranç eğitimini daha eğlenceli ve kolay öğrenir hale getiren dramalaştırarak öğreten bir metod kullanılmaktadır. Öğrenim ve eğitimlerini destekleyici, merak ve araştırma yönlerini geliştirmeye yönelik okul dışı gezi programları ve sosyal etkinlikler, doğa çalışmaları, atölye çalışmaları yapılmaktadır. Öğrencilerin okula uyumları ve aile desteği konusundaki ihtiyaçlara yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti ve gelişimlerine karşı destekleyici, ileriki okul yıllarına hazırlık sürecini kolaylaştırmak adına rehberlik hizmeti sunulmaktadır. Çocuklar yıl boyunca gösterdikleri gelişimleri ve öğrendiklerini, eğitim dönemi sonunda yapılan müsamerelerle sergilemektedir. Yemeklerini toplu hale yiyebilecekleri bir yemekhane, gelişimleri için önemli olan uyku düzenlerinin aksamaması için uyku odası bulunmaktadır. Hem iç mekanda, hem bahçede yer alan oyun alanlarında öğrenciler serbest zamanlarını eğlenerek geçirmektedir. Bahçede oluşturulan minik tarım alanında Hava şartlarına bağlı olarak bahçede etkinlikler düzenlenmektir. Erken kayıtlarla indirim imkanları sunan okulda yaz dönemi boyunca sonraki okul yılının kayıtları alınmaktadır.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Konferans Salonu
Sanat Atölyesi
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe

Hizmetler

Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme

Dil Olanakları

Fransızca
İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Seramik Kulübü
Yabancı Dil Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

 • T. .

  Gozumden bile sakindigim oglumu,gozum kapali emanet edebildigim bir kurum olup ogretmenden otesi bir anne sefkati gosteren egitimcileri ile gerek egitim kalitesi,gerekse beslenmeye gosterdikleri ozenle mukemmel bir kurum.Herkesin emegine ve yuregine sağlık.

 • B. S.

  Torunum 3yıldır Çağdaş Gelişim Anaokulunda okuyor. İdari kadro öğretmenlerini çok başarılı buluyor eğitim sistemlerini takdir ediyorum.

 • E. d.

  İki çocuğum da bu okuldan mezun çok iyi bir eğitim ile organik beslenme stili sayesinde çocuklarınıza sıcacık bir aile ortamı sunan bu kurumu şiddetle tavsiye ediyorum.

 • A. T.

  Kızım bu yıl Çağdaş gelişim ailesine katıldı.Atatürkçü,Çağdaş adı gibi bir kurum. Eğitim sistemi yabancı dil eğitimleri branş dersleri ve beslenme mükemmel iyi ki bu okulu seçmişim.

 • Ö. .

  Kızımızın, okulda ikinci yılı.Biz çok araştırarak,hassasiyetle okul aradık.Okulöncesi önemsediğimiz bir süreç ve babamızla birlikte okulumuzda karar kıldık.Memnunuz okulumuzdan ve eğitimcilerinden....

 • İ. G.

  Kızım 2 yaşından beri okula devam etmekte. Çok memnunuz. İyiki sizleri tanıdık muhteşem bir ekibiniz var. İlk günkü gibi aynı özveri, şefkat ve sevgi dolu bir ekip. Her türlü eğitim, öğretim dolu sanatsal etkinlikler ve geziler düzenleyerek çocuklarımıza ayrı bir heyecan katıyor, öğrenirken eğlendiriyorsunuz. Kızımın ikinci evi ve ailesi oldunuz. Eğitim,temizlik, beslenme, ilgi ve alakası , sevgisi güzel olan okulumuzu ve öğretmenlerimizi çocuklarımıza verdiklerini emeklerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Başarılarınız daim olsun. İyi ki varsınız.Sevgiler.

 • ö. a.

  çağdaş gelişim anaokulunda dördüncü yılımız öğretmenlerimize çalışanlarınıza ayrı ayrı tşk ediyoruz herşeyiyle mükemmel kusursuz bir kreş herkese tavsiye ediyoruz...

 • F. S.

  Yillardir gozum kapali cocuklarimi emanet ettigim 2. evim.Sayenizde cok guzel anilar biriktirdik cocuklarimizla.Bizlere vermis oldugunuz bu guven,cocuklarimiza gosterdiginiz hassasiyet icin cok tesekkur ederiz.

 • F. Y.

  Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda ilerleyen, çağdaş gelişime önem veren, doğayı seven, koruyan ve tanıtan, birbirine saygı duyan bireyler yetiştirmeyi hedefleyen kaliteli, mükemmel bir anaokulu. Çocuklarınızı gönül rahatlığı ile gönderebilirsiniz. İyi varsınız Melike Hanım; Hayatım boyunca gördüğüm en iyi kalpli, güler yüzlü, saygılı, çocukları çok seven öğretmenimiz Gülnur Hanım iyi ki siz de varsınız. İpek çok mutlu :)

 • A. C.

  Çocuğum çok mutlu oluyor okula gidince

 • M. t.

  Gerçekten bu devirde güveneceğim bir okul bulmak beni çok mutlu etti. Kızım mutlu biz mutlu, iyi ki varsınız. Emeğinize sağlık.

 • S. g.

  Pırıl pırıl bir ortam, güleryüzlü ekip ve mutlu çocukların olduğu okulumuzu ve hocalarımızı ailemiz gibi görüyoruz ve seviyoruz.

 • B. s.

  Gözüm kapalı çocukları emanet ettiğim yer

 • b. a.

  Kurucusu Bengü hanım eğitimden sonra çocukların beslenme konusunda bir anneden daha titiz.ev yapımı domates sosları, organik meyvelerden reçeller, bizzat kendisinin yaptığı tarhanalar sayamadığım birçok besleyici harika gıdalar.İngilizce eğitimin ağırlıklı olmasından bahsetmeden geçemiyeceğim.Gözlerim kapalı emanet edeceğim, güvenilir,huzur ve sevgi dolu yuvanız için size binlerce kez teşekkürler.

 • S. Ö.

  Çocuğumu bu okulda oyun grubuna gönderdim çocuklarla kendi çocukları gibi ilgileniyorlar güvenle emanet edebiliyoruz. çocuğum her ortama kolay alışamaz okuldayken hiç ağlamıyor

 • S. Y.

  İsminde de olduğu gibi çağdaş bireyler yetiştiriyorlar eğitim kalitesi oldukça iyi olan bir okul çevrede eğitim alanında güvenebildiğimiz tek okul. herkese tavsiye ederim

 • H. K.

  Okulun fiziksel imkanları gayet iyi sınıfları geniş ve ferah ayrıca temiz bahçesi daha büyük olsa çok daha güzel olabilirmiş. yabancı dile önem veriliyor okulda dersler öğrencileri sıkmayacak şekilde işleniyor genelde knuşma odaklı

 • M. B.

  İlk günden itibaren kalbimizi fethetmeyi başaran bu güzel ekibe başarılar dilerim. Okulunuza başladıktan kısa bir süre sonra 2. evimiz olmayı başardınız. Çocuklar çok mutlu.

"Özel İstanbul Çağdaş Gelişim Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel İstanbul Çağdaş Gelişim Anaokulu İletişim Bilgileri

Merkez Mahallesi Peyman Sokak No: 41 D:1 /gaziosmanpaşa
0 212 963 0747
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum