fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Minik Panda Anaokulu

Özel Minik Panda Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 07:30/13:00

Özel Minik Panda Anaokulu Hakkında

İstanbul Küçükçekmece'de bulunan Özel Minik Panda Anaokulu’nun öncelikli hedefi çocuklara, yaşlarına uygun olarak sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerini destekleyen eğitimi vermek, ayrıca paylaşma, sorumluluk ve yaratıcılık duygularını geliştirmeyi sağlayacak eğitimi sunmaktır. 4 katlı olan okulda, oyun parkı, tarım uygulama bahçesi, kum havuzu bulunmaktadır. Özel Minik Panda Anaokulu 'nda bahçenin yarısı kadar oyun alanı bulunmaktadır. Okul 3 ve 6 yaş arasındaki çocuklara eğitim hizmeti vermektedir. 20 kişilik sınıflar her yaş için ayrı dizayn edilmiştir. Sınıfların oyun grupları 3 yaş, 4yaş, 5yaş, 6yaş grupları olarak dörde ayrılmıştır. Uyku odası özel bir şekilde tasarlanmıştır. Okulun tuvalet ve lavaboları 3-6 yaş gruplarına uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Okulda alanında uzman psikolog bulunmaktadır. Okul öncesi eğitim yuvasında bulunan bütün eğitmenler ilk yardım sertifikasına sahiptirler. Okul binasının depreme dayanıklılık raporu ve ilk yardım dolabı bulunmaktadır. Giriş çıkışlar kontrol edilmektedir. Özel Minik Panda Anaokulu 'nda 6 sınıf ve 12 öğretmen bulunmaktadır. Tam gün görev yapan 12 öğretmen dışında, sanat eğitimi, modern dans, müzik, bale, halk oyunları, jimnastik, bilim, İngilizce, Rusça dersleri de alanında uzmanlaşmış öğretmenler tarafından verilmektedir. Okulun aylık yemek listesi beslenme uzmanı tarafından hazırlanır ve okulun internet sitesinde yayınlanır. Bütün öğrencilerin sınıflarında kendi şahıslarına ait dolapları bulunmaktadır. Okulun çalışma saatleri 07.30 ve 18.30 dur. Çocukların güvenli bir şekilde okula gelip gitmeleri için 15 kişilik servisler bulunmaktadır. Türkçe dil etkinliği ile her gün öykü öncesi ve öykü sonrası etkinlikleri ders programın yer almaktadır. Sanat etkinlikleri kapsamında Özel Minik Panda Anaokulu 'nda her gün farklı bir sanat etkinliği yapılmaktadır. Yoğurma maddeleri, boya maddeleri, artık kağıtlar ile çalışmalar yapılmaktadır. Resim ve seramik çalışmaları ile çocukların, düşünebilmeleri, düşündüklerini kolayca ifade etmeleri ve yaratıcı bir kişilik kazanmaları sağlanmaktadır. Grup oyunları, bireysel oyunlar, havanın güzel olduğu zamanlar bahçe oyunları oynanmaktadır. 5 ve 6 yaşındaki çocuklara okuma hazırlık eğitimleri verilmektedir. Müzik etkinlikleri ile çocukların ritim yeteneğine sahip olması ve var olan müzik yeteneklerinin gün yüzüne çıkmasını sağlanmaktadır. Öğretmenlerimiz tarafından çocukların güne daha zinde başlamaları için müzik eşliğinde jimnastik ve beden hareketleri yaptırılır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Gems ve High Scope

- MEB odaklı

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Rehberlik

Yorumlar

 • ES

  Öğretici eğitim metodları sayesinde kızım çok yol aldı. İlk okula güzel bir başlangıc yapacağımıza inanıyorum. Bu da Minik Panda sayesinde. Ellerinize, emeğinize sağlık.

 • Çeşitli etkinlikler, öğretici oyunlarla sıcak bir yuva. Çocukları değerlerine sahip çıkan bilinçli bir nesil yetiştirme çizgisinde başarılı bir okul.

 • HY

  Huzur dolu bir yuva. Çocucuğum burada çok mutlu. Öğretmenleri sayesinde bu da. Geniş oyun alanı güvende vakit geçirmelerine olanak tanıyor. Tercih edilebilecek bir okul.

 • Araştırdığımız okullar içinde oldukca olumlu yorumlar okuduğumuz bir okul. Haklılarmış. Biz çok memnun kaldık. Kızım da öyle.

 • OK

  Çok yönlü sosyal bir okul. Çocuklar için uygun ortamda yeterli seviyede eğitim görüyorlar. Güven içinde güzel vakit de geçirmeleri bizim içimizi rahat ettiriyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Minik Panda Anaokulu İletişim Bilgileri

Atakent Mah. 4. Kisim Soyak Olypiakent 1 Nolu Ticaret Merkezi No:2/4 Küçükçekmece/istanbul
0 212 963 2078
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum