fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Pembe Düşler Akademi Anaokulu

Özel Pembe Düşler Akademi Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Öğlenci: 12:00/17:00

Özel Pembe Düşler Akademi Anaokulu Hakkında

Özel Pembe Düşler Akademi Anaokulu: Eğitim Programımız; Milli Eğitim Programını kapsar ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir okul olup 3-6 yaş arasını kapsayan Gaziosmanpaşa da bulunan bir okul öncesi eğitim kurumudur. Eğitim sitemimiz farklı eğitim sistemleri ile zenginleştirilmektedir. Eğitim programımız aylık olarak hazırlanır ve velilerimize uygulama öncesi mail olarak iletilir.
Özel Pembe Düşler Akademi Anaokulu’n da İngilizce dersi verilmektedir. Ek olarak taekwondo, modern dans, satranç, işaret dili, ilk yardım, akıl oyunları, atölye çalışmaları okul öncesi yaş grubuna ve çocukların seviyesine uygun olarak planlanıp aile eğitimi ve danışmanlığı hizmetleri okul ücretine dahil olup ekstra ücret talep edilmemektedir.
Özel Pembe Düşler Akademi Anaokulu; Çocukların sosyal ve duygusal gelişimi, psikomotor gelişimi, bilişsel gelişimi, dil gelişimi ve öz bakım becerilerini geliştirmeleri hedeflenmekte ve desteklenmektedir. Okul öncesi eğitim programı hazırlanırken tüm gelişim evreleri dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Programımızda: Öğrencilerimizin hazır bulunuşluk düzeyleri, ilgi alanları ve öğrenme stillerine göre eğitim temel alınır. Öğrencilerimizin akademik becerilerinin yanı sıra yaratıcılık, düşünme becerileri, sosyal duygusal gelişim programları uygulanarak bütünsel gelişimleri sağlanır. Kurumumuzda psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi verilmektedir. Öğrencilerin pedagojik gelişimlerine destek verilmekte ve öğrenciler ile düzenli olarak görüşme sağlanmaktadır. Aile ile iş birliği içerisinde bireysel görüşmeler sağlanmakta ve bilgilendirmeler yapılmaktadır. Rehberlikte yapılan görüşmeler ve kişisel bilgiler, gizlilik esas alınarak yapılmaktadır. Okulda eğitim derslikleri yanı sıra oyun salonu ve bahçe olmak üzere iki adet oyun alanı, yemekhane, mutfak, lavabolar, atölye odası bulunmaktadır. Okulda tüm bölümler doğal aydınlanma imkanına sahiptir. Okulda eğitimler yaz dönemi yaz okulu uygulaması ile devam etmektedir. Çocukların sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı kazanması sağlanmaktadır. Organik ve mevsimine uygun besinler tercih edilmektedir. Öğrencilerin gelişimleri önemli rol almaktadır bu sebeple her ay boy ve kilo takipleri sınıf öğretmenleri eşliğinde yapılmaktadır. Ay da bir gün öğrenciler ve veli katılımı ile mutfak etkinlikleri yapılmaktadır. Okul içinde ve çevresinde temizliğe büyük önem verilmektedir. Temel hedefimiz çocukların kendisiyle ve çevresiyle uyum içinde, üretken, özgüven sahibi ve girişken bireyler olarak eğitim hayatlarına devam etmelerini sağlamaktır.
Özel Pembe Düşler Akademi Anaokulu’n da verilen eğitim ile öğrencilerin düşüncelerini özgürce dile getirmesini ve iletişim becerisini güçlendirir. Bunun yanı sıra dil gelişimi alanın da destekler, sorunları kendisinin çözmesini ve bazı kararları kendisinin vermesi konusunda olanak sağlar.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Metal

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Müzik Öğretmeni

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

Yorumlar (4)

 • Lg

  Ogretmenlerin guleryuzunden Cok memnunum gayet ilgili ve guleryuzluler. Okul Cok donanimli ve egitim acisindan Cok guzel egitimleri var. memnun kalarak cocugumu gonderiyorum.

 • LB

  Çok güvendiğimiz severek çocuğumu teslim ettiğim bir okul. Sınıflar donanımlı ve temiz. Hem kurumsal hem de aile ortamının olduğu bir okul.

 • Okulun eğitim sistemi, ilgi alakaları, göstermiş olduğu özen çok kaliteli. Yabancı dil ağırlıklı eğitim sistemleri var. Bölgede bulunan okullar arasında birinci sırada diyebiliriz. Çok araştırarak gittiğim bir okul ve asla da pişman olmadım. İyi ki bu okulu tercih etmişiz. Çocuğum mezun olana kadar devam edeceğiz bu okula. Rehberlik servisleri gayet iyi. Çocuklarla tek tek ilgileniyorlar. En önemlisi çocuklara kendi çocuklarıyla ilgilenirmiş gibi yakın olmaları, eğitim sistemlerini çok koordinasyonlu ve çok başarılı buluyorum.

 • Fk

  Okulun temizliği ve düzeninden çok memnunum.Okulda bütün hizmet verenlerin ilgi ve alakaları bir başka güzel.yeniliklere açık bir okul çocuğumu emanet ettiğim için gözüm arkada asla kalmıyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Pembe Düşler Akademi Anaokulu İletişim Bilgileri

Barbaros Hayrettin Paşa Mah. 1016. Sok. No:12, Gaziosmanpaşa / İstanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum