fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Şerifali Küçük Şeyler Anaokulu

Özel Şerifali Küçük Şeyler Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 11
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00

Özel Şerifali Küçük Şeyler Anaokulu Hakkında

Okul öncesi dönem, yaratıcılığın, hayal gücünün en yüksek olduğu dönem olduğu için diğer tüm gelişim dönemlerinden daha önemlidir. Tam da bu yüzden anaokulu seçmek aileler için zorlayıcı bir sürece dönüşebilmektedir. Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi’ne bağlı olan kurumumuz bu konuda kendine özgü, diğer okullar arasında fark yaratan bir eğitim modeli ile birlikte çocuklar ve aileler için kaliteli bir seçenek ve standart oluşturmaktadır. Şerifali Küçük Şeyler Anaokulu olarak öncelikli hedefimiz “suflör kullanmayan” çocuklar yetiştirmek ve “çocuksu” değerleri, insani değerleri sunmak ve yaygınlaştırmaktır. Okulumuzda verdiğimiz özgün eğitimle 2-6 yaş arası çocuklar için yaratıcı, sorumluluk sahibi, meraklı, araştıran, bilgili, çevreye duyarlı ve iyi ilişkiler kurabilen mutlu çocuklar yetiştirilmektedir. Özel Şerifali Küçük Şeyler Anaokulu sağlamış olduğu yüksek standarttaki eğitim anlayışıyla çocukların bilimde, sanatta, sporda ve teknolojide başarılı olmaları sağlanmaktadır. Bununla birlikte çift dilli eğitimle öğrencilerimizin Türkçe dışında farklı bir dilin de varlığını görmelerini ve birer dünya insanı olarak yetişmelerini istiyoruz. Akıllı tahta aracılığıyla sunulan şarkı, video ve sunumlar, yaş gruplarına göre belirlenmiş, klasikleşmiş İngilizce hikaye ve masal kitapları, sesli hikayeler, İngilizce kavram haritaları, İngilizce görseller ile öğrendiklerini kalıcı hale getirmelerini amaçlıyoruz. Okulumuzda eğitim modelimizi, ve öğrencilerimizin farklı gelişim alanlarını destekleyen bir çok branş dersi bulunmaktadır. Bunlar; • İngilizce • Almanca • Görsel Sanatlar • Yaratıcı Drama • Rehberlik • Müzik • Beden Eğitimi • Yoga • Satranç • Robotik Kodlama • Çocuklarda Felsefe (*) • Gems (**) (*) Dünyanın yakından takip ettiği ve ilgilendiği bir alan olan Çocuklarda Felsefe dersi ile çocuklarımıza düşünmeyi, onlara bir fikri, bir duyguyu nasıl savunacaklarını öğretiyor; aynı zamanda onlarda etkin dinleme, soru sorma ve analitik düşünme becerilerini geliştiriyoruz. (**) Gems fen ve matematik etkinliklerini bütünleştiren, çocukların keşfederek, yaparak-yaşayarak bilgiye ulaşmalarını sağlayan, aynı zamanda da hayal gücünü geliştiren özgün bir öğretim modelidir. Kendine özgü materyalleri olan bu eğitim modelini biz de okulumuzda uyguluyoruz. Özel Şerifali Küçük Şeyler Anaokulu 'nda yaz okulu uygulaması bulunmaktadır. Yaz okulunda çocuklara binicilik, yüzme, spor, İngilizce, drama, gems, orff, dans ve mutfak atölyeleri eğitimleri verilmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Muhakeme Becerisi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

Yorumlar

 • Am

  Yeni okul çok güzel olmuş, fiziki şartları üst düzeyde ,geniş bi bahçe, güzel bi ortam,ferah sınıflar. Çok ilgili bi kadro var anında cevap alabiliyorum 2 yıldır çocuğum küçükşeyler şerifali de biz çok memnunuz tavsiye ediyoruz.

 • Ba

  Oğlumuzu 3 sezon boyunca hiç gözümüz arkada kalmadan emanet ettiğimiz okul. Gösterdikleri şefkatle güleryüzle her sene memnuniyetimizi kazandılar. Küçük şeyler akademisinin programını birebir uygulayan aynı zamanda anne şefkati ile tüm çocukları bağırlarına basan gerek yönetimi gerek öğretmenleri tüm idari kadrosu ile çok başarılı 3 dönem geçirdik.

 • S

  İkiz çocuklarım 3 yıl boyunca Şerifali Küçük Şeyler Anaokuluna gittiler. Bu sene ilkokula başladılar. Biz üç sene boyunca hem okul yönetiminden ve hem de öğretmenlerimizden çok memnun kaldık. Okul kurucusu Mustafa Bey her konuyla bizzat ilgileniyor. Öğretmenler de çok ilgililer. Çocukları sıkmadan, eğlendirerek eğitim veriliyor. Okulda Yabancı dile de büyük önem veriliyor. Çocuklarımı 3 yıl boyunca güvenle gönderdim. Çocuklarım da Şerifali Küçük Şeyler 'i çok özlediklerini sürekli dile getiriyorlar. Biz her şey için Şerifali Küçük Şeyler ailesine teşekkür ederiz.

 • Öe

  Kızımın ilk okul deneyimini yaşadığımız okulun eğitimi Güleryüzlü çalışanları sayesinde 20 aylık başlayan serüvenimiz büyük bir aşkla halen devam ediyor 4.5 yaşına geldik bile

 • C

  İlk okulumuz burası olduğu için çok şanslıyız. Tüm öğretmenlerimize ve idari kadroya emekleri için çok teşekkür ederim, şimdi yeni okula başladık ve buranın bize kattıklarını çok daha iyi anlıyorum. Küçücükken emanet ettiğim oğluma kendi çocukları gibi sahip çıkıp büyüttüler ve çok da iyi yetiştirdiler. İyi ki yolumuz kesişmiş, 3 senede çok güzel anılar biriktirdik.

 • EY

  Oğlum ilk okul deneyimini burada yaşadı, iyi ki burası olmuş. Yabancı dili çok iyi gelişti, hafta sonları bile okula gitmek istiyor. Öğretmenlerimize, idari kadroya, tüm personele çok teşekkür ediyorum.Keşke fiziksel şartları daha iyi olsaydı demiştim ilk gördüğümde. Ama öğretmenler bunun için de ellerinden geleni yapıyor ve okulun her alanını olabilecek en iyi şekilde kullanıyorlar.

 • ÖY

  Çocuğumu gözüm kapalı emanet edebildiğim bir okul. Öğretmenlerimiz güler yüzlü ve gerçekten çok sabırlılar. Daha önce hiçbir yere bırakamadığım ve sürekli benimle olmak isteyen kızım bu okuldaki bir haftasından sonra artık daha sabırlı ve seve seve okula geliyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Şerifali Küçük Şeyler Anaokulu İletişim Bilgileri

Mehmet Akif Mah., Cumhur Sok., No.:39 Ümraniye/istanbul
0 216 706 6887
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum