fb
Özel Ümraniye Patika Anaokulu

Özel Ümraniye Patika Anaokulu

0 216 706 6887
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:45/18:30

Özel Ümraniye Patika Anaokulu Hakkında

Kurucumuz Zehra Pehlivan ,Touro College and University-New York /ABD psikoloji bölümünden üstün başarı bursu ile mezun olmuştur .Amerika'daki Eğitimi ve yaşamı boyunca farklı sosyal sorumluluk projelerinde yer alan kurucumuz ,New York ve New Jersey eyaletlerinde farklı anaokullarında gönüllü öğretmen ve psikolog olarak görev almıştır. Eğitiminin ardından Türkiye 'ye dönen kurucumuz,Marmara Üniversitesi bünyesinde açılan AİLE DANIŞMANLIĞI eğitimini başarı ile tamamlamış ve “Aile Danışmanı” unvanını almıştır. Ailenin toplumun temel taşı olduğuna inanan Psk. Zehra Pehlivan,bir nesle yön verecek çocukların sevgi ve güven ortamında gelişeceğine olan inancı ile Ümraniye Patika Anaokulunu kurmuştur. Hayatta her çocuğun en temel ihtiyacının ”mutluluk” olduğuna inanan kurucumuz “mutlu çocuklar için ”sloganı ile Ümraniye Patika Anaokulu eğitimine yön vermektedir. Kurucu Psikoloğumuz evli ve bir kız çocuğu annesidir. Okulumuz, İstanbul Ümraniye bölgesinde eğitim-öğretim hayatını sürdürmekte olup,2 ve 6 yaş arası çocuklara tam gün, yarım gün ve oyun grubu olarak 3 farklı grup ile eğitim vermektedir. Çalışma saatlerimiz 08. 00 ve 18.30 arası olup, okulda çalışan anneler için nöbetçi öğretmenler bulunmaktadır. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir ve her yaş grubuna özel tasarlanmıştır. Kurucumuz Psikolog Zehra Pehlivan,okulumuz bünyesinde tam zamanlı rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmeti vererek her ihtiyaç duyulduğunda velilerle işbirliği yaparak görüşmelerde bulunmaktadır. Okulda yemekhane, oyun alanı,fen ve doğa sınıfı, bahçe ve uyku odası bulunmaktadır. Yemekhanede yemekler günlük olarak çocukların besin gereksinimleri doğrultusunda hazırlanmaktadır.Ümraniye Patika anaokulu olarak eğitimimiz 12 ay boyunca sürmektedir.Yaz okulu uygulaması mevcuttur. Güvenlik kameraları ile 7/24 izlenmekte olan kurum aynı zamanda güvenilir bir servis hizmeti sunarak çocukların okula ulaşımlarını kolaylaştırmaktadır . Çocukların dengeli beslenmeye alışmaları için sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Yemeklerin tamamı okulun yemekhanesinde günlük olarak hazırlanmaktadır. Okulda Türkçe, İşaret Dili,Yoğunlaştırılmış İngilizce, Yaratıcı drama, Robotik kodlama,Değerler eğitimi,tercihe bağlı Kuran-ı Kerim ,Okuma-yazma, Fen ve doğa, Satranç, beden ve koordinasyonu eğitimi verilmektedir. Dersler sadece akademik kariyere odaklanmamakta, çocukların sanatsal ve görsel zekalarının da bu doğrultuda gelişmesi istenmektedir.Çocukların psikolojik ya da zihinsel herhangi bir sorunla karşılaşması durumunda öğretmenler ve kurucu psikologumuz çocuklarla her zaman ilgilenmektedir. Özel Ümraniye Patika Anaokulu mezunu olan öğrenciler ilköğretim hayatına ve en önemliside hayata her yönden hazır olmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu
Anne-Çocuk Oyun Grubu
Dini Eğitim

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Beden Eğitimi

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Seramik Kulübü
Robotik ve Kodlama
Binicilik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar

 • H. Ç.

  Sıcak kanlı güler yüzlü her zaman ilgili anlayışlı kadrosuyla iyili varsın Patika Anaokulu.

 • E. N.

  Bir öğretmen olarak kayıt dönemi geldiğinde eyvah hangi okula göndereceğim diye çaresizce düşünürken karşıma çıkan bilim,ilim,irfan ve sevgi yuvası diyebilirim.

 • Ş. A.

  Tecrübeli ve alanında uzman kadrosu ile son derece kaliteli eğitim veren Patika Anaokulundan çok memnunum.Çocuğum okula hergün severek,isteyerek gidiyor.Teşekkürler Patika Anaokulu.

 • M. T.

  Çocuğumun sevgiyle karşılanıp sevgiyle uğurlandığı,güvenle çocuğumu emanet edebildiğim bir eğitim kurumu.Kurucusundan öğretmenlerine emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

 • Ö. Ç.

  Çocuğumu bu okula gönderiyorum,eğitimi çok iyi branş derslerine alanında uzman öğretmenler giriyor ve öğretmenler çok ilgili.Konumu bakımından da güvenli ve ulaşımı kolay.Okul içinde de güvenlik üst seviyede.Ayrıca temizliğe önem veriyorlar.Sınıflar, tuvaletler, yemekhane temiz ve sıcak. Geleceğin nesline,çocuklarına güzel bir eğitim veren,onları bir anne gibi sarıp sarmalayan Ptika Anaokuluna sonsuz teşekkürler.Gülen yüzünüz ve güldürdüğünüz yüzler hiç solmasın.

 • M. K.

  Sayın Patika Anaokulu ve değerli öğretmenleri gösterdiğiniz eğitimler,çeşitli gerek sanatsal,gerek yetenek olsun çocuklarımza aşılıyorlar.Çocuklarımızın her türlü gelişimine fırsat verilmesi bizim için değerli.Teşekkürler Ümraniye Patika Anaokulu

 • S. B.

  Çocuğum okulunuzda çok güzel zaman geçirdiğini sürekli dile getiriyor, bu yüzden bende mutlu oluyorum.İlk önce iyiki Meryem öğretmen bizim öğretmenimiz diyoruz. Tabi ki diğer öğretmenlerimizi de unutmuyoruz.Hepsi çok anlayışlı,sevecen ve güleryüzlü ve çok bilgili ve ilgililer.Hangiş sınıfta olursa olsun,ütün öğretmenleriniz her çocukla yeteri kdar ilgileniyorlar.İYİ Kİ VARSIN PATİKA ANAOKULU

 • h. ç.

  Çocuklarla ilgilenme açısından iyi öğretmenleri güler yüzlü sıcakkanlı.Ben Patika Anaokulundan her konuda çok memnunum.kızımda sizleri çok seviyor.

 • A. K.

  SEVGİNİZ,İLGİNİZ GÜLER YÜZÜNÜZLE BİZ AİLECEK ÇOK MUTLUYUZ.OĞLUMDA ÖĞRETMENLERİNİ ÇOK SEVİYOR.SAĞOLUN PATİKA ANAOKULU

 • ş. k.

  Patika Anaoklu hakkında ne desem az kalır.sanki yıllardır tanıyormuşum gibi gerçekten samimi sevecen ve merhametli insanların olduğu güzel ve ailemiz oldunuz.Ben oğlumu asla kimseye emanet etmem diyordum ama gözüm kapalı bırakıyorum,aklımda gönlümde çok rahat.ALLAH razı olsun.tabi güleryüzünüz ayrı.ilkokul deneyimini sizinle yaşadığımız için çooookkk sanşlıyız ve mutluyuz.

 • H. E.

  2,5 yaşında ve annesinin yanından bir an bile ayrılmayı asla kabul etmeyen, oğlumuzun Patikada bulduğu sıcaklıkla öğretmenini anneye tercih ettiğine mutlulukla şahit olduk.Bundan sonraki dönemde yavrumuza anne sevgisini aaratmayan Patika,nın ona cok sey katacağına inancımız tamdır. Öğretmenlerin çocuğumuzla ve diğer çocuklarla kurduğu dialog çocukların gelişiminin takibi ve bunun bizlerle paylaşılması,faaliyetler ,kullanılan materyaller,yemeklerde seçilen besinler,güleryüzl,samimi anne sıcaklığında ve merhamet dolu yüreği olan harika insanların hizmet verdiği bu okula çocuklarımızı gönderdiğimiz için çok mutluyuz.Zehra hanım,Meryem öğretmen ve tüm çalışanlara sonsuz teşekkürler.

 • M. k.

  Bir Annenin ilk önce aradıgı güveni tam olarak hissedeceginiz bir okul Egitimiyle hassasiyetiyle güler yüzlülügüyle Aradıgınızı kesinlikle bulabilirsiniz.

 • M. T.

  Çocuğumun sevgiyle karşılanıp,sevgiyle uğurlandığı güvenle emanet edebildiğim bir eğitim kurumu.Kurucusundan öğretmenlerine emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

"Özel Ümraniye Patika Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Ümraniye Patika Anaokulu İletişim Bilgileri

Namik Kemal Mah. Kirişhane Caddesi No:36 Ümraniye/istanbul
0 216 706 6887
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum