fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Yunus Emre Oyunevi Anaokulu

Özel Yunus Emre Oyunevi Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/19:00
Sabahçı: 08:00/13:00
Öğlenci: 13:00/19:00

Özel Yunus Emre Oyunevi Anaokulu Hakkında

İstanbul Bağcılar'da bulunan Özel Yunus Emre Oyunevi Anaokulu 3-6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim vermektedir. Okulda sınıflar yaş gruplarına göre ayarlanmıştır. Okulun temel hedefi çocukların ilkokula geçiş döneminde öğrenme sevgisini destekleyerek çocukların öğrenmesini sağlamak , sosyal becerilerini ve iletişimlerini geliştirebilmektir. Okul fiziksel olarak birçok olanağa sahiptir. Okul kullanışlı bir bina ve çocukların keyifle zaman geçirebileceği bir sınıfa sahiptir. Bina içerisinde kullanışlı sınıflar , uyku odası , yemekhane , oyun alanı bulunmaktadır. Çocukların her yönden gelişimini tamamlayabilmesi için okulda birçok eğitim verilmekte ve etkinlik düzenlemektedir. Özel Yunus Emre Oyunevi Anaokulu 'nda verilen Drama dersleri ve yapılan Yaratıcı Etkinlik Çalışmaları çocukların yaratıcılıklarını ortaya koymalarına olanak sağlamaktadır. Drama ile çocukların kendilerini doğru ifade etme becerileri de gelişmektedir. Müzik ve Klasik Müzik dersleri ile çocukların işitsel olarak gelişmesi ve sesleri tanıyabilecek hale gelmesi sağlanmaktadır. Değerler eğitimi ile çocukların ahlaki olarak gelişmesi ve uygun davranışlar sergilemesi sağlanmaya çalışılmaktadır. Akıl oyunları ve Satranç dersleri ile çocukların zihinsel olarak gelişmesi , sorgulayarak öğrenmesi sağlanılmaktadır. Kendini doğru ifade edebilen bireyler yetiştirmek isteyen Özel Yunus Emre Oyunevi Anaokulu yaptığı Türkçe Dil Etkinlikleri ile çocukların dilimizi doğru olarak kullanabilmesi sağlanmaktadır. Kurum , yabancı dil olarak ise İngilizce eğitimi tercih etmiştir. Verilen İngilizce dersleri ile çocukların temel kavramları öğrenebilmesi , sayı sayması gibi temel eylemleri yapabilmesi sağlanmaktadır. Okul çocukların ilkokula geçerken hazır olmasını sağlamaya çalışmaktadır. Bu yüzden verdiği Mental Aritmetik dersleri ile çocukların matematiksel temel kavramları öğrenmesi , 4 işlemi yapabilmesi gibi özelliklerinin gelişmesi sağlanmaktadır.. Çocukların yazı yazabilecek hale gelebilmesi için el motor kaslarının yeterli gelişimi göstermesi gerekmektedir. Yapılan etkinlikler ile bunlar desteklenmekte ve çocukların ilkokula hazır olarak gitmesi sağlanmaktadır. Özel Yunus Emre Oyunevi Anaokulu çocukların merak duygularını destekleyerek bu duyguların eğitimi kolaylaştırması için Bilim Günü ve Deney Çalışmaları etkinlikleri ile çocukların merak ettikleri konularda deney yapıp deneyerek ve gözlemleyerek öğrenmesi sağlanmaktadır. Okul çocukların beslenmesine oldukça önem vermektedir bu yüzden okulda sabah kahvaltısı , öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek verilmektedir. Yemekler çocukların yaş ve günlük besin ihtiyaçlarına göre hazırlanmaktadır. Çocukların gelişimlerine destek olabilmek için okulda bulunan Rehberlik hizmeti çocukların gelişimlerini düzenli olarak takip etmekte ve gerekli bilgilendirmeleri ailelere yapmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (1)

  • öd

    İLGİNİZ VE ALAKANIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM .. COCUKLARIMIZIN EVLERINDE GİBİ HİSSEDE BİLİCEKLERİ BİR OKUL COCUGUM VE BEN OKULUMUZDAN VE ÖGRETMENLERIMIZDEN COK MEMNUNUZ OKUL ARAYAN ANNELERIMIZW TAVSIYE EDERIM..

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yunus Emre Oyunevi Anaokulu İletişim Bilgileri

Kirazli Mah. 1215. Sk. No: 3 İç Kapi No: 1 Bağcilar / İstanbul
0 212 963 2074
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum