fb

Çocuklarda Matematik Eğitiminin Önemi

Görüntülenme Sayısı: 11249

Birçok çocuk matematik öğretmenine belirli bir matematiksel kavram veya becerinin öğrenilmesinin neden önemli olduğunu sorar. Ev ödevlerinde çocuklara yardım ederken, birçok anne-baba aynı şeyi merak ediyor olabilir. Buffalo Üniversitesi'nden Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Dekanı Mark H. Karwan, olumlu veya olumsuz davranışları çocukların matematik hakkındaki tutumlarını ve sonuç olarak onların performansını etkileyebileceğini belirtiyor. Çocuğunuzu bu alandaki üstünlüğüne teşvik edin, çünkü hayatında ve kariyerinde artan işleyişi ve fırsatları olacaktır.

Çocuklarda Matematik Eğitiminin Önemi

Mantıksal ve Eleştirel Düşünmeyi Öğretir

Matematik mantık ve düzen öğretir. Tahmin edilebilir bir sonuca sahip olabilmeniz için bir matematiksel denklem oluşturabilirsiniz; bu sonuca ulaşmak için kesin adımlar izlenmelidir. Çocukların matematik dersinde geliştirdikleri akıl disiplini, günlük yaşama taşınabilir. Matematik, eleştirel düşünme becerilerinin uygulanması ve geliştirilmesi için de bir araç sağlayabilir. Matematiksel eleştirel düşünme örneği, öğrencilerin karmaşık bir sorunun çözümüne nasıl geldiklerini açıklaması veya bir formül veya işlemin arkasındaki fikirleri açıklaması gerektiğinde gerçekleşir.

Çocuklarda Matematik Eğitiminin Önemi-1

Yaşam Becerilerini Öğretir

Temel matematik becerileri olmaksızın bağımsız bir hayat sürmek olanaksızdır. Çocuklar erken ilkokullarda para hakkında bilgi almaya başlarlar ve sonraki sınıflarda yüzde ve kesir hesaplayabilirler. İnsanlar bir tarifi takip etmek, değerlendirmek ve diğer şeyler arasında bir bütçe yönetmek için bu becerilere sahip olmalıdır. Finansal analist Mike Walker, "yanlış türde bir yolculuğa" geçilmeden bir araba satın almak için çocukların matematikte yetkin olması gerektiğini belirtiyor.

Çocuklarda Matematik Eğitiminin Önemi-2

Eğitim ve Kariyerleri Desteklemektedir

Görünüşte matematikle ilgisiz alanlarda giriş seviyesi işler bile matematik becerileri gerektirir. Bir müşteri hizmetleri temsilcisinin bir tutarsızlığı bir müşterinin faturasında tartışabilmesi gerekebileceği gibi, kasiyerlerin paraları doğru bir şekilde sayabilmeleri gerekir. Matematik becerisine sahip ve daha yüksek bir derece isteyen öğrenciler, mühendislik, tıp ve araştırma gibi yüksek ücretli mesleklerin kendileri için geçerli olduğunu bulacaktır. Bu kariyerlerle ilgilenilmeyen öğrenciler, yine de, herhangi bir alanda lisans derecesi ile mezun olabilmek için gelişmiş matematik becerilerine sahip olmalıdır. Akranlarından daha iyi matematik becerisine sahip olan öğrenciler, Üniversite giriş sınavlarında akranlarına göre daha başarılı olabilirler.

Çocuklarda Matematik Eğitiminin Önemi-3

Günlük Matematik

Öğrenciler neden matematiğin gerekli olduğunu sorabilir, ancak kaliteli matematik eğitimi bu sorunun nadiren sorulmasını sağlamalıdır. Öğretim, çocuklara matematiğin günlük yaşamlarına, çevrelerindeki dünyaya ve gelecekteki kariyerlerine olan ilgisini göstermek için tasarlanmış teknikleri içermelidir. Matematik öğretmenleri, öğrettikleri beceriler için gerçek dünya bağlamı sağlamaya çalışmalıdır ve öğrencilere öğrettikleri kavramın arkasındaki mantığı anlatmalıdır.

Bu makale Furkan Namlı tarafından 23 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Mektebim Okulları Bursluluk Sınavı 2018 Mektebim Okulları'nın 2018 yılında yapacağı bursluluk sınavı detaylarını kampüs ve seans bilgilerini sizler için bir araya getirdik.
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Ataşehir Yönder Okulları İlkokulu Özel Okul
Özel Ataşehir Yönder Okulları İlkokulu

Okuldan gayet memnunum. Pedagoglar işini iyi yapıyor. Güvenlik ve diğer faaliyetler bakımından güzel. Çocuğunuza yüksek...

Özel Küçükyalı Tekden Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Küçükyalı Tekden Koleji İlkokulu

Ufak ve butik bir okul olduğu için ilgili bir kadro var. Güvenlik iyi durumda. Yemekhane fena değil, öğretmenler ve yöne...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum