fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Birikim Okulları

Birikim Okulları hakkında tüm detayları inceleyerek kurum ile iletişime geçin. Birikim Okulları; fiyatlarına, fotoğraflarına, veli yorumlarına hemen göz atın.

Birikim Okullarında Eğitime Bakış

BİRİKİM KOLEJİ'NDE EĞİTİM

Bir grup gönüllü girişimci tarafından 1996 yılında hizmete başlayan Birikim Okulları günümüzde 42 okul ve 17 kampüsü ile eğitim-öğretim hayatına devam etmektedir. Birikim Okulları, öğrencilerine; akademik, zihinsel, duygusal, sosyal, bedensel ve manevi gelişimlerini geliştirecek ve bu yetkinlikleri kazandıracak eğitim ortamları oluşturmaktadır.


Birikim Okulları için önemli olan hususlar kültür ve medeniyettir. Öğrenme sürecindeki öğrencilerin bireysel farklılıklarını göz önüne bulundurarak eğitim yaklaşımları Birikim'de uygulanmaktadır. Yüksek başarı sağlanması için öğrencilerin gelişimleri yakından takip edilmektedir. Becerilere dayalı dil eğimi öğrencilerin ileri düzeyde dil bilgisi sahibi olması açısından önem göstermektedir.


Birikim'de öğrenmeyi öğrenmek, verilen eğitimin sürekliliği ve başarılı bireyler yetiştirmeyi sağlamak, ilgi, beceri ve yeteneklere uygun öğretim programlarını gerçekleştirmek, deneyime ve tecrübeye değer vermek, yenilikler yaratarak öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek ve bu yönlerde başarılı olmak Birikim Okullarını diğer kurumlardan farklı kılmaktadır.


Öğrenme ve öğretme merakının sürekli olması, kurumlarda bulunan öğrenci ve eğitmenlerin sürekli gelişmeye itmekte ve geleceğe katkıda bulunabilecek bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.


Alanında Uzman Öğretim Kadrosu

İnsanlara bir şeyler öğretmeyi meslek olarak değil bunu hayatın bir parçası olarak gören ve alanının tüm bilimsel içeriği konusunda yeterli bilgilere sahip bireylerden seçilen eğitmenler Birikim Okullarında bulunmaktadır. Özenle ve titizlikle seçilen eğitmenler; gelişme ve öğrenmeye açık, kendilerini öğrencilere ve eğitime adamış ve öğrencilerini yakından tanıyan, onlar için bir rol model olan öğretmen kadrosu Birikim'de bulunmaktadır.


Rehber Öğretmen-Psikolojik Danışman

Birikim Okullarında bulunan rehberlik-psikolojik danışman hizmeti öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimini öncelik olarak görmekte ve çeşitli yaklaşımlar-kaynaklar yoluyla gelişimsel-önleyici rehberlik hizmeti sunmaktadır. Özel okulun rehberlik programları aile-okul ve öğrenci üçgeni içerisinde devam etmekte ve öğrenme/öğretme deneyimlerini hayata geçirmelerine yardımcı olmayı hedeflemektedir.


Gelişimsel ve Önleyici Rehberlik hizmetleri yaklaşım ve içerik bakımından öğrencilerin; kendilerinin farkına varmalarına, sağlıklı özbenlik gelişimlerini geliştirmelerine, çevreye ve insanlığa saygılı olmalarına, fiziksel, sosyal, duygusal, bilişsel ve sosyal alanlarda gelişmelerine, sorun çözme konusunda strateji gelişmelerine, ilgi, beceri ve yetenekleri doğrultusunda gelişmelerine yardımcı olmayı ilke edinmektedir.


Birikim'de Bulunan Rehberlik Servisinin Çalışmaları


-Bireysel Rehberlik
-Grup Rehberlikleri
-Mesleki Rehberlik Hizmetleri
-Eğitsel Rehberlik Hizmetleri
-Test/Envanter Çalışmaları ve Değerlendirmeler
-Velilere Yardımcı Olmak Amacıyla Verilen Rehberlik Hizmetleri
Yabancı Dil Eğitimi

BİRİKİM KOLEJİ'NDE DİL EĞİTİMİ

İNGİLİZCE


Birikim Okulları Avrupa merkezli bakış açısından farklı olarak öğrencilerin değerleri ve davranışları şekillendirmede ikinci dil eğitimi üzerine yaptığı çalışmalarla ön plana çıkmaktadır. Birikim'de verilen İngilizce eğitimi içeriğini ve amaçlarını farklı kültürlerle düzenleyerek çok yönlü bakış açılarıyla çeşitlendirerek belirlemiştir.


ALMANCA


Günümüzde yabancı dil eğitimi, bir eğitimden çok zorunluluk haline gelmektedir. Bununla birlikte yalnızca İngilizce bilmek tek başına yeterliliğini sürdürememektedir. Birikim Okulları bu durumun farkında olmakla birlikte öğrencilerine Almanca dil eğitimi de vererek öğrencilerin ikinci bir dil konusunda bilgilendirmektedir. İngilizceyi bilen veyahut yeni öğrenen birisi için, Almanca dil eğitimi diğer dillere nazaran biraz daha kolay anlaşılmaktadır.


ARAPÇA


Çağın gereksinimleri arasında giren Arapça dil eğitimi Birikim Okullarında ikinci yabancı dil eğitimi olarak 5.sınıfdan itibaren başlamakta ve lise sınıflarında seçmeli ders olarak programlandırılmaktadır. Arapça eğitimdeki temel hedef, öğrencilerin kolay ve anlaşılabilir bir biçimde konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerine ilgi çekici ve eğlenceli bir şekilde ulaşabilmesini sağlamaktadır.


Birikim Okullarında verilen dil eğitimleri öncelikle öğrencilere bu dilleri sevdirerek tanıtmakta ve onlarda bu dillere karşı bir ilgi uyandırmaya çalışılmaktadır.


Birikim Okulları Tanıtım Filmi
Birikim Okulları İndirimleri
Birikim Okulları Yorumları
Devamını Gör
Birikim Okullarında Eğitime Bakış
Yabancı Dil Eğitimi
Birikim Okulları Tanıtım Filmi
Birikim Okulları Galeriler
Birikim Okulları İndirimleri
Birikim Okulları Yorumları

Birikim Okulları Kampüsleri

Birikim Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Ankara Birikim Okulları Yenimahalle Kampüsü
Ankara / Yenimahalle
comment-icon 2 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
%35 İndirim
Antalya Birikim Koleji Kampüsü
Antalya / Muratpaşa
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
%35 İndirim
Birikim Hayat Okulları Güneşli Kampüsü
İstanbul / Bağcılar
comment-icon 4 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
%35 İndirim
Pendik Birikim Okulları Süheyla-Cemile Sağlam Kampüsü
İstanbul / Pendik
comment-icon 8 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
%35 İndirim
Ümraniye Birikim Okulları Kampüsü
İstanbul / Ümraniye
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
%35 İndirim
Bornova Birikim Okulları Kampüsü
İzmir / Bornova
comment-icon 10 Yorum announcement-icon 3 Duyuru
%35 İndirim
Birikim Okulları Sancaktepe Kampüsü
İstanbul / Sancaktepe
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
%35 İndirim
Birikim Okulları Fatih Kampüsü
İstanbul / Fatih
comment-icon 7 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
%35 İndirim
Çamlıca Birikim Okulları Kampüsü-logo
İstanbul / Üsküdar
comment-icon 11 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
%35 İndirim
Sultangazi Birikim Okulları Kampüsü-logo
İstanbul / Sultangazi
comment-icon 2 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
%35 İndirim
Kavacık Birikim Okulları Anaokulu Kampüsü-logo
İstanbul / Beykoz
comment-icon 3 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
%35 İndirim
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Birikim Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum