fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Çözüm Akademi Okulları

Çözüm Akademi Okulları'nın; fiyatlarına, fotoğraflarına, veli yorumlarına göz atın. Kurum hakkında tüm detaylara ulaşarak okula kayıt fırsatlarını kaçırmayın.

Çözüm Akademi Okulları İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Çözüm Akademi Okulları Anaokullar

Çözüm Akademi Okulları anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

Çözüm Akademi Okulları İlkokullar

Çözüm Akademi Okulları ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Çözüm Akademi Okulları Ortaokullar

Çözüm Akademi Okulları ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Çözüm Akademi Okulları Liseler

Çözüm Akademi Okulları liselerini inceleyin.

İNCELE

Çözüm Akademi Okulları Hakkında

 • Çözüm Akademi Okulları'ndan Eğitime Bakış
 • Çözüm Akademi Okulları Tanıtım Filmi

ÇÖZÜM AKADEMİ OKULLARI'NDAN EĞİTİM

Çözüm Akademi Eğitim Kurumları, verdiği eğitim hizmetini sistem bütünülüğü ile ele alıp çok yönlü öğrenim ekosistemi olarak görmektedir. Çözüm Akademi, eğitim alanında edindiği tecrübe ve deneyimleri kullanarak, öğrenci merkezli, hayata karşı idaelleri ve görüşleri olan, uluslararası standartlarda eğitilmiş öğrencileri hayata hazırlamayı hedeflemektedir. Bu hedefleri doğrultusunda Çözüm Akademi Okulları, kendilerine özgü olarak sentezlediği eğitim programlarını öğrencilerin çok yönlü bilinçlendirilmesi amacı ile geliştirmektedir. Çözüm'ün hazırladığı bu eğitim ekosistemlerini, alanında uzman eğitmenler öğrencilere sunmakta ve bilgi bütünlüğü bu sayede sağlanmaktadır.


Çözüm Akademi Okulları, TUBA adını verdikleri eğitim modeli ile çağın gereksinimlerini öğrencilere aktarmayı amaçlamaktadır. Öğrenciler bu eğitim modeliyle birlikte; teknolojiyi doğru kullanabilen, yaşadığı zaman ile geleceği yorumlayıp hayata doğru açıdan bakabilen, problem çözümleri için bilimsel düşünebilen, sürekli araştıran, sorgulayan ve keşfeden, özgün ürünler ortaya koyabilen mutlu ve bilinçli bireyler olmaktadır. TUBA'nın açılımı;

 • Teknoloji Okur-yazarlığı
 • Uzgörü Gelişimi
 • Bilimsel Düşünebilme
 • Araştırma-Sorgulama, şeklindedir.


Çözüm Akademi Okulları'nın bir diğer eğitim modeli olan KİRAZ; kendisiyle barışık, mutlu bireylerin temel özelliklerini oluşturan güçlü bir karakter ve zihniyete, özgün fikirleri olan, yenilikçi, inovatif düşünme becerisi olan, kendinin farkında, gerçekçi, anlama ve yorumlama yeterliliği ile birlikte akademik açıdan gelişmiş ve yabancı dilini etkin kullanabilen, üretken, tasarımcı ve yaratıcılık becerileri gelişmiş bireyleri hayata hazırlamaktadır. KİRAZ eğitim modelinin açılımı;

 • Karakter ve Zihniyet Eğitimi
 • İnovasyon İklimi
 • Rehberlik ve Psikolojik Danışma
 • Akademik Başarı ve Yabancı Dil
 • Zanaat ve Beceri Eğitimi, şeklindedir.


Özel Çözüm Akademi Okulları bu eğitim modelleri ile küçük yaştan itibaren bünyesinde bulunan öğrencilerinin çok yönlü gelişimlerini sağlamaktadır. Eğitime yeni bir bakış açısından bakan Çözüm, öğrencilerinin ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılamayı hedeflemektedir. Kendine özgün eğitim modelleri ile öğrenci gelişimini sağlayan kurumda öğrenciler birer dünya vatandaşı olarak hayata hazırlanmaktadır. Çözüm Akademi Okulları'nda fark yaratan uygulamalar da öğrenciler için hazırlanmaktadır.


GEMS

GEMS(Great Exploration in Math and Science) yani bilim ve matematikte büyük keşifler anlamına gelmektedir. Çözüm Eğitim Kurumları, okul öncesi, ilk öğretim ve orta öğretim düzeylerinde etkinliklere yer veren GEMS programıyla öğrencilerin matematik ve bilim öğretimi eksiklerini karşılamaktadır. Gözetimli keşif yöntemi ile öğrencilere yaşayarak-yaparak-keşfederek öğrenmelerini sağlamaktadır.


D-STEM

Çözüm Okulları'nda TUBA ve KİRAZ eğitim modellerine uygun olarak geliştirilen STEM eğitimi ilkokul ve ortaokul düzeylerindeki öğrencilere uygulanmaktadır. Bu yaklaşımın amacı öğrencilerin tasarım odaklı öğrenme aktiviteleri ile öğrenmelerini sağlanmaktadır. Aynı zamanda öğrenciler bu yaklaşımda öğrenirken üretmektedir.


Maker LAB

Öğrencilerin zanaat ve beceri kazanması için Çözüm Akademi Okulları'nın oluşturduğu bir eğitim programıdır. Öğrencilerin yaratıcılığını artırarak, üretmelerini sağlamaktadır.


Learning Journey-Öğrenme Yolculuğu

Çözüm Akademi, düzenlediği çeşitli gezi ve inceleme aktiviteleri ile öğrencilerin görmeleri ve tecrübe edinmelerini sağlamaktadır. Öğrencilerin tecrübe edinerek öğrenmesini sağlayan bu eğitim modeli sayesinde öğrenciler gezip gördükleri yerleri günlüklerine yazmakta ve sınıfta anlatarak arkadaşları ile paylaşmaktadır. Çözüm Akademi Okulları'nda her yıl içerisinde en az bir defa tiyatro, bale-opera, sergi gibi sanatsal faaliyetler içerisinde de bulunmaktadır.


Learning Diary-Öğrenme Günlüğü

İlkokul 1.sınıfın ikinci döneminden itibaren öğrencilere günlük tutmasını isteyen Özel Çözüm Akademi Okulları, öğrencilerin hayatlarına dair her şeyi yazmalarını hedeflemektedir. Günlük tutmak, akademik açıdan önemli bir davranış olmaktadır.


Gözetimsiz Sınavlar

Çözüm Akademi Okulları, yüksek ahlaklı ve erdemli bireyler olarak, doğrucu, çalışkan, dürüst ve saygılı kişiliklere sahip öğrenciler yetiştirmektedir. Öğrenciler, Akademik Dürüstlük ilkesi ile birlikte sınavda ve okul hayatının kalan bölümünde kendi koydukları kurallara göre davranmaktadır.


Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum