fb
Mektebim Okulları

Mektebim Okulları

Mektebim Okulları hakkında detaylı bilgiye ulaşın. Eğitim faaliyetleri, okulların detaylı bilgileri ve okul fotoğraflarını incelemeye başlayın.

Mektebim Okulları İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Anaokulları

Mektebim Okulları Anaokullar

Mektebim Okulları anaokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Mektebim Okulları İlkokullar

Mektebim Okulları ilkokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Mektebim Okulları Ortaokullar

Mektebim Okulları ortaokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Mektebim Okulları Liseler

Mektebim Okulları liselerini
inceleyin.

İNCELE

Mektebim Okulları Hakkında

  • Yabancı Dil
  • Okul Öncesi
  • Tanıtım Filmi

Mektebim Okulları yabancı dil eğitimi önem veren, iletişim ve globalleşen dünyada kültürlerarası etkileşimin önemi bilmekte ve buna göre eğitim vermektedir. Yabancı dil eğitimde vizyon ve geliştirme adımları, Avrupa Birliği Ortak Dil Ölçütleri Çerçevesi (Common European Framework of References for Languages) esaslarına göre hazırlanıp sunulmaktadır. Dinleme, anlama ve konuşmaya becerilerinin kazandırılması eğitim içeriğinin ana amacını oluşturmaktadır ve çocukların kendilerini tanımaları ve ilgi duydukları konularda yabancı dilini etkili şekilde kullanarak çocukların bu yönde ilerlemesi amacı ile hedefleri ulaşmayı amaçlamaktadır. Okul öncesinde başlayan bu süreç liseye kadar aralıksız sürmektedir. Mektebim Okulları’nın yaptıkları büyük atılımın büyük avantajları ile yabancı dil konusunda hızla yükselmektedir.

MEKTEBİM’DE ÇİFT YABANCI DİL (BILINGUAL) : ÇOK DİLLİ ÇOK KÜLTÜRLÜ

Mektebim Okulları’nda İngilizce yanı sıra İspanyolca ve Almanca eğitimi de vermektedir.

NEDEN İSPANYOLCA EĞİTİM VERİLİYOR?

İspanyolca dünyada 600 milyona yakın kişi konuşulur ve dünyada 19 ülke anadili olarak belirlemiştir. İngilizceden sonra en yaygın dil olarak bilinen İspanyolca, medya dünyasında da en çok kullanılan 3. yabancı dil olarak kullanılmaktadır.


NEDEN ALMANYA EĞİTİM VERİLİYOR?

Almanca, dünya genelinde 180 milyon kişinin ana dili ve ikinci dilidir. Özellikle Almanya, Avusturya, Lihtenştayn, Lüksemburg, İsviçre'nin büyük bölümü Almanca’yı birinci dil olarak konuşmaktadır. Ayrıca Almanya’daki üniversiteler genel olarak eğitim dilinde İngilizce’yi tercih etmemektedir. Bunun sebebi bilimsel makale olarak dünyadaki en çok kullanılan ve önemli ikinci dil konumunda yer alması sebep gösterilebilir. Bu yüzden gelecekte özellikle mühendislik alanındaki başarılarından dolayı Almanya’yı tercih etmeyi planlayan öğrenciler için Almanca öğrenmek önemli bir artıdır.


NASIL ETKİNLİKLER GERÇEKLEŞİYOR?

Mektebim Yabancı Dil Programı içeriğini öğrencilerin yabancı dil öğrenmesini hızlandıran ve kalıcı hale getiren etkinlikler ve derslerden hazırlamaktadır. Bu sayede çocuklar hem yabancı dilini hızlıca geliştirip hem de kalıcı şekilde öğrenmiş olmaktadırlar.

• Gösteri (Demonstration)

• Soru-cevap (Ouestion and answer)

• Drama ve rol yapma (Drama and role play)

• Benzetim (Simulation)

• İkili çalışmalar ve grup çalışmaları (Pair-work and group work)

• Pandomim (Miming)

• Dilsel yöntem (Audiolingual method)

• Görsel yöntem (Audio- visual method)

• Storytelling

• Acting out

• İş birlikli öğrenme yöntemi (Communicative language teaching method) gibi etkinlikler, yabancı dil edinimini hızlandırır.

Mektebim koleji okul öncesi eğitimi 3 yaş 4 yaş ve 5 yaş için vermektedir ve ilkokula hazır öğrenciler yetiştirmek amacı ile müfredatı bu düşünceye göre hazırlar.
İlk defa okula gidecek çocukların bu zorlu dönemi en iyi şekilde geçirerek, gelecekteki okul hayatlarına adapte olabilmesini amaçlar. Çocuklar Mektebim Okulları’nda bir birey olmayı, ailelerinde ayrılmayı, eleştirel yaklaşım göstermeyi, takım halinde hareket etmeye ve yaratmayı öğrenerek eğitim görür. Bu sayede ilkokula hazır olacak olan çocuklar kendilerini ilkokula hazırlar ve diğer yaşıtlarına göre bu becerilerini daha da geliştirir.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM NEDEN ÖNEMLİ?

0-6 yaş dönemi, çocukları gelişime en açık olduğu yaş aralığıdır. Okul başarıları ve okul devamlılığı gibi önemli etkenlerde okul öncesi eğitimi alan çocukların diğer çocuklara göre daha başarılı olduğu görülüyor. Okul öncesi eğitim çocukların motor ve bilişsel gelişimi dönemidir. Bu dönemde okul öncesi dönemi uzmanlarının olması çocukların bu gelişimlerini en iyi şekilde tamamlamasını sağlar.

BÜTÜNSEL EĞİTİM YAKLAŞIMI

Mektebim Okulları öğrencileri, okul öncesinden başlayarak üniversite dönemine kadar "Bütünsel Eğitim Yaklaşımı" ile yetiştirilir. Bu sayede çocuklar kendi kişiliklerini farkına varır. Başarılı bir geleceğe sağlık bir şekilde ilerlerler. Çocuğun yaşına ait gelişimi göz önüne alarak oluşturulan "Bütünsel Eğitim Yaklaşımı", çocukların yeteneklerini keşfetmelerine ve gelişimine en iyi koşulların hazırlanmasını amaçlar.

OKUL ÖNCESİNDE YABANCI DİL

Dinleme, anlama ve konuşmaya becerilerinin kazandırılması eğitim içeriğinin ana amacını oluşturmaktadır ve çocukların kendilerini tanımaları ve ilgi duydukları konularda yabancı dilini etkili şekilde kullanarak çocukların bu yönde ilerlemesi amacı ile hedefleri ulaşmayı amaçlamaktadır. Okul öncesinde başlayan bu süreç liseye kadar aralıksız sürmektedir. Mektebim Okulları’nın yaptıkları büyük atılımın büyük avantajları ile yabancı dil konusunda hızla yükselmektedir.

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum