fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Montessori Eğitimi Veren Kadıköy Anaokulları

Görüntülenme Sayısı: 15431

Montessori eğitimi veren Kadıköy Anaokulları'nı sizler için listeledik. Montesorri Eğitimi kısaca; öğrenci merkezli , kendileriyle barışık ve özgür çocuklar yetiştirmeyi amaçlayan, son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bir eğitim metodu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımızda "Kadıköy'deki Montessori Eğitimi veren anaokullarına nasıl ulaşabiliriz?” sorunuza cevap vermeye çalışacağız.

 Küçük Kara Balık Çocuk Evi

Küçük Kara Balık Çocuk Evi

Kadıköy Montessori Okulları arasında yer alan Küçük Kara Balık Çocuk Evi, Montessori ve Kaynaştırma Eğitimini Geliştirme Derneği tarafından 2010 senesinde “Veli İnisiyatifi Bir Montessori Okulu” sloganıyla kurulmuştur. Diğer okullardan farklı olarak çocuklarının alternatif bir dünya görüşüne ve yaratıcılığa sahip olmasını isteyen velilerin, okulun yönetiminde söz sahibi olduğu demokratik bir okul ortamına sahiptir. Küçük Kara Balık Çocuk Evi veliler tarafından kurulmuş olup, tamamen Montessori eğitimi veren ilk anaokulu olma özelliğini de taşımaktadır. Küçük Kara Balık Çocuk Evi sayfasından merak ettiğiniz tüm bilgilere, veli yorumlarına, yıllık okul ücretlerine ve okulun fotoğraflarına ulaşabilirsiniz.

 Özel İzci Montessori Anaokulu

Özel İzci Montessori Anaokulu

İstanbul Kadıköy anaokulları arasında yer alan Özel İzci Montessori Anaokulu’nda Montessori eğitimiyle birlikte MEB müfredatı da uygulanmaktadır. Çocukların gelişim takiplerini ve okuldaki durumlarını telefonları üzerinden velilerin de takip edebileceği Mobil İletişim Uygulaması’nı kullanan anaokulunda etkin veli-öğrenci-okul işbirliği amaçlanmaktadır. Bu okuldaki öğrenciler montessori materyallerini tecrübe ederek ve montessori eğitimini tamamlamış olarak mezun olmaktadırlar. Okulun veli yorumlarına, iletişim bilgilerine, yıllık okul fiyatlarına ve branş derslerine Özel İzci Montessori Anaokulu sayfasından ulaşabilirsiniz.

 Özel Yetkin Anaokulu

Özel Yetkin Anaokulu

Özel Yetkin Anaokulu Kadıköy’de Montessori eğitimi veren anaokulları arasındadır. MEB müfredatıyla birlikte uygulanan Montessori programı’nın en verimli şekilde uygulanabilmesi için okul kontenjanı 25 kişiyle sınırlandırılmıştır. Montessori yönetimini etkin bir şekilde hayata geçirmeye çalışan ve montessori malzemelerini de günlük eğitim akışı içinde aktif kullanan anaokulu Kadıköy ilçesinin Koşuyolu semtinde bulunmaktadır. Okulun iletişim bilgilerine, veli yorumlarına, senelik ücretlerine ve merak ettiğiniz tüm özelliklerine Özel Yetkin Anaokulu sayfasından ulaşabilirsiniz.

 Özel Çitlembik Anaokulu

Özel Çitlembik Montessori Anaokulu

Kadıköy’de Montessori eğitimi veren anaokullarından bir diğeri de Koşuyolu semtinde bulunan Özel Çitlembik Anaokulu’dur. 2010 yılından beri Montessori yaklaşımını uygulayan anaokulunda çocukların sorumlulukların bilincinde, kendini tanıyarak geliştiren ve özgür insanlar olmaları hedeflenerek eğitim ve öğretim gerçekleştirilmekte. Yemekhanede kullanılan malzemelerin titizlikle seçildiği anaokulunun yemekleri öğrencilerden ve velilerden tam not almış. Okulun tüm özelliklerini, veli yorumlarını, senelik ücretlerini ve veli yorumlarını Özel Çitlembik Anaokulu sayfasından hemen inceleyebilirsiniz.

Montessori Eğitimini Nasıl Anlarız? adlı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Bu makale tarafından 16 Kasım 2016 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Çocuğunuzu Emanet Edebileceğiz Koşuyolu Anaokulları Anaokulları yaş aralıkları, eğitim yaklaşımları ve programları açısından farklılık gösterebilmektedir. Kadıköy Koşuyolu'nda bulunan 5 anaokulunu sizler için inceledik!
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu Özel Okul
Özel Minişler Çocuk Akademisi Anaokulu

Okul etkinlikleri içinde mutfak faaliyetleri de var kızım çok seviyor bu etkinlikleri bir çok şey öğreniyor ve eğleniyor...

Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu Özel Okul
Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu

Okulun öğretmenlerini tanıdıktan sonra çocuğumuzu buraya göndermeye karar verdik. Güvenilir bir eğitim kurumu. İyi bir e...

Özel İnci Taneleri Anaokulu Özel Okul
Özel İnci Taneleri Anaokulu

Çocuklarımızın geleceği için eğitimi gerçek eğitmenlerin verdiği bir ortam. Yemekleri lezzetli çocuğum benim yemekleriml...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum