fb

Çocuklarınızı "Sen De Yap" Etkinkinlikleriyle Evde De Faal Tutun !

Görüntülenme Sayısı: 1174

Çocuklarınızı özellikle haftasonları evin içinde meşgul etmek çok zorlu olabiliyor. Bu etkinlik önerileri sadece çocuğunuzu meşgul etmekle kalmayacak aynı zamanda yeni fiziksel ve motor becerileri kazandırırken problem çözme becerilerini de geliştirecek.

ev etkinlikleri sen de yap

Eğlenceli İç Mekân Etkinlikleri

Çocuğunuzu evin içinde eğlendirmek için detaylı bir malzeme listesine ihtiyacınız yok. Çocuklarınıza yaşlarına uygun iç mekân etkinlikleri için evinizde hâlihazırda bulunan malzemeler yeterli!

  • Baloncuk çıkarın - Çocuğunuzun onları patlatmak için ellerini çırpmasını isteyin.
  • Birlikte bir engel parkuru kurun- Altında sürünmek için sandalyeler, üstünden geçmek için yastıklar, içinden geçmek için karton kutular, karnının üstünde kayması içinse kapı aralıklarını kullanın.
  • Koridorda bowling oynayın- Bitmiş tuvalet kâğıdı ruloları ya da boş su şişeleri kullanın. Küçük bir topu yuvarlayın ve onları devirin.
  • Müzik açıp dans edin- Önceden ayarlanmış olmasına gerek yok; birkaç şarkı seçin ve dans etmeye başlayın. Eşarpları ve kurdeleleri kullanarak müzik boyunca oynayın.
evde bowling

Kendi “SEN DE YAP” ekipmanlarınızı yapın

“Ekipman” sözcüğünün kulağa çok güçlü geldiğinin farkındayız ancak bu “sen de yap” fikirlerini yapması ve uygulaması çok kolay. Hem içerde hem de dışarda kullanılabildiği için fiziksel aktiviteyi de destekler. Ayrıca bu ekipmanlar farklı kurdele renkleri, kumaş parçaları ve değişik renklerle her bir çocuk için kişiselleştirilebilir.

  • Flama çubukları- Flama çubukları çocuğunuza ayağa kalkıp koşması ve havada değişik desenler çizmesi için ilham verebilir. Özellikle de müziği duyduklarında! Yapması çok basit- sadece çocuğunuzdan krepe kâğıt parçalarını bir çubuğun ucuna yapıştırmanıza veya bağlamanıza yardımcı olmasını isteyin.
  • Süt kabından “kepçeler”- Çocuklar küçük pufları atmayı ve yakalamayı deneyebilirler. Hem de “kepçe”yle! Bu eğlenceli oyuncaklar çocuğunuzun el-göz koordinasyonunu da destekler. Bunu süt kabını ileri dönüştürerek yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız bir makas!
  • Küçük puflar- Bu kepçeler belki de küçük pufları ileri geri atarken daha eğlenceli olur. Bir saatten daha az bir sürede yapabilirsiniz. Dikiş bile gerektirmez.
  • Denge kirişleri- Çocuğunuzun bu denge kirişleri sayesinde atikliğini ve dengesini geliştirmesini sağlayın. Denge kirişlerini internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Bu yazı Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu Kurucusu Arif Bilici tarafından https://www.primroseschools.com/blog/keep-kids-active-indoors-with-these-diy-games/ adresindeki yazıdan çevrilmiştir.

Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu
Bu makale Andaç Öztürk tarafından 02 Mayıs 2018 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Çocuk Yetiştirmede Anne Baba ve Öğretmenin Rolü Çocuklarımız yetişirken rol model alarak aldığı temel kişiler anne, babası ve öğretmenidir. Peki bizler ebeveyn ve öğretmen olarak onlara ne kadar doğru örnek teşkil ediyoruz?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Bizim Çocuklarımız Anaokulu Özel Okul
Özel Bizim Çocuklarımız Anaokulu

çocuklarınızı güvenle emanet edebileceğiniz temiz ve güzel eğitimin olduğu biyer

Özel Sarıyer İngiliz Kültür Anaokulu Özel Okul
Özel Sarıyer İngiliz Kültür Anaokulu

Benim kızım önce oyun grubuyla başlamıştı çok memnun kaldık iyi bir okul sonra tam zamanlıya geçti eğitim kalitesi yerin...

Özel Ninni Okulları Kreş ve Anaokulu Özel Okul
Özel Ninni Okulları Kreş ve Anaokulu

Kızımız 2.5 yaşındayken yuvaya başlamıştı.İlk aylarda çok tereddütlüydüm çünkü hiç de kolay olmayan bir durum ufacık yav...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum