fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Çocuklarınızı "Sen De Yap" Etkinkinlikleriyle Evde De Faal Tutun !

Görüntülenme Sayısı: 2226

Çocuklarınızı özellikle haftasonları evin içinde meşgul etmek çok zorlu olabiliyor. Bu etkinlik önerileri sadece çocuğunuzu meşgul etmekle kalmayacak aynı zamanda yeni fiziksel ve motor becerileri kazandırırken problem çözme becerilerini de geliştirecek.

ev etkinlikleri sen de yap

Eğlenceli İç Mekân Etkinlikleri

Çocuğunuzu evin içinde eğlendirmek için detaylı bir malzeme listesine ihtiyacınız yok. Çocuklarınıza yaşlarına uygun iç mekân etkinlikleri için evinizde hâlihazırda bulunan malzemeler yeterli!

  • Baloncuk çıkarın - Çocuğunuzun onları patlatmak için ellerini çırpmasını isteyin.
  • Birlikte bir engel parkuru kurun- Altında sürünmek için sandalyeler, üstünden geçmek için yastıklar, içinden geçmek için karton kutular, karnının üstünde kayması içinse kapı aralıklarını kullanın.
  • Koridorda bowling oynayın- Bitmiş tuvalet kâğıdı ruloları ya da boş su şişeleri kullanın. Küçük bir topu yuvarlayın ve onları devirin.
  • Müzik açıp dans edin- Önceden ayarlanmış olmasına gerek yok; birkaç şarkı seçin ve dans etmeye başlayın. Eşarpları ve kurdeleleri kullanarak müzik boyunca oynayın.
evde bowling

Kendi “SEN DE YAP” ekipmanlarınızı yapın

“Ekipman” sözcüğünün kulağa çok güçlü geldiğinin farkındayız ancak bu “sen de yap” fikirlerini yapması ve uygulaması çok kolay. Hem içerde hem de dışarda kullanılabildiği için fiziksel aktiviteyi de destekler. Ayrıca bu ekipmanlar farklı kurdele renkleri, kumaş parçaları ve değişik renklerle her bir çocuk için kişiselleştirilebilir.

  • Flama çubukları- Flama çubukları çocuğunuza ayağa kalkıp koşması ve havada değişik desenler çizmesi için ilham verebilir. Özellikle de müziği duyduklarında! Yapması çok basit- sadece çocuğunuzdan krepe kâğıt parçalarını bir çubuğun ucuna yapıştırmanıza veya bağlamanıza yardımcı olmasını isteyin.
  • Süt kabından “kepçeler”- Çocuklar küçük pufları atmayı ve yakalamayı deneyebilirler. Hem de “kepçe”yle! Bu eğlenceli oyuncaklar çocuğunuzun el-göz koordinasyonunu da destekler. Bunu süt kabını ileri dönüştürerek yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız bir makas!
  • Küçük puflar- Bu kepçeler belki de küçük pufları ileri geri atarken daha eğlenceli olur. Bir saatten daha az bir sürede yapabilirsiniz. Dikiş bile gerektirmez.
  • Denge kirişleri- Çocuğunuzun bu denge kirişleri sayesinde atikliğini ve dengesini geliştirmesini sağlayın. Denge kirişlerini internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Bu yazı Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu Kurucusu Arif Bilici tarafından buradaki yazıdan çevrilmiştir.

Bu makale Umut Arslan tarafından 21 Aralık 2022 tarihinde güncellenmiştir.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Çocuk Yetiştirmede Anne Baba ve Öğretmenin Rolü Çocuklarımız yetişirken rol model alarak aldığı temel kişiler anne, babası ve öğretmenidir. Peki bizler ebeveyn ve öğretmen olarak onlara ne kadar doğru örnek teşkil ediyoruz?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel AKD Kids Pembe Panter Anaokulu Özel Okul
Özel AKD Kids Pembe Panter Anaokulu

Kızım fazla hassas ve duygusal bir çocuk ve değişikliklerden pek haz etmiyor. Adaptasyon döneminde aşırı ilgi, sevgi ve...

Özel Mavi Sandal Anaokulu Özel Okul
Özel Mavi Sandal Anaokulu

Kızım 2 yaşından beri Mavi Sandal Anaokulu'na gidiyor. ilk günlerde öğretmenler kadar yönetim de okula alışma sürecinde...

Özel Büyükçekmece Çocuk Kalbi Anaokulu Özel Okul
Özel Büyükçekmece Çocuk Kalbi Anaokulu

Sıcak bir aile yuvası kadro mükemmel öğretmenlerimiz sevgi dolu yöneticimiz yenilikçi TEŞEKKÜR EDERİM KENDİM VE KIZIM AD...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum