fb

Fazla Ödev Çocuklar için Zararlı Mıdır?

Görüntülenme Sayısı: 1498

Birçok öğrenci, akşamları ve hafta sonlarını tüketen ödev devralıncaya kadar, hevesli bir öğrencidir. Çocuklarınız okuldan ve ödevler tedirgin olmaya başladığında tehlike çanları çalıyor demektir.

Fazla Ödev Çocuklar için Zararlı Mıdır?-1

Çok fazla ev ödevi çocukları nasıl olumsuz etkileyebilir?

Çocukların artık sadece çocuk olmak için vakitleri yok. Öğretmenlik birçok kişi için sadece yoğun bir iş olduğundan, öğrenme çoğunlukla olumlu, yapıcı bir deneyim olmaktan çıkmış bir iş haline gelir. Aşırı ev ödevi sadece çocukları değil aile hayatını etkiliyor; bir sürü çocuk akşam yemeğini bile yemeğe fırsat bulmadan ödevlerinin başına oturuyor ve bu nedenle anne-babalarıyla varsa kardeşleriyle olan tek etkileşim ev ödevine ilişkin tartışmaları içeriyor.

Fazla Ödev Çocuklar için Zararlı Mıdır?-2

Çocuğunuzun aşırı miktarda ödev yaptığına dair işaretler nelerdir?

Çocuğunuz giderek okuldan nefret etmeye başlarsa, okula gitmek artık onun için yorucu bir iş olduysa, ev ödevine karşı gece histerileri yaşıyorsa, bu bir işaret olabilir. Ulusal Eğitim Derneği, çocukların gecelik ödev seviyesinin toplam on dakikaya sahip olmasını önermektedir. Bunun üstünde herhangi bir şey aşırı derecede olabilir. En alt çizginin 50 soru olarak belirlenmesinden ziyade, beş problem ile sınırlı kalması çocukların bu konuları daha iyi kavramasını sağlayacaktır.

Fazla Ödev Çocuklar için Zararlı Mıdır?-3

Ebeveynler ne yapabilir?

Önce çocuğunuzun öğretmeni ile konuşun; çocuğunuz için en iyisini istediğinizi varsayarak. Çoğu zaman öğretmenler, ödevin neden olduğu hasarın farkında değildirler. Bu işe yaramazsa, müdürle sizin endişeleriniz hakkında konuşun. Politikadaki değişiklikleri kabul edebilir ve harekete geçirebilir. Ya da bu konuya diğer velileri de dahil etmeniz ve okul yönetim kuruluna gitmeniz gerekebilir. Ev ödevi sayısının değişmesi okul yönetimleri tarafından hoş karşılanmayabilir ancak bunu bir araya gelerek fikirlerinizi belirtirseniz bu iş daha kolay olabilir.

Bu makale Furkan Namlı tarafından 06 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla
Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Çocuklarınızın Ders Çalışmasına Yardımcı Olacak 3 Alışkanlık Çocuklarınız davranışlarınızı taklit ettiğini biliyorsanız iyi davranışlarınız ders çalışmalarını yardımcı olacaktır.
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Erkan Ulu İlkokulu Özel Okul
Özel Erkan Ulu İlkokulu

Erkan Ulu, harika bir eğitim vermesinin yanında çocuklarımıza her türlü olanağı sağlıyor. Çok başarılı bir okul.

Özel Mektebim Okulları Ümraniye İlkokulu Özel Okul
Özel Mektebim Okulları Ümraniye İlkokulu

İçinde bir çok fiziksel imkanın olduğu geniş bir kampüsü var biraz daha yeşillik alan olabilirmiş. Branş derslerinde baş...

Özel Bahçeköy Bilnet Okulları İlkokulu Özel Okul
Özel Bahçeköy Bilnet Okulları İlkokulu

Eğitime bütünsel bir yaklaşımla, her çocuğun farklı ve kendine özgü bir doğası olduğunu kabul ederek oluşturduğumuz sist...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum