fb

Gerçekleşmesi İmkansız Anne Tehditleri

Görüntülenme Sayısı: 2200

Yıllar geçtikçe annelerimizden duyduğumuz tehditler değişse de değişmeyen tek şey o tehditlerin gerçekleşmediğidir. Anneler günü dolayısıyla güncellenmiş yeni anne tehditlerini gözden geçiriyor ve tüm annelerin anneler gününü kutluyoruz.

Gerçekleşmesi İmkansız Anne Tehditleri

Geliyorum şimdi oraya

Korkmayın hiçbir zaman gelmemiştir. Çok sıkıştığında gelmeye yakın ufak bir hamlede bulunmuştur ama daha oraya geleni görülmemiştir. Hoş gelse de ne yapacağı bilinmediği için belki de gelip yanaktan kocaman bir öpüp gidecektir kim bilir? Tabi ki anneler bilir… rahat ol tehdit edilen kahraman, o anne oraya gelmeyecek!

Ben sana ne yapacağımı biliyorum!

Topluluk içinde annenin hoş karşılamadığı bir davranış sergilendiğinde, annenin kulağa eğilerek usulca söylediği ve söylediği ilk anda söylenen kişide baştan aşağıya bir kova buzlu su dökülmüş etkisi yaratan sihirli cümle. Tehdit edilen kahramana anlık çeki düzen verdirtir doğrudur. Eve gidince anne çoktan unutmuştur tehditi bu da doğrudur. Unutmasa bile zaten ne yapacağını bilmiyordur, unutması ise bir kocaman sarılmaya bakar!

Bundan sonra görürsün sen

Belli ki yine istenmeyen bir davranış sergilenmiş. Hatta annenin istediği hiçbir şey yapılmamış. Kadıncağız çaresizliğin son noktasında iken zamanı ve eylemi belirsiz bir tehdit savurur. Tehditte belirgin olan tek şey öznedir; “sen” Kısaca meali şudur; “Sen, ey hiçbir istediğimi yapmayan sen, bundan sonra.. ki bu zaman yarında olabilir haftaya da ya da hiç beklemediğin bir anda, göreceksin. Göreceğin şeyin ses tonumdan sana iyi gelen bir şey olmadığını söyleyebilirim. Başka da bir açıklamada bulunamam çünkü inan bende bilmiyorum!”

Odanı bir daha böyle görürsem yerde ne varsa çöpe gider!

Ah be canım anne! O odayı belki daha 400 defa öyle görecek ve her seferinde aynı şeyi söyleyecek biliyoruz değil mi? O çöpe atma tehditi savurduğu her bir kıyafet ve oyuncak için döktüğün emeği biz biliyoruz. Korkmayın çöpe gitmez ama bazen cevval bir anne çıkar ortalıkta ne varsa yok eder ve çöpe gitmiş hissiyatı yaratabilir dikkat et. Arada odayı toplayıp sinirlendirmemekte fayda var.

Bir daha yap, bak ben ne yapıyorum sana..

İşte gerçekten çok kızmış bir anne cümlesi. Artık ne yaptıysanız onu bir süre yapmamanızı tavsiye ederiz. O kadar etkili bir cümledir ki bir daha yapma şansın yoktur. Diyelim ki nefsine yenik düştün ve kırmızı kartlık o hareketi yaptın o zaman da çok endişelenme çünkü annenin de ne yapacağına dair net bir fikri olduğunu sanmıyoruz.

3’e kadar sayıyorum…

3-6 yaş grubuna hitap eden güzel ve anlamlı bir tehdit cümlesi. Ayrıca öğreticidir de. Çocuğa birer birer ritmik saymayı öğretirken davranış değişikliği yaratmayı hedefleyen ve genelde hitap ettiği yaş grubundan kaynaklı hedefi tutturan mükemmel bir cümle.

Bu makale Esin Acartürk tarafından 08 Mayıs 2016 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla
Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
İlkokul Çocuklarının Güldüren Tepkileri İlkokul öğrencilerinin sorduğu komik sorular.
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel İleri Nesil Okulları İlkokulu Özel Okul
Özel İleri Nesil Okulları İlkokulu

Doğa dostu bir okul olması çok ilgimizi çekti Kendimde bir eğitimci olduğum için deneyimli eğitimci kadrosu da artı özel...

Özel Adakent Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Adakent Koleji İlkokulu

ilkokul için çok tecrübeli bir öğretmenleri var. Muhsin bey çocuklara hem özveri gösteriyor hemde çocukları çok sevdiğin...

Özel Esenyurt Boğaziçi Okulları İlkokulu Özel Okul
Özel Esenyurt Boğaziçi Okulları İlkokulu

okulun koridorlarının geniş olması sınıfların temiz ve ferah olması site içerisinde ve evime çok yakın olmasından dolayı...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum