fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Gerçekleşmesi İmkansız Anne Tehditleri

Görüntülenme Sayısı: 5402

Yıllar geçtikçe annelerimizden duyduğumuz tehditler değişse de değişmeyen tek şey o tehditlerin gerçekleşmediğidir. Anneler günü dolayısıyla güncellenmiş yeni anne tehditlerini gözden geçiriyor ve tüm annelerin anneler gününü kutluyoruz.

Gerçekleşmesi İmkansız Anne Tehditleri

Geliyorum şimdi oraya

Korkmayın hiçbir zaman gelmemiştir. Çok sıkıştığında gelmeye yakın ufak bir hamlede bulunmuştur ama daha oraya geleni görülmemiştir. Hoş gelse de ne yapacağı bilinmediği için belki de gelip yanaktan kocaman bir öpüp gidecektir kim bilir? Tabi ki anneler bilir… rahat ol tehdit edilen kahraman, o anne oraya gelmeyecek!

Ben sana ne yapacağımı biliyorum!

Topluluk içinde annenin hoş karşılamadığı bir davranış sergilendiğinde, annenin kulağa eğilerek usulca söylediği ve söylediği ilk anda söylenen kişide baştan aşağıya bir kova buzlu su dökülmüş etkisi yaratan sihirli cümle. Tehdit edilen kahramana anlık çeki düzen verdirtir doğrudur. Eve gidince anne çoktan unutmuştur tehditi bu da doğrudur. Unutmasa bile zaten ne yapacağını bilmiyordur, unutması ise bir kocaman sarılmaya bakar!

Bundan sonra görürsün sen

Belli ki yine istenmeyen bir davranış sergilenmiş. Hatta annenin istediği hiçbir şey yapılmamış. Kadıncağız çaresizliğin son noktasında iken zamanı ve eylemi belirsiz bir tehdit savurur. Tehditte belirgin olan tek şey öznedir; “sen” Kısaca meali şudur; “Sen, ey hiçbir istediğimi yapmayan sen, bundan sonra.. ki bu zaman yarında olabilir haftaya da ya da hiç beklemediğin bir anda, göreceksin. Göreceğin şeyin ses tonumdan sana iyi gelen bir şey olmadığını söyleyebilirim. Başka da bir açıklamada bulunamam çünkü inan bende bilmiyorum!”

Odanı bir daha böyle görürsem yerde ne varsa çöpe gider!

Ah be canım anne! O odayı belki daha 400 defa öyle görecek ve her seferinde aynı şeyi söyleyecek biliyoruz değil mi? O çöpe atma tehditi savurduğu her bir kıyafet ve oyuncak için döktüğün emeği biz biliyoruz. Korkmayın çöpe gitmez ama bazen cevval bir anne çıkar ortalıkta ne varsa yok eder ve çöpe gitmiş hissiyatı yaratabilir dikkat et. Arada odayı toplayıp sinirlendirmemekte fayda var.

Bir daha yap, bak ben ne yapıyorum sana..

İşte gerçekten çok kızmış bir anne cümlesi. Artık ne yaptıysanız onu bir süre yapmamanızı tavsiye ederiz. O kadar etkili bir cümledir ki bir daha yapma şansın yoktur. Diyelim ki nefsine yenik düştün ve kırmızı kartlık o hareketi yaptın o zaman da çok endişelenme çünkü annenin de ne yapacağına dair net bir fikri olduğunu sanmıyoruz.

3’e kadar sayıyorum…

3-6 yaş grubuna hitap eden güzel ve anlamlı bir tehdit cümlesi. Ayrıca öğreticidir de. Çocuğa birer birer ritmik saymayı öğretirken davranış değişikliği yaratmayı hedefleyen ve genelde hitap ettiği yaş grubundan kaynaklı hedefi tutturan mükemmel bir cümle.

Bu makale Esin Acartürk tarafından 19 Ağustos 2022 tarihinde güncellenmiştir.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
İlkokul Çocuklarının Güldüren Tepkileri Çocukların sorduğu sorular nelerdir? Çocukların sorduğu sorular bizlere neden komik gelmektedir? Çocukların sordukları sorulardan nasıl kişilik analizi yapılır?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Etimesgut Dünya Teknopark İlkokulu Özel Okul
Özel Etimesgut Dünya Teknopark İlkokulu

İyiki dünya çocuk ilkokulu. Çocuğum hem çok mutlu hem de çok iyi eğitim alıyor.

Özel BJK Kabataş Vakfı Okulları İlkokulu Özel Okul
Özel BJK Kabataş Vakfı Okulları İlkokulu

Sınıf öğretmenimiz oldukça donanımlı, çocukların gereksinimlerini önemseyen, çok ilgili bir öğretmen. Ayrıca yabancı dil...

Özel Kardelenler Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Kardelenler Koleji İlkokulu

Gaziosmanpaşa bölgesinde işlerini profesyonelce yapan harika bir kolej. Şirin ve her türlü imkana sahip. Çok saygılılar....

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum