fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Özel Okul Kayıt Takvimi 2023

Görüntülenme Sayısı: 11666

Özel okullarda kayıt takvimi değişti! Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği LGS başarı puanına göre öğrenci kabul edecek okulların kayıt takvimleri açıklandı. LGS başarısı ile öğrenci kabul edecek kurumlar 2023 senesinde hem kesin hem de yedek kayıtları aynı gün içerisinde gerçekleştirecek. 4 Haziran 2023 tarihinde gerçekleşen Liseye Geçiş Sınavının sonuçları 23 Haziran tarihinde açıklandı. Özel okulların kayıt takvimi belli oldu! Yabancı özel liseler de aynı kayıt takvimini işleyecekler.

Özel Okul Kayıt Takvimi 2022

2023 Özel Okullar Kayıt Takvimi

Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK), bu sene öğrencilerini özel okula kaydettirecek velileri oldukça dikkatli olması konusunda bilgilendirdi. TÖZOK, LGS taban puanları düşük olan öğrencilerin takvimi iyi bir şekilde takip etmeleri konusunda uyardı. 23 Haziran'da açıklanan LGS sonuçları doğrultusunda özel okullara kayıtlar Temmuz ayında başlayacak. Birinci ön kayıt dönemi 3-4 ve 5 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Önkayıt süresi 5 Temmuz Çarşamba günü saat 17.00'da son bulacak. Önkayıt süresi sonlandıktan sonra asil ve yedek kayıt listeleri açıklanacak. Özel Okullar Taban Puanları makalesine göz atarak LGS taban puanları açıklanan özel okulları inceleyin! Tercih listenizi şekillendirerek takvime uygun biçimde ilerleyin.

Türkiye Özel Okullar Derneği'nin yaptığı açıklamaya göre, özel liselerin taban puanları 27 Haziran'da ilan edilecek ve 3 Temmuz itibariyle ön kayıtlar başlayacak. Ortalama net sayılarını bilen öğrenciler Okul.com.tr LGS Tercih Asistanını kullanarak taban puanlarını ve yüzdelik dilim tahminlerini edinebilecek.

Birinci kesin kayıt dönemi 6 Temmuz Perşembe günü gerçekleşecek. Asil listede olan öğrenciler saat 17.00'a kadar kayıt yaptırabilecekler. Yedek listede bulunan öğrenciler ise aynı gün saat 17.00'da okullar tarafından bildirilecek. Bu sebeple velilerin okul içerisinde bulunmaları gerekecek. Kayıt işlemleri saat 21.00'a kadar sürecek eğer kurumda boş kontenjanlar kaldıysa kurumlar serbest kayıt dönemi için tekrardan bir puan belirleyecek. Boş kontenjanlar için serbest kayıt dönemi ise 11, 12, 13 ve 14 Temmuz tarihlerine kadar sürecek. Serbest kayıt dönemi her gün için saat 17.00'da sona erecek.

Özel Okul Kaydından Vazgeçmek

TÖZOK, kayıt yaptırılan okuldan vazgeçilmesi durumunda velilerin ödediği ücretin yüzde 10 kesintili biçimde geri ödeneceğini belirtti. Sonrasında öğrenci LGS ile öğrenci alan bir liseye kaydolduğu durumda ücret kesintisi olmadan tüm ödeneği geri alabilecek.

Özel Okul Kayıt Tarihleri


  • MEB puan ilanı: 26 Haziran 2023
  • Lise taban puan ilanı: 27 Haziran 2023
  • Birinci ön kayıt dönemi: 3-4-5 Temmuz 2023 saat 17.00
  • Birinci asil kesin kayıt dönemi: 6 Temmuz 2023
  • Birinci yedek listeden kesin kayıtlar: 6 Temmuz 2023
  • Serbest kayıt dönemi: 12, 13, 14 Temmuz saat 17.00
Bu makale Zafer Kuş tarafından 23 Haziran 2023 tarihinde güncellenmiştir.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
Sonraki Makaleye Göz Atın
Dijital Vatandaşlık Nedir? Sizin çocuğunuz dijital mi? Tüm dünyada bilişim ve iletişim teknolojileri başta olmak üzere her alanda dijitalleşme adına çalışmalar hız kazanmaktadır. Peki nedir bu dijital vatandaşlık ?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Merter Final Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
Özel Merter Final Okulları Anadolu Lisesi

Okulun kurucularının tanınmış öğretmenler olması ve işin mutfağında bulunmaları güzel gerek idareci gerek öğretmen olara...

Özel Sancaktepe Sınav Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Özel Sancaktepe Sınav Koleji Anadolu Lisesi

Hem kadrosu hemde kalitesi ile bölgenin en iyi okulu. Gönül rahatlığı ile çocuğumu gönderiyorum ve cocugumdaki gelişmeyi...

Bilgin Özel Anadolu Lisesi Özel Okul
Bilgin Özel Anadolu Lisesi

Bilgin özel Anadolu lisesiyle tanışalı 3 yıl oldu.Müdüriyetten güvenliğine kadar bütün kadro öğretmenlerimiz birebir ilg...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum