fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ayışığım Anaokulu

Özel Ayışığım Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel Ayışığım Anaokulu Hakkında

Özel Ayışığım Anaokulu İstanbul’un Tuzla bölgesinde eğitim ve öğretim hayatına devam etmektedir. Anaokulunda sınıflar eğitim ve öğretimin konusunda amacına ulaşmak için 15 er kişilik olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu sınıflar çocukların yaşlarına göre oluşturulan gruplandırmayla oluşturulmaktadır. Okulun eğitim verdiği yaş aralığı 3 ve 6 yaş aralığıdır. Okul saatleri saat 08:00 ‘de öğrencileri karşılamayla başlar ve 18:30’e kadar devam eder. Çocukların oynayabileceği, enerjilerini atabileceği oyun alanları ve bahçesi Özel Ayışığım Anaokulu 'nda bulunmaktadır. Gün içerisinde yorulan ve dinlenme ihtiyacı duyan küçük bedenler için okul içinde uyku odaları mevcuttur. Çocukların beslenme ihtiyaçları da okul içerisinde giderilmektedir. Beslenme uzmanlarının tavsiyelerine uyularak yapılan yemek listeleri çocukların günlük olarak ihtiyaçları olan kaloriyi vermektedir. Özel Ayışığım Anaokulu yemekhanesinde 3 öğün yemek sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı şeklinde verilmektedir. Verilen yemeklerin listesi, çocukların gördüğü eğitim sistemi ve etkinlikleri hakkında okulun kendi sitesinde bilgilendirme yapılmaktadır. Çocukların toplum içerisindeki davranışlarının yanı sıra bir birey olarak durumu, gelişimi ve kazanımları hakkında velileri bilgilendirecek tarz da raporlar hazırlanmaktadır. Çocukların sağlıklı gelişimlerine önem veren anaokulunda revir bulunmaktadır. Bu revir sayesinde çocukların acil durumlarında ilk müdahale görme şansları vardır. Yapılan sağlık uygulamaları velilerin bilgilendirilmesiyle ve izniyle yapılmaktadır. Özel Ayışığım Anaokulu 'nun çocuklar için yaptığı çalışmaların yanında aileler ve ebeveynlere özel çalışmaları da bulunmaktadır. Bu çalışmaların bir kısmı rehberlik servisi ve aile danışmanlığıdır. Okulun kendine ait bir psikolojik danışmanı olmadı bu konu da oldukça fayda sağlamaktadır. Okul öncesi yabancı dil eğitimi için İngilizce dersleri verilmektedir. Çocukların okullarını sevmesi ve ileri ki eğitim hayatlarına hazırlanması amaçlanmaktadır. Beden eğitimi dersleri branşın uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. Bu derslere jimnastik dersleri eşlik etmektedir. Sanatsal ve kültürel gelişimini destekleyen tiyatro, görsel sanatlar, drama ve halk oyunları dersleri ve etkinlikleri düzenlenmektedir. Çocukların kendi oyunlarını velileri katılabileceği programlar şeklinde sergileme imkanları bulunmaktadır. Çocukların okul içerisinde ve ulaşım sırasında güvenlikleri için gereken önlemler alınmaktadır. Özel Ayışığım Anaokulu içinde güvenlik sistemine sahip anaokulunun kendi servisi bulunmaktadır. Bu servis içerisinde ulaşımları sırasında çocuklara eşlik eden bir servis personeli bulunmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (6)

 • DV

  Bu okulun açıldığı tarihten beri burada okuyan 3. çocuğum. Hepsini de kendi çocukları gibi özenle büyüttüler. Ayrıca içinde daimi hemşiresi ve hemşire odası, daimi psikoloğu ve psikolog odası ayrıca önünde güvenlik görevlisi olan tek okuldur. Ben işte, çocuklarım Ayışığım da huzurlu..

 • NK

  Verilen hizmetlere kıyasla fiyatı gayet uygun olan bir okul. Gerek eğitimi gerekse destek hizmetleri disiplinli bir şekilde yapılıyor. Öğretmenleri işlerini severek yaptığı için çocuklar da huzurlu ve mutlu. Bir anaokulunda aradığımız her şeyi bulduk burada.

 • CS

  Fiziki imkanları oldukça iyi sınıfları geniş ve donanımlı kışın ısınma problemi olmuyor. Ayrıca okulun her yeri tertemiz hijyene çok dikkat ediyorlar. Eğitim kalitesi de oldukça iyi çocuklara kitapları sevdirmek için okuma saatleri oluyor.

 • ŞA

  Güvenlik çok iyi çocuklarla gezilerde olsun okul içinde olsun tek tek ilgileniyorlar. Dersler oyunlarla eğlenceli bir şekilde işlendiği için çocuğum hiç sıkılmıyor çok seviyor okulunu.

 • VY

  Çocuğumu bu okula gönderiyorum eğitimi dört dörtlük sadece branş derslerine değil yabancı dil eğitimine de önem veriyorlar. Sosyal faaliyetleri çocukların ufkunu genişletecek ve kültürel birikim elde etmelerini sağlayacak şekilde hazırlanıyor. Yaparak yaşayarak öğrenme yolunu seçmeleri çok güzel.

 • Veli

  En değerli varlıklarımızı emanet ettiğimiz için hem içim rahat hem de gurur duyuyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ayışığım Anaokulu İletişim Bilgileri

Postane Mah. Rauf Orbay Cad. Öğüt Sokak Denizpark Villalari No:4 Tuzla/istanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum