fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Azra Anaokulu

Özel Azra Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 10:00/13:00
Öğlenci: 13:00/17:00

Özel Azra Anaokulu Hakkında

İstanbul Erenköy’de kurulmuş bulunan özel Azra Anaokulu’nda öğrencilerin gelişime yönelik pek çok etkinlik uygulaması gerçekleştirilmektedir. Anaokulunun Erenköy dışında Ataşehir ve Pendik’te şubeleri bulunmaktadır. 1973 yılında kurulmuş olan Özel Azra Anaokulu Erenköy Şubesi çağdaş ve bilimsel bir eğitim imkanı sunmaktadır. Anaokulu öğretmenleri ve branş öğretmenleri ile kaliteli bir hizmet sunumu gerçekleştirilmektedir. Anaokulunda İngilizce, bale, orff, yüzme, drama, el işi, satranç, spor ve halk oyunları gibi pek çok branş dersi verilmektedir. Anaokulunda yoğunlaştırılmış İngilizce dersi verilmektedir. Şarkılar, oyunlar, tekerlemeler, eğitici program setleri ve flash kartlar aracılığıyla çocuklara İngilizce öğretilmektedir. Hem görsel hem de işitsel açıdan büyük katkı sağlayan eğitim uygulamaları sayesinde 6 yaşındaki çocukların İngilizce tiyatro oyunlarında yer alması sağlanmaktadır. 5-6 yaş grubu çocuklara bale etkinliği gerçekleştirilmektedir. Uzman branş öğretmenler tarafından verilen bale dersi ile duygu ve beden koordinasyonunun sağlanması amaçlanmaktadır. Çocukların kas ve iskelet yapısının gelişim gösterebilmesi için yüzme etkinliği önemlidir. Yüzme dersi yaz okulunda seçmeli ders olarak verilmektedir. Orff eğitimi sayesinde çocukların müzik ve hareket eğitimi alması sağlanmaktadır. Halk oyunları etkinliğinde kardeşlik duygusu, ritim duygusu ve melodi özellikleri pekiştirilmektedir. Resim, kil ve hamur gibi malzemeler sayesinde çocukların yetenek ve becerileri ortaya çıkarılmaktadır. Çocukların kaslarının doğru bir şekilde gelişmesi ve yağ hücrelerinin gereksiz olarak büyümesinin önüne geçebilmek için spor etkinliği oldukça önemli bir yere sahiptir. Özel Azra Anaokulu’nda uygulanan eğitim anlayışı bilimsel bir temele dayanmaktadır. Bu nedenle çocuk ve oyun merkezli eğitim, pedagog ve uzman psikologlar, psikodramatisler, eğitim koordinatörleri, uzman branş öğretmenleri ile çocukların gelişimi sağlanmaktadır. Çocukların sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlayabilmek adına üç öğün yemek verilmektedir. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısından meydana gelen öğünler beslenme uzmanından destek alındıktan sonra hazırlanmaktadır. Beslenme uzmanı çocukların yaş grubuna uygun kalori miktarını belirledikten sonra menüler belirlenmektedir. Özel Azra Anaokulu’nda sebze ve meyveler taze bir şekilde günlük veya haftalık olarak alınmaktadır. Süt ve yoğurtlar ise bilinen markalardan tercih edilerek kulanılmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Veliler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (7)

 • B

  Okuldaki kulüp etkinlikler çok eğlenceli, özellikle çocukları tiyatro sahnesinde performanslarını izlemek gurur verici.Bunun yanında biraz daha fiziksel etkinlik düzenlenebilir.

 • Veli

  Bu okulu tercih eden çok tanıdığımız var daha kötü bir yorum duymadım onlardan.

 • Veli

  Disipline ve eğitime önem verilen bir okul öncesi kurumu. Biz denedik ama bize göre biraz erkenmiş sanırım.

 • Veli

  Yavrumuz okulda yaptıklarından dolayı okula her geçen daha istekli ve heyacanlı gitmeye başladı. Başladığı günden bu güne gözlenen değişim inanılmaz. Öğretmenlerini çok seviyor. Okul zaten tam çocuklara göre düşünülmüş. Bize sadece kutlamak düşüyor. Ayrıca Atatürkçü bir birey olarak gelişmesinin tohumlarınıda sizlerle birlikte almış oldu. Çok sağolun.

 • Veli

  Sosyal, dışadönük ve iletişimi kuvvetli öğrencilerin yetiştirildiği yer. 3 yıl boyunca okulunuzun bir ferdi olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Her şey çok güzeldi sayenizde

 • Veli

  Yavrumu ilk defa tanımadığım bi yer olmasının korkusu olsa da bu korkumu dönem içerinde çok olumlu bir şekilde gerek öğrettiklerinizle gerek bizlere kattıklarınızla yendiniz. Ve daha aklıma gelmeyen bir çok şey için teşekkür ederim. Keşke ilkokulunuz olsaydı da devam etseydik.

 • Veli

  O kadar sevgi ve huzur ve dolu ortam ki çocuklar sevgi ve tam yerinde bir disiplinle birlikte yetişiyor. Çalışan anne babaların tuvalet eğitimine kadar tüm sorunlarının üstesinden gelebilen tatlı bir yer.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Azra Anaokulu İletişim Bilgileri

Erenköy Mahallesi, Şemsettin Günaltay Caddesi, 23 Nisan Sokak, No:5C, Kadıköy/istanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum