fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bahçeşehir Kültür 2000 Koleji Anaokulu

Özel Bahçeşehir Kültür 2000 Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 4-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:00

Özel Bahçeşehir Kültür 2000 Koleji Anaokulu Hakkında

İstanbul Başakşehir’ de bulunan Özel Bahçeşehir Kültür 2000 Koleji Anaokulu 4-6 yaş grubu çocuklara okul öncesi eğitimi veren özel bir eğitim kurumudur. Okulun eğitim felsefesi ulusal değerlere saygılı, Atatürk Cumhuriyeti’ nin ilke ve değerlerine sahip, evrensel değerler ile donatılmış, sosyal ve toplumsal duyarlılığı geliştirilmiş, kendine güvenen, sanat ve spora ilgi duyan, çevre bilinci gelişmiş, eleştiren, sorgulayan bireyler yetiştirmektir. Okulda çocukların ihtiyacı olabilecek her türlü alan ve materyal mevcuttur. Özel Bahçeşehir Kültür 2000 Koleji Anaokulu 'nda bilimsel ve özgün okul öncesi eğitim programları uygulanmaktadır. Okulda bulunan donanımlı, zengin materyaller ile çocukların farklı becerilerini keşfetmelerine ve öğrendiklerini uygulamalarına fırsat sunulmaktadır. Çocukların öğrenme, inceleme, araştırma, keşfetme güdülerini destekleyen, hem fiziksel açıdan hem de çocukların gelişimsel süreçlerine uygun eğitsel materyaller ve oyuncaklarla donatılmış öğrenme ortamları okulda sağlanmaktadır. Özel Bahçeşehir Kültür 2000 Koleji Anaokulu çocukların Türkçe dil bilgilerini güçlendirmek ve kelime dağarcıklarının gelişmesini sağlamak amacıyla günlük ders programında türkçe dil geliştirme eğitimlerine ağırlık vermektedir. Ayrıca okulda çocukların sahip oldukları yeteneklerini ve yaratıcılıklarını keşfetmelerini sağlamak amacıyla matematik, fen, doğa, sanat, hareket, mutfak ve drama atölyeleri bulunmaktadır. Alanlarında yetkin öğretmenler tarafından çocuklara İngilizce dil eğitimi verilmektedir. İngilizce programı çocukların yaş gruplarına göre belirlenmektedir. Çocukların farklı bir dile yatkın olmasını sağlamak ve sevgi-merak uyandırmak amacıyla dersler şarkılar, resimli kartlar ve çeşitli objelerle oynanan oyunlar, aktiviteler ve hikayeler ile desteklenmektedir. Özel Bahçeşehir Kültür 2000 Koleji Anaokulu eğitim programları içerisinde teknolojik materyallerden yararlanmaktadır. Sınıf öğretmenleri rehberliğinde yürütülen ve kullanımı günde yirmi dakika ile sınırlı olan tablet uygulamalarında, programda yer alan kavram ve değerlerin pekiştirilmesine yönelik İngilizce ve Türkçe içerikler kullanılır. Okulda gün içerisinde çocuklar öğretmenleri ile birlikte bale, satranç, modern dans, ispanyolca, drama ve serbest jimnastik gibi branşlarda kulüp çalışmaları yapmaktadır. Tüm çalışmaların amacı çocukların kendi ilgi ve yeteneklerini fark etmeleri, güven duygusu geliştirmeleri, sanat ve spora ilgi duyan bireyler olarak yetişmeleridir. Donanımlı eğitim imkanları ile kendini diğer kurumlardan ayıran Özel Bahçeşehir Kültür 2000 Koleji Anaokulu 'nun ek olarak sağlamış olduğu hizmetler arasında güvenlik, servis ve yemekhane de bulunmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

Yorumlar (5)

 • Başta bir iki sağlık problemi sebebi ile okula devam edemedi kızım. O yuzden alışma süreci de uzun sürdü. Ancak öğretmeni o kadar özverili yaklaştı ki ben bu kadar beklemiyordum. Şimdi kopamıyor adeta. Okula başladağından bu güne kadar el becerileri de epey gelişti.

 • İdarecisi ile tanıştım ve gerçekten çok değerli insanlar. Öğretmenleri de bir o kadar cana yakın ve deneyimliler.Çocuklara olan ilgi ve sevgileri onlara da yanısyor. Okulda çocukların kullandıkları oyuncaklar birinci sınıf. Eğitim de aynı şekilde olunca tercih etmemem için bir neden yok haliyle.

 • CS

  Sınıftaki etkinlikler öğrenci öğretmen iletişimi ve çocukların kendilerini ifade edebilme yetileri için oldukça başarılı bir okul. Özel Kültür tecrübeli kadroya sahip. Bu özellikleri güven veriyor. Zaten okul bahcesiyle sınıflarıyla çocuklar için ideal ferah ve temiz. Çocuklar çok iyi vakit geçirdiklerine eminim. Harikasınız.

 • İlgili öğretmenleriyle muazzam bahçesiyle çocukların için çok özel bir yer. Evden fazla vakit geçirdiği bu okulda öğretmenlerin tüm emeklerine teşekkür ediyorumm.

 • Veli

  Tavsiye üzerine buraya göndermiştik çocuğumuzu ama iyi ki de göndermişiz. Çocuğumuzda ki inglizce gelişimi hemen kendini belli etti, kadro deseniz zaten çok güler yüzlü ve ilgililer, ilköğretime ciddi anlamda hazırlayabiliyorlar. Şimdi ben de tavsiye ediyorum

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bahçeşehir Kültür 2000 Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Badem 01, Villa 01 Bahçeşehir/istanbul
0 212 963 2074
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum