fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Berna Abla Anaokulu

Özel Berna Abla Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Berna Abla Anaokulu Hakkında

Özel Berna Abla Anaokulu Atatürk ilke ve inkılapları ışığında çağdaş bir eğitim hizmeti sunan bir kurumdur. Öğrencilerin hem fiziksel hem de zihinsel gelişimini desteklemek için oyun içerikli gruplar halinde yapılan aktivitelere oldukça önem vermektedir. Bunlara örnek olarak; folklor, bale, seramik, boyama, çizme, hamur oyunları vb. verilebilir. Bu sayede çocukların zihinsel düşünceleri daha fazla gelişerek, yaratıcı düşünmede hayal dünyalarını kullanarak ilerleyebilmeleri sağlanmaktadır. Boyama, çizme, yapıştırma etkinlikleri çocukların kas hareketlerini geliştirerek, el yazma becerisini de kuvvetlendirmektedir. Aynı zamanda bu etkinlikler hayal dünyasını da geliştirerek çocukların ufkunu açmakta ve daha özgüvenli bireyler olmalarını sağlar. Bütün bunlardan önce benimsediği eğitim anlayışı sevgiye bağlı olarak, çocuklara doğru yolu göstermede katı kuralları bir kenara koyarak sabırlı ve duyarlı bir şekilde iletişime geçme yoludur.Çocukların her alanda merakını ve ilgisini gidermek adına birçok etkinlik düzenlenmektedir. Kurum mutfak atölyeleri de düzenlemektedir bu atölye kapsamında çocuklar sağlanan malzemeler ile yaratıcılıklarını kullanarak pizza , pasta gibi besinlerin düzenlemesini yapmaktadır grup halinde yapılan bu etkinlik oldukça faydalıdır. Çocukların kendi arkadaşları haricinde ailesi ile de aktif etkinliklere katılması gerektiğini düşünen Özel Berna Abla Anaokulu , dönem içerisinde anne-çocuk etkinlikleri düzenleyerek çocukların daha verimli ve eğlenceli zaman geçirmesine olanak sunmaktadır.Anaokulu çocukların doğa ile iç içe olması gerektiğini düşünmektedir ve bu yüzden sık sık bitkiler ve bahçe etkinlikleri ile doğayla barışık nesiller yetişmesine olanak sağlanmaktadır. . Branş derslerine verdiği önem ile İngilizce eğitimi vermekte ve bu sayede çocukların geleceğinde eğitimli ve bilgili bir birey olmasını sağlamaktadır. Yaz döneminde de çocukların eğitim görmesine fırsat sunan Özel Berna Abla Anaokulu yaz okuluna da sahiptir. Yaz okulu Pazartesi-Çarşamba-Cuma günleri 09:00 - 17:00 saatleri arasıdır. Yaz okulu boyunca çocukların İngilizce-müzik atölyesi , jimnastik , mutfak atölyesi , sinema , sanat atölyesi , gözlem-deney gibi etkinliklerle verimli zaman geçirmesi sağlanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (5)

 • Gt

  Kızım 23 yaşında üniversite mezunu. Özel Berna abla anaokulundan almış olduğu temelle başladı eğitim hayatına.o günün şartları dahada zordu.çevre okulların içinde parmakla gösterilen bir kurumdu. Benden sonrada nice arkadaşlarım çocuklarını gönderdi.okul istemeyen kızımı sevgiyle kucakladılar.öğrendiği herşey arkadaş öğretmen kavramı burada atıldı.bugün başarılı bir mezun oldu. Bizimle her daim irtibatta olan öğretmenlerle hizmet kalitesiyle ben kendilerine müteşekkirim. İyiki ilk eğitimi burada almış.iyiki kendilerini tanımışım. Başarılarının devamını diyorum.

 • ŞU

  Her yönüyle harika bir kurum. İki çocuğumu da gönderdim hatta kendim bile çocuk olup gitmek istediğim bir kurum.

 • 3.5 yasinda bir oğlumuz var. Okula gitmek istemeyen bir çocuktu. daha önceki anaokuluna ağlayarak giderken ve anaokulunun önünden geçerken bile sıkılan bir çocuktu. Kardeşimin tavsiyesi ile tanıştığımız Berna Ablaya iyiki de gelmişiz. Sanki kendi evlatlarıymış gibi ayakkabılarını bağlayan, yemeklerini yediren.Pekmezlerini Tek Tek içiren Bu yuvaya çok ama çok teşekkür ederiz.

 • AP

  Aile sıcaklığının her an hissedildiği Berna Abla'yla iyi ki tanışmışız. Yavrumu bu okula teslim ettiğim için asla pişman olmadım. Güvenli ve herkese tavsiye edebileceğim bir anaokulu.

 • GT

  Oğlumuz 18 yaşında üniversite öğrencisi. İlk okulla tanışması Berna abla anaokuluyla oldu. Geriye dönüp baktığımda iyi ki tanışmışız diyoruz hala hatıralarımızdan konuşuyoruz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Berna Abla Anaokulu İletişim Bilgileri

Petrol İş Mah. Raman Sk. Kreş Blok No: 37 İç Kapi No: 1 Kartal / İstanbul
0 216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum