fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Dahi Çocuk Anaokulu

Özel Dahi Çocuk Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:45/18:00

Özel Dahi Çocuk Anaokulu Hakkında

Özel Dahi Çocuk Anaokulu İstanbul Ümraniye bölgesinde bulunmaktadır. Okul öncesi eğitimde ilk dersini 2008 yılından veren Dahi Çocuk adında anaokulu sonra Yiğit Okulları ismini almıştır. Bu özel butik okul da bu sistemin bir parçasıdır. Bu sistemin eğitim anlayışı içerisinde kullanılan K-12 Türk Eğitim Sistemi anaokulundan başlayarak 12. sınıfa kadar devam etmektedir. Anaokulu kontenjan sayısı 130 olarak belirlenmiştir. İlkokula başlarken de anaokulundan gelen kendi öğrencilerine öncelik tanımaktadır. Anaokulu içerisinde sınıflar çocukların yaş gruplarına göre ayarlanmaktadır. Bu duruma göre oluşturulan sınıfların mevcudu 20’şer kişiliktir. 2 ve 6 yaş aralığındaki çocuklarımıza eğitim ve öğretim sağlamaktadır. Bu eğitimi tam gün olarak 07:50 ve 18:30 saatleri arasında vermektedir. Özel Dahi Çocuk Anaokulu eğitim verirken çocukların bundan ne kadar faydalandığı ve ne kazanımlar edindiği bu konuda profesyonel kadro tarafından incelenmektedir. Ayrıca okulun sahip olduğu psikolojik danışmanı sayesinde çocukların zihinsel ve ruhsal gelişimleri de takip altında tutulmaktadır. Bu ikin alan üzerinden elde edilen veriler, velilerin bilgisine sunulmaktadır. Düzenli olarak yapılan görüşmelerle velilerle işbirliği içerisinde çocukların yönelimleri ve kazanımlarına uygun programlar çizilmektedir. Okulun öğrencilerine tanıdığı fiziksel imkanlar içerisinde gün içerisinde dinlenme ve uyku ihtiyacına yönelik uyku odası, oyun ve derslere uygun bahçe ve oyun alanlarına sahiptir. Okulun bir başka fiziksel imkanı da kendine ait yemekhanesidir. Yemekhanesinde hazırlanan yemekler çocukların gelişimleri için ihtiyaç duydukları kalori hesapları yapılarak hazırlanmaktadır. Okul içerisinde güvenlik ve temizlik önlemleri alınmaktadır ve düzenli olarak kontrollerini yapan personeli de bulunmaktadır. Alınan güvenlik önlemleri okula ulaşım sırasında çocukların tercih edebileceği servis içerisinde de devam etmektedir. Burada buluna servis personeli çocukları ailelerden teslim alıp gün sonunda onlara teslim ederek çocukların güvenliklerini sağlamaktadır. Okul eğitim sürecine yazın da devam etmektedir. Yabancı dil olarak İngilizce eğitim vermektedir. Bedensel gelişimi destekleyici jimnastik ve yüzme dersleri verilmektedir. Sanatsal anlamda gelişim için drama ve görsel sanatlar derslerine yer verilmiştir. Ayrıca eğitim sistemini destekleyen, yaşayarak ve görerek öğrenmelerini sağlayacak bir gezi kulübü de bulunmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (6)

 • EK

  okul konumu bakımından bize çok yakın olduğu için seçmiştik. Çok memnun kaldık ve hiç sorun yaşamadık. kızım da okulunu ve öğretmenlerini çok seviyor. anlata anlata bitiremiyor öğretmenlerini her birine emekleri için sonsuz teşekkürler.

 • YA

  Çocuğumu bu okula gönderiyorum Öğretmenleri alanında başarılılar. İyi bir eğitim verilirken çeşitli sosyal aktiviteler ve sorumluluk projeleriyle çocuklara çevreye duyarlı, saygılı bireyler olmayı aşılıyorlar.Ayrıca fiziksel koşulları da çok iyi sınıflar temiz ve sıcak

 • EA

  Oğlumu bu okula göndermiştim. Öğretmenleri her zaman çok ilgili ve güleryüzlüydü. eğitiminden de gayet memnun kaldık çocuğum bir sürü şey öğrendi ve ilkokul çok iyi bir hazırlık oldu.

 • EK

  Ezberci değil anlamaya kavramaya yönelik bir eğitim veriyorlar. çocukların merak duygusunu geliştirerek ve araştırmalarını sağlayarak. Okulun en beğendiğimiz yönlerinden biri de temizlik konusunda titiz olmaları. Maalesef sınıflar biraz kalabalık bu durum da her öğrenciyle tek tek ilgilenmelerini zorlaştırıyor.

 • EK

  Ezberci değil anlamaya kavramaya yönelik bir eğitim veriyorlar. çocukların merak duygusunu geliştirerek ve araştırmalarını sağlayarak. Okulun en beğendiğimiz yönlerinden biri de temizlik konusunda titiz olmaları. Maalesef sınıflar biraz kalabalık bu durum da her öğrenciyle tek tek ilgilenmelerini zorlaştırıyor.

 • Veli

  Okul öncesi eğitimin önemli olduğunu bilen birisi olarak oğluma okul ararken karşıma çıktı burası. ilk günlerin tüm zorluğunu okul müdürümüzün, rehberlik öğretmenimizin ve sınıf öğretmenimizin büyük desteğiyle atlattık. Kısa bir süre sonra da yaramaz çocuk gitti yerine akıllı uslu büyük bir değişim geçirmiş uysal bir çocuk geldi. Konuşması, hareketleri, olaylara verdiği tepkiler, öz güveni kısacası her şeyi olumlu yönde değişmeye ve gelişmeye başladı.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Dahi Çocuk Anaokulu İletişim Bilgileri

Necip Fazıl Mah. Günbatımı Sok. No:30, A.dudullu-Ümraniye/istanbul
0 216 706 6874
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum