fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Harikalar Diyarı Vadi Anaokulu

Özel Harikalar Diyarı Vadi Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:00

Özel Harikalar Diyarı Vadi Anaokulu Hakkında

İstanbul’da Başakşehir bölgesinde hizmet vermekte olan Özel Harikalar Diyarı Vadi Anaokulu özel bir anaokuludur. Özel Harikalar Diyarı Vadi Anaokulu okul öncesi eğitimde ilgili kurumlardan mezun ve tecrübeli bir öğretmen kadrosuna sahiptir. Okulun oldukça geniş ve yeşil oyun alanları ve bahçesi bulunmaktadır. Çocuklara hayvan ve doğa sevgisini vermeye amaçlayan anaokulu doğayla iç içedir. Bahçesinde Yapay şelale, hayvanat Bahçesi ve öğrencilerin ekolojik tarım yapabilecekleri bir bölüm bulunmaktadır. Geniş ve yeşil bahçe içerisinde oyun parkları da bulunmaktadır. Bahçe beden eğitimi dersleri ve oyunlar oldukça uygundur. Ayrıca okulumuzda 08.00 ile 18.00 saatleri arasında çalışan 3 tane psikolog görev yapmaktadır. Özel Harikalar Diyarı Vadi Anaokulu yemekhanesinde hazırlanan yemekler organik tabanlı yiyeceklerden oluşmaktadır. Yemek listeleri beslenme uzmanları tarafından hazırlanan anaokulunda verilen bal, yumurta, meyve suları % 100 organiktir. Mutfak ve buzdolaplarını her zaman velilerin denetimine açık tutmaktadır. Yabancı dil konusuna oldukça önem veren anaokulu ikinci dil olarak İngilizceyi seçmiştir. Okulda toplamda 4 sınıf çift dilli (bilingual) eğitim vermektedir. Okulun kendine ait bir güvenlik sistemi bulunmaktadır ve okul içerisinde temizlik konusunda oldukça hassas davranılmaktadır. Gerektiği yerlerde temizlik ve sağlık önemleri alan anaokulunda galoş uygulaması da vardır. Okulun verdiği hizmetler arasında rehberlik servisi ve yaz okulu da bulunmaktadır. Eğitim sürecine yaz dönemini de katan anaokulu yaz dönemine uygun etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca Özel Harikalar Diyarı Vadi Anaokulu içerisinde robotik atölye, bilim atölyesi, uzay gözlem atölyesi, hayal atölyesi, masal atölyesi gibi atölyeler bulunmaktadır. Zihnen ve bedenen gelişimleri takip edilen çocukların velileri bu konuda bilgilendirilmektedir. Gerekli bilgiler raporlar halinde velilere sunulmaktadır. Okulun kendi sitesinde de bulunan eğitim etkinlikleri ve metot bilgilerinin yanı sıra, sitede veliler için hazırlanmış bir veli girişi de bulunmaktadır. Sanatsal gelişimi destekleyen derslerin başında piyano, keman, tekvando, folklor gelmektedir. Ayrıca kurumumuzda 6 yaş grubu için bir bina tahsis edilmiştir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

- Okulun Kendi Aracı

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- İnce Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Anne-Baba Eğitimleri

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

Yorumlar (15)

 • MA

  Merhabalar, Kızımızı 2 sene üst üste Harikalar Diyarı na gönderdik. Öğretmenlerimizden ve Okul ortamından hem biz hemde kızımız çok memnun. Değerli hocalarımızın kızımız ile ilgilenmesi gerek anne şefkati göstermeleri gerekse bir abla gibi oturup onunla muhabbet etmeleri bizleri çok memnun ediyor. Oğlumuzu da 2 sene sonra nasip olursa aynı okula göndermek istiyoruz. Kızımız üzerinde çokça emeği olan Müge öğretmen, Azime öğretmen, Derya öğretmen, Merve öğretmen ve Şerife hanıma saygı ve hürmetlerimi iletmek isterim. Durumu olan veya olmayan tüm veli arkadaşların en azından bir fiyat alması için okul idaresi ile görüşmesini tavsiye ederim. Müslüman kimliğe sahip kişiler tarafından yönetilen bu kurumun kimseyi dışlamayacağı parasına göre muamele yapmayacağına eminim. Başarılarının devamını temenni eder saygı ve sevgilerimi sunarım...

 • Çocuğumuz yemek yemez, kurallara uymaz bir çocuktu. İş yaşantısından ötürü eve yorgun geldikten sonra çocuğumuz ile ilgileniyorduk ama çocuğun enerjisi bitmediği için biz de sonrasında yoruluyorduk. Ayrıca enerji birikmesinden ötürü çocuğumuz geç uyuyordu. Bu okul her türlü derdimize çare oldu diyebilirim. Güleryüzlü ve devamlı ilgilenen öğretmenleri, herşeyi öğrenciler için düşünülmüş okulu ile harika bir okula denk gelmişiz onu çocuk okula gitmeye başladıktan sonra gördük. Devamlı bir şekilde çocuğumuzun fotoğraflarını bizlere göndererek ne yiyorlar ne içiyorlar ne yapıyorlar hepsinden haberdar oluyoruz. Bu ufak çocuklarla uğraşmak kolay bir şey değil ve kendileri o kadar özveri ile bunu gerçekleştiriyorlar ki, kendilerine çok çok çok çoook teşekkür ediyorum. Özellikle Perihan Öğretmene desteklerinden ve oğlumuzla yakın ilgilenmesinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Harikalar diyarı isminin hakkını veren bir okul. Olumsuz olan herhangi bir yanı yok, tek kelime ile mükemmel bir okul.

 • Tertemiz, ferah, neşeli ve huzurlu ortamıyla birçok okulun önüne geçiyor. Öğretmenlerin ve okul yönetiminin çocuklarla sıcak ve doğru iletişimi kesinlikle tercih sebebi. Perihan öğretmenimizden çok ama çok memnunuz. İlk günden itibaren okulu sevdirmek için elinden gelen her şeyi yaptı. Çok ilgili, şefkatli ve işini her yönüyle iyi yapan bir öğretmen. Harikalar diyarına teşekkür ediyor, başarılarının hızla devamını diliyorum :)

 • Fk

  İki yıldır bu kurumdayız oğlum severek gidiyor Okulun sürekli degisim ve gelişim içinde olması ,yemeklerin organik olması bizim yediremedigimiz sebzeleri çocuğumuzun severek yiyor olması bizi çok mutlu etmektedir Her şeyden önemlisi kapıdaki güvenliğin çok sağlam olması gönül rahatlığıyla, gözümüz arkadan kalmadan birakabiliyoruz. Biz çalışan ailelerin bazen mesai saatleri uzayabiliyor bu durumlarda çocuk okulda kaldı endişesi yaşamıyoruz. Cocuğumuzu mutlu bir şekilde okuldan alabiliyoruz .Geçen sene öğretmenimiz buse hanımdi guler yüzlü çocuklarla iyi bir iletişim kuran bir öğretmenimizdi. Bu sene öğretmenimiz Perihan öğretmen o da en az Buse hanım kadar çocuklarla iletişimi güzel sempatik bir ogretmen.Oğlum ikisinide çok sevdi .Değerler egitimi ogretmenimiz ve ingilizce öğretmenlerinin de emekleri cok buyuk .Bütün ogretmenlerimize emekleri için çok teşekkür ederiz. Kapıda bizi bütün samimiyetiyle karşılayan Sultan hocamiza değinmeden gecemiyecegim o guler yüzü enerjisi size o kadar yansıyor ki cocugum emin ellerde diyorsunuz.Teşekkürler Ahmet hocam böyle bir kurumun oluşturduğunuz ve bizlere sunduğunuz icin başarılarınızın devamını dilerim.

 • Eşimle birlikte 2017 Yılında Harikalar Diyarı ismi ile müsemma bir eğitim kurumu ile tanıştık.Sonra kızımızıda tanıştırmaya karar verdik.Sonrası ise pişman olmadığımızı teyit ettirecek birçok tecrübe yaşadık.Herşeyde olduğu gibi eğitiminde bir ekip işi olduğunu zaman geçtikçe daha iyi anladık.Tebessümden öte, kapıda karşılayan güleryüzlü çalışma arkadaşları,psikolog eğitmenler,sabırla şevkle ve şefkatle çocuklarımıza yaklaşan göz teması olgusunu bizlere öğreten bu kurumun parçalarından olan Azime hanım,Gülendam öğretmen,kızımın tabiri ile mevdüde öğretmen hepinize ayrı ayrı teşekkürler.

 • İI

  Eşimle birlikte 2017 Yılında Harikalar Diyarı ismi ile müsemma bir eğitim kurumu ile tanıştık.Sonra kızımızıda tanıştırmaya karar verdik.Sonrası ise pişman olmadığımızı teyit ettirecek birçok tecrübe yaşadık.Herşeyde olduğu gibi eğitiminde bir ekip işi olduğunu zaman geçtikçe daha iyi anladık.Tebessümden öte, kapıda karşılayan güleryüzlü çalışma arkadaşları,psikolog eğitmenler,sabırla şevkle ve şefkatle çocuklarımıza yaklaşan göz teması olgusunu bizlere öğreten bu kurumun parçalarından olan Azime hanım,Gülendam öğretmen,kızımın tabiri ile mevdüde öğretmen hepinize ayrı ayrı teşekkürler.

 • NE

  İki senedir oğlum Marshmallow sınıfı Perihan Öğretmenin öğrencisi. Okula görüşmek için ilk gittiğimde karar vermemi sağlayan en beğendiğim yönü okulun temizliği ve okul içinde ki tüm personelin samimi ve içten karşılayışı oldu. Daha sonra farklı birçok özelliği ile benim memnuniyetimi alan bir kurum. Okulda çocukları ilk karşılayanın ve hergün okulda olan bir psikoloğunun olması, her yeni eğitim modelini örnek alınarak okul içinde uygulamaya çalışılması, her ne sorum olursa istediğim zaman okul içinde bir muhatap bulup görüşüyor olmam, ticari amaç dışında çocuklara bilimin ve eğitimin merak duygusunu giderecek şekilde ve eğlendirerek verilmesi gibi birçok özelliği ile tercih edilecek bir okul. Teşekkür ediyorum iki senedir beni bu şekilde memnun bıraktığınız uzman kadronuza çocuğumu emanet etmemi sağladığınız için. Vee en en kısa zamanda ileriki yaş grupları için okul açmanızı sağlayacak imkana ulaşmanızı diliyorum.

 • Mt

  Biz aslında başka bir okuldan cumartesi günleri robot dersine geliyoruz. Keşke Harikalar diyarını daha erken tanısaydım

 • BY

  Bulunduğumuz bölgede zaten çokça adını duyduğumuz bir okuldu Harikalar Diyarı. İlk kayıttan bugüne her şeyden memnunuz. Çocuklar fiziksel aktivitelerini de rahatca yapabildikleri bir ortam var.

 • PS

  Çocukları, faaliyet ve deneylerle meraklı araştırmacı olarak yetiştirmeyi hedefleyen bir okul. Okul öncesinde bu donanıma sahip olmaları ilkokul için önemliydi. Muhteşem öğretmenlere ve idareye sahip bir yuva. Çok değerli insanlar. Güvenerek kızımızı emanet edebiliyoruz. Sağolsunlar gelişime büyük katkıları var.

 • İyi ki tanışmışız. Harikasınız. Kızımızdaki gelişmeyi görmek bizi daha çok mutlu ediyor. Kendini ifade etme becerisi kelime haznesi kısa sürede çok gelişti.

 • OT

  Deneyimli ogretmenleri ve istikrarli devamliliklari bizim icin cok onemliydi. Bu sebeple tavsiyeler uzerine Harikalar Diyarini sectik. Emegi gecen herkese tesekkurler.

 • ÜS

  Gerçekten burası harika. Çocuklar çok iyi vakit geçirirken çok güzel değerli şeyler öğreniyorlar. Şanlıyız doğrusu. Etrafımızdan duyuyoruz gönderdikleri yuvalarla hep problemleri oluyor. İlk tercihimizde doğru bir karar vermişiz.

 • SC

  Okul her açıdan çocuklar için ideal bir ortam oluşturmuş. Güzel bahçesi en güzel özelliği. Bu zamanda bahçesi olan bir okul bulmak zor. Öğretmenler de ayrı ilgili. Tavsiye ederiz.

 • Veli

  Okulda her ayrıntı çocuklar için düşünülmüş bahçesiyle okulun içindeki mobilyalarla. Öğretmenler ilgili ve çocuklar için yapamayacakları şey yok. Çocuğum her zaman okula gitmek için can atıyor bu da okulun başarısını gösteriyor tabii ki. Verilen emekler için ne kadar teşekkür etsek az.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Harikalar Diyarı Vadi Anaokulu İletişim Bilgileri

Başak Mahallesi, İmsak Sokak, No:37, Başakşehir/istanbul
0 212 963 2171
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum