fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Koşuyolu Erguvan Anaokulu

Özel Koşuyolu Erguvan Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00
Sabahçı: 07:30/13:00
Öğlenci: 13:00/18:00

Özel Koşuyolu Erguvan Anaokulu Hakkında

İstanbul Kadıköy'de bulunan ve geniş bir kullanım alanına sahip olan Özel Koşuyolu Erguvan Anaokulu 'nda; 4 sınıf,1 oyun odası,1 uyku odası, 1 yemekhane ve 100 m2'lik kiraz ve defne ağaçları arasında bir oyun bahçesi bulunmaktadır. Okulun tüm sınıfları gün ışığından maksimum düzeyde yararlanmaktadır. Okulda güvenlik, kamera sistemiyle sağlanmaktadır. Okulun sınıfları geniş ve ferahtır.
Özel Koşuyolu Erguvan Anaokulu , "Eğitim çocuğu sevmekle başlar." felsefesiyle yola çıkmıştır .
Okulun amacı çocuklarımızın kalbine dokunarak,gözlerindeki parıltıyı hissetmektir. Bunun için de Çocuklarımızın mutlu olabilecekleri ve kendilerini rahatça ve özgür bir ortamda ifade edebilecekleri,toprağa,yeşile,doğaya dokunabilecekleri ve hissedebilecekleri bir eğitim yaklaşımı hedeflenmektedir.Çocuklarımızı belirli bir kalıba sokmadan kendi kalıplarını oluşturmalarını sağlayacak bir ortam sunulmaktadır.Bir çocuk değil,bir gelecek inşa etmek için hemen her alanda fikir sahibi olan ve deneyim edinebilen bir eğitim ortamı oluşturulmaktadır.Alanında uzman ve deneyimli eğitimci kadrosu ile çocuklara eğlenirken öğrenebileceği,öğrenirken de günlük hayata aktarabileceği bir ortam sunulmaktadır.Okul bilim,sanat, kültür ve sosyal alanında başarılı,mutlu ve çağdaş bir gelecek inşa etmek için çocuklar, aileler ve psikolog ile el ele vererek ortak bir çaba oluşturmaya çalışıyor.
Özel Koşuyolu Erguvan Anaokulu 'nda Alanında uzman Öğretmenler, çocuklarla birlikte tiyatro, drama, sanat, spor, resim, bale, jimnastik , atletizm, ebru, yoga, badminton, dekoratif sanatlar,atölye etkinlikleri yapmaktadır.Oyun Grupları ile çocuğumuzun enerjisini atabileceği,eğlenirken farkında olmadan öğrenmeyi kalıcı hale getirebileceği bir ortam sunulmaktadır.
Ayrıca okulda yaz okulu eğitim programı da uygulanmaktadır.
Okul içerisinde bulunan yemekhanede Yemeklerin taze olmasına ve çocukların günlük olarak almaları gereken besin değerlerini karşılamasına özen gösterilmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Oyun Temelli Eğitim

Yorumlar

 • H

  Kızımın ilk ve tek okulu. Başta Zuhal öğretmeni, sevda öğretmeni, tuğçe ve esin öğretmenler ve tüm diğer öğretmenleri hepsi birbirinden ilgili ve sevgi dolu. Kendi çocukları gibi ilgileniyorlar ve çocukları gerçekten seviyorlar. Hem ebeveyn olarak biz çok memnunuz hem de kızımız okula severek gidiyor. Eğitim, ilgi, sevgi gerekli olan her şey mevcut. Teşekkürler, iyi ki varsınız :)

 • g

  İlk ve tek okul denememizdir. Ne bir gün pişmanlık duyduk, ne içimizde bir soru işareti oldu. Başta Zuhal Hanım olmak üzere, Sevda Hanım, kızımızın öğretmenleri Esin ve Tuğçe Hanım ve diğer öğretmenler ve tabii ki çocuklarımızın karnını enfes yemekleriyle doyuran Zeynep Hanım:) Herkesin bir aile gibi olduğu ve bir aile gibi hareket ettiği bir okul. Okul ararken ilk kriteriniz sevgi dolu, şefkatli ve güvenli bir ortamda olması ise, gözünüz kapalı teslim edebilirsiniz. Çocuklar güven duydukları ve sevgi hissettikleri bir ortamda iseler, öğrenmek zaten peşinden geliyor.

 • YK

  Kızımı güvenle emanet ettiğim harika bir okul. Yöneticisi Zuhal Hanım, öğretmenlerimiz ve yemekleri yapan Zeynep Hanım dahil olmak üzere hepsi sıcak, samimi, ince düşünceli ve her daim güleryüzlüler, sağolsunlar. Okulda yapılan günlük dersler ve aktiviteler konusunda bizi sürekli bilgilendiriyorlar. Atölye çalışması, jimnastik, satranç, İngilizce, İspanyolca, bale başlıca branş dersleri. Okulun ders programı konusunda da memnunuz. Geri dönüşler konusunda hiçbir sorun yaşamıyor, tüm sorularımıza cevap alabiliyoruz. Kızım okula seve seve gidiyor, öğretmenini ve arkadaşlarını çok seviyor. Her geçen gün ne kadar iyi bir seçim yaptığımızı gördükçe mutlu oluyoruz. Validebağ korusuna yakın oluşu, orman etkinliklerinin burada yapılıyor oluşu da avantaj bence. Sınıf öğretmenimiz Sevgi Genç'ten de çok memnunuz. İyi ki varsınız.

 • Am

  O kadarokul gezdim kızımı öpen bir müdür görmedim. Komik ama ince bir nüans. Çünkü çocuklar herşeyi hisseder. Iyiki sizi tanıdık erguvan ailesi. Müdür Zuhal hanım ve öğretmenleri ilgi alaka için teşekkür ederim arzu meniye.

 • Yc

  Üsküdarda ikamet ettiğimiz için bu cevrede okula yolluyorduk kizimizi kizimin gittigi okul feneryoluna tasındigi icin kosuyolunda farkli okul arayisina gectik zuhal hanimlarla yolumuz kesişmeden 2 gun once başka yerle anlasmak uzereyken yinede baska bir okulla gorussekmi dusuncesine girdik esimle erguvan anaokulunun yorumlari okudum ve zuhal hanimla iletisime gectim saatin gec olmasina ragmen benim sorularimi yanitlayan bir mudur zaten bu tutumdan sonra ertesi gune zuhal hanim ile gorusme sagladik cok samimi şevkatli sicak kanli olmasi bizi olumlu etkiledi siniflardaki materiyellerde yeterliydi bahcesi yemekleri yapan zeynep hanim ipek ve esin ogretmenimizide gorunce kizimizi baslattik 3 aydir buradayiz ve cocugumuz mutlu gelisimide cok farketti cocuktaki eksikligi gorup telefon acip gorusme saglayan mudur ve ogretmen kadrosu okulumuzdan cok memnunuz her yonde iyiki varsiniz erguvan anaokulu ve ekibi sizleri seviyoruz ve sonuna kadar tavsiye ediyoruz kosuyolunda en iyi okul bize gore

 • Gk

  Sevgi dolu,sıcacık,muhteşem kadro, müdürümüz Zuhal Hanım ve değerli öğretmenlerimiz İpek ve Esin (bizim yaş grubumuz kıymetlileri) yarım gün başlayıpta sevgileriyle, ilgileriyle tam güne devamettiğimiz sıcak yuvamız hergün hoplaya zıplaya gittiğimiz, her akşamda büyük bir heyecanla öğrendiği şarkıları, etkinlikleri,atölyeyi, ingilizce kelimeleri anlatan mutlu, sevgi dolu kızımı dinlemek harika bir duygu hepinize çok teşekkürederiz ERGUVAN ANAOKULU

 • gm

  uzun arayışlarımız sonucu erguvan anaokuluna karar verdik iyi ki vermişiz 3 yaşındaki oğlum okuluna severek isteyerek gitmesi çok mutlu ediyo. oğlumun eğitimi ve gelişimi açısından çok güzel şeyler öğrendi.rahatlıkla gözüm arkada kalmadan oğlumu bırakmamı sağlıyo.Müdürü Zuhal hanımın samimiyeti ve öğretmenlerin güleryüzleri hiç eksik olmasın.iyi ki oğlumu erguvan anaokuluna vermişim Oğlum çok mutlu benim gönlüm rahat güvenli ellerde olduğunu biliyorum.

 • S

  Acilen okul bulmamız gereken bir dönemde, çok tecrübeli eski okullara da baktıktan sonra arkadaşımızın yönlendirmesi ile Erguvan anaokuluna bakmaya karar verdik. Zuhal Hanımla görüşür görüşmez doğru yerin burası olduğu konusunda eşimle hemfikir olduk. İlk çocuğumuzdan 3 yıllık kreş tecrübemiz vardı, ne istediğimizi de ne istemediğimizi de biliyorduk. Çocuğun her sabah okula gitmek istiyorum şeklinde uyanması büyük lüksmüş. Yarım gün olarak başlatmıştık. Ancak daha 3.gün kızımız ben de okulda uyumak istiyorum dedi (öğle uykularını bırakmıştı halbuki) . İkinci hafta sonunda tüm gün kalmak istiyordu. Okulunu seviyor, öğretmenlerini ve arkadaşlarını seviyor. Kalabalık olmayan sınıflar (8-10 öğrenci), her sınıfta iki öğretmen olması bizi cezbeden tarafı oldu. Etkinlikler için profesyonel destek alıyorlar. Hem ingilizce hem de ispanyolca dersleri var. Okul uygulamasından günlük takipler yapılıyor. Gönül isterdi ki daha büyük bir bahçesi olsun, ancak yakındaki Validebağ korusunu da kullanıyorlar.

 • FE

  Oldukça kötü bir tecrübeden sonra başladığımız Erguvan Anaokulu bizim için doğru adres oldu. Kapısından girer girmez orada çocukların sevildiğini hissediyorsunuz. O kadar ki okulu gezmeden sadece Zuhal Hanımla konuşarak kızımın kaydını yaptırdım. Geceleri ağlayarak uyanan yavrum bir aya kalmadan eski neşesine enerjisine kavuştu. Tüm gün okuldan sistemine bilgi düşülüyor yetmiyor her minik detay bize çocuğunuzu almaya gittiğimizde özenle aktarılıyor. Her çocuğun özel olduğunu ve onları çok iyi tanıdıklarını hissediyorsunuz. Sinif öğretmenimiz Sevda öğretmen ve diğer öğretmenlerimiz Hatice, Esin öğretmenler ve hatta diğer sınıfın öğretmenimiz İpek öğretmen dahil hepsi her çocukla çok ilgili. Yemek problemi olan kızım devamlı Zeynep Hanımın yemeklerini anlatıyor. Branş dersleri de çok verimli ve dolu dolu geçiyor. Sadece çocuklar değil veliler de önemseniyor. Iyiki varsınız Erguvan ekibi

 • SB

  Uzun arayışlarımız sonucu Erguvan anaokuluna karar vererek 3 yaşındaki kızımızı okulun deneyimli ve sevgi dolu etğitimcilerine emanet ettik.İyiki böyle bir karar vermişiz.Okuldaki öğretmenlerin ilgisi,her etkinliği yakından takip etmemizi sağlamaları ile içimiz rahat oluyor.

 • fg

  Avrupa yakasında oturduğum halde kızımı hiç düşünmeden emanet edebildiğim tek yer. Erguvan anaokulunun eğitim yapısı,çalışanların güleryüzlü yaklaşımı ve en önemlisi gerçekten ticari kaygı olmadan çocukları severek eğitim veriyor olmaları beni cezbetti. Kızım 3 ,5 yaşında ve öğlen uykularında problem yaşıyor. Zuhal öğretmenin kucağında uyuması unutmadığım anlardandır. Yani gerçekten sevgi bu yaş çocuklar için önemli ve Erguvan Anaokulunda kızımın bu sevgiyi aldığını gözlemledim. Mutluyum sizlerle yolum kesiştiği için. Ayrıca sanşlıyım.

 • Sıkıntılı anaokulu arayış sürecimizde, karşımıza çıkan doğru adres Erguvan Anaokulu. Gerek yöneticisi, gerekse eğitimcilerinin sıcak ve samimi yaklaşımı. Özellikle yemekle arası iyi olmayan oğlumuzun olumlu gelişimine bulundukları katkı. Daha önce karşılaştığımız anaokullarında görmediğimiz ilgi ve sıcaklığı bulduğumuz, çocuğumuzu gözümüz arkada kalmadan teslim ettiğimiz doğru adres.

 • A

  Bölgeye yeni tasındım ve hemen oğlum için okul araştırmaya başladık,daha deneyimli gibi görünen yerlerin aksine erguvanda karşılaştığım sıcaklık ve ilgi ,sorularımıza verilen standart dışı cevaplar,idealist bir idareci bizi ikna etti.Okulda geçirdiğiz 6 ay içerisinde karşılaştığımız ilgi,okulun uyguladığı proğram,sürekli yenilenen yaratıcı aktiviteler,öğretmenlerimizin ilgi ve duyarlılığı ve oğlumdaki olumlu gelişmelerden son derece memnumum.Özellikle yemek ve tuvalet eğitimi konularında aldığımız destek için minnettarım,kısaca oğlum mutlu,benim gönlüm rahat,onun güvenli ellerde olduğunu biliyorum.

 • E

  3 yaşındaki oğlumun her gün koşa koşa gittiği hic cıkmak istemediği bir okul Erguvan anaokulu. Müdürü Zuhal hanımın samimiyeti, öğretmenlerin güleryüzleri hic eksik olmuyor. Oğluma tuvalet alışkanlığını kazandırdıkları için de ayrıca mutluyum. En ufak bir konuda bile arayıp bilgi vermeleri gönül rahatlığı ile cocugumu bırakmamı saglıyor. Müzik, bale, jimnastik, yoga gibi pek çok etkinlik için alanında uzman öğretmenler var. Oğlumun gelişimini ve en önemlisi mutluluğunu gördüğümde iyi ki burayı seçmişim diyorum.

 • bt

  2,5 yaşından itibaren kızımı gönülrahatlığıyla bırakabiliyorum.Okulda yaptığı her etkinliği takip edebiliyorum.Psikolojik gelişimini de yakından takip eden,Kızımın farketmediğim duygularını bile benimle objektif olarak paylaşan,en önemlisi kızımın mutlu olduğunu hissettiğim bir yer okul.Kurucusu Zuhal hanım o kadar ilgili ve sevgi dolu ki oraya ısınmamak mümkün değil :) Ayrıca öğretmenlerimiz İpek ve Esin de ev de bile kızımın dilinden düşmüyor:) Kısacası erguvan anaokulu,çocuklarınızın hayata sağlam adımlarla ilerlemesi için muhteşem bir yer :)

 • Fi

  Okul seçimi tüm anne babalar için zorlu bir karar verme süreci. Bir çok okul gezip dolaştıktan sonra karar verdik biz de Erguvan Anaokuluna. Günler geçtikçe, oğlumuza kattıklarını gördükten ve en önemlisi de oğlumuzun sevinçle ve heyecanla okula gitmeye heveslendiğini gördükten sonra güzel bir karar verdiğimizi bir kez daha fark etmiş olduk.

 • B

  Oğlumun 2 olumsuz kreş deneyiminden sonra tanıştık Erguvan Anaokulu ile ve artık olumsuzluklarla ilgili o kadar tecrübeliydik ki soracak çok sorumuz almak istediğimiz çok net cevaplar vardı.Tüm samimiyetleri ve içtenlikleriyle sorularımızı cevapladılar ve söylenen her kelimeye uydular. Çok deneyimli ve ilgili öğretmenlerden oluşan bir kadroları var ve tabiki dolu dolu hazırlanmış ders programları ve bu programların herbiri için alınan profesyonel destekler.Okuldan programı üzerinden günlük olarak yapılan tüm aktivitelerden yediği yemeğe kadar her saat bildirim aldığımız bir programla oğlumuzu her saat takip etme şansımız var ayrıca her günün sonunda çocuğumuz ile ilgili öğretmenin görüşlerini izlenimlerini bize aktardığı gün sonu bildirimi.Ama en önemlisi hergün okuldan eve gülerek gelen,okulda yaptıklarını heyecanla arka arkaya anlatan,ertesi gün okula gitmek için can atan oğlumun mutluluğu ve heyecanı.İyiki sizlerlerleyiz...

 • M

  İş durumundan dolayı İstanbul Kadıköy'e taşınma kararı aldık. Bu durumdan dolayı 3 yaşındaki oğluma anaokulu ayarlamaya İstanbul'a gittik. Diğer anaokullarda göremediğimiz sıcaklığı ve ilgiyi burada gördük. İçeride tadilat olmasına rağmen çocuğumla çok iyi ilgilendiler. Yöneticilerin ve öğretmenlerin deneyimli ve duyarlı olması bizi mutlu etti.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Koşuyolu Erguvan Anaokulu İletişim Bilgileri

Koşuyolu Mah. Cenap Şahabettin Sk.no:11/1
0 216 706 6875
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum