fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Şafaklar Anaokulu

Özel Şafaklar Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00

Özel Şafaklar Anaokulu Hakkında

Eğitimde güvenli ortam sağlamak amacıyla yola çıkmış olan Özel Şafaklar Anaokulu milli ve manevi değerlerimizi bilen , saygılı ve hoşgörülü nesiller yetiştirebilmek için eğitim hizmeti vermektedir.Okul çocukların en iyi şekilde eğitim alabilmesi adına kadrosunda bulunan kişileri dinamik ve işini seven kişilerden oluşturmuştur. Okulda verilen eğitimler sadece bilgi odaklı olmakla kalmayıp sanatsal ve kültürel eğitim ve aktivitelere de yer verilmektedir. Fiziki olarak çocukların ihtiyaçlarını verimli bir şekilde karşılayacak donanıma sahip olan okulun binasında uyku odası , oyun alanı , yemekhane ve sanat atölyeleri gibi olanaklar bulunmaktadır. Çocukların sürekli okul binası içerisi içinde yer almasını istemeyen okul bahçesini de verimli bir şekilde kullanmaya çalışmaktadır. Özel Şafaklar Anaokulu çocuklara sunduğu bale dersleri estetik açıdan insanı geliştiren bir eğitimdir verilen bu eğitim ile çocukların vücutlarının esnek olabilmesi ve estetik açıdan da bakış açısı kazanmaları sağlanmaktadır. Her çocuğun içerisinde farklı alanlara karşı ilgi ve yetenek barındırmaktadır . Okulda çocukların ilgi alanlarını öğrenebilmeleri için farklı alanlarda faaliyet düzenlemektedir. Müzik kulübü ile çocukların farklı enstrümanları tanıması ve ilgilerini yönlendirebilmeleri sağlanmaktadır. Grup içerisinde senkronize olabilmek ve ritim duygularını geliştirebilmek adına ise halk oyunları dersi okulda çocuklar için verilmektedir. Özel Şafaklar Anaokulu mili ve manevi değerlerinin bilinci olan ve onlara sahip çıkan nesiller yetiştirebilmek için değerler eğitimi vermektedir. Merak duygularının oldukça fazla olduğu okul öncesi eğitimi alan çocukların bu duygularına eşlik edebilmek adına okulda aktif olarak faaliyet düzenleyen gezi kulübü bulunmaktadır. Okulda çocukların zaman geçirdiği her alan özenle hazırlanmış ve düzenlenmiştir. Oyunun eğitimde önemli yer tuttuğunun bilincinde olan kurum binanın içini çoğunlukla oyun alanı olarak düzenlemiştir. Yemekhanesi de bulunan okul tüm alanların hijyeni konusunda oldukça titiz davranmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Milli Eğitim Bakanlığı Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • NK

  Oğlum 1 yıl boyunca bu okula gitti yöneticisi Filiz hanım,öğretmenleri,çalışanları samimi,çok sıcak insanlar güvenilir ve kaliteli bir okul. Ayrıca çevre kreşlere göre de daha uygun ve merkezi bir konumda.Bahçesinin büyük oluşu,sınıfı kapasitesi bunlarda önemli ve bir artıyı daha hakediyor.Bu yıl pandemi nedeniyle her ne kadar ara vermek zorunda kalsakta oğlum okulunu, arkadaşlarını ve öğretmenlerini çok özledi.Gönül rahatlığıyla çocuklarınızı emanet edebilirsiniz..Olumsuz tek yanı fiziki koşulları diyebilirim biraz eski bir bina ama olumlu yanları o kadar fazla ki bunu göz ardı edebiliyorsunuz..

 • HY

  Şuan oğlum 1. Sınıfa gidiyor ilk anaokulumuzdu Bizim bütün öğretmenler şeker gibi çok güvenilir herkese tavsiye ederim. Temiz yemekleri mis gibi eğitimde zaten çok iyi daha ne olsun..

 • AS

  Güler yüzlü ve anlayışlı ogretmenlerimize Teşekkür ederim. Ben memnun kaldim

 • ab

  İnsan çocuğunu ilk defa bir anaokuluna verirken ister istemez çok fazla tereddütlerde oluyor. Özellikle zamanımızda gördüğümüz bir çok anaokulu vakası nedeniyle. tedirginlik yaşanabiliyor çünkü gözünden sakındığın çocuğun ilk defa uzun saatler senden ayrı kalmak zorunda olacak ama Şafaklar anaokula gidene kadar ve öğretmenler ile tanışınca içimizde bir nebze de olsa rahatlama oldu ve ilerleyen zamanlarda bu rahatlığın daha da artacağını umuyoruz :) çünkü biz henüz yeniyiz ama yeni olmamıza rağmen güzel bir eğitim sistemi olduğunu gözlemleyebiliyoruz özellikle Büşra Öğretmenimiz ve Filiz öğretmenimiz bizlere ve oğlumuza çok güzel destek oluyorlar iletişimleri çok güzel ve kibarlar umarım uzun zamanlar boyunca birlikte devam etme imkanımız olabilir teşekkür ederiz hepsine

 • KE

  Yaklaşık 4 aydır bu okula gidiyor oğlum. Bu dört aylık süre içinde çok güzel bir gelişim gosterdi. Hem dil hemde bilişsel gelişimi oldukça ilerledi. Büşra öğretmenimiz ve Filiz hanım çok ilgililer. Açıkçası ilk başlarda çok endişeliyim, küçük olduğu için nasıl olacak diye ama şimdi içim çok rahat, biliyorum ki çok güzel bakılıyor ve seviliyorlar. Aile sıcaklığının olduğu bir okul ortamı var. Hem Büşra öğretmenimize hemde Filiz Hanima çok teşekkür ederiz.

 • Dc

  Hiç düşünmeden gönderebileceğiniz bir okul samimi sevec n iyi niyetli güzel insanlar gerçekten puan olmazsınız

 • Hd

  Bu okulda iki yıl devam ettik çok memnun kaldık özellikle Filiz hanım çok değerli bir insan çocuklarla özel olarak bir insan anne şefkati ile ilgileniyor bize çok yardımcı oldu hem temizlik olarak hemde güvenilir bir yer olarak insanların en değerli varlıkları olan çocuklarını gözü kapalı teslim edebilirler Büşra öğretmende özellikle çok iyi ilgili ve tatlı bir öğretmen.

 • Ny

  İlgili ve sıcak bir okul kızım çabucak alıştı. Öğretmenlerimize ve filiz hanıma çok teşekkür ederiz

 • N

  ŞAFAKLAR ANAOKULU BİZİM İÇŞN BİR AİLE OLDU İYİKİ BU OKULU TERCİH ETMİŞİZ SICAK BİR ORTAM VE KIZIM ÖĞRETMENLERİNİ İNANILMAZ DERECEDE SEVİYOR ELİNDEN GELSE HAFTA SONU BİLE GİDECEK ŞAFAKLAR ANAOKULUNA SONSUZ TEŞEKKÜRLER

 • SU

  Oğlum bu okulda uzun yıllar eğitim gördü ve mezun olarak ilkokula başladı,tam bir aile sıcaklığında ,sevgi ve saygıyı öğrenerek yetişti .Gerek yönetim gerek öğretmenlerimize bu sıcak ortamı bize sağladıkları için sonsuz teşekkürler ,herkese tavsiye ederim gözünüz arkada kalmadan çocuklarınızı emanet edebileceğiniz güvenilir bir ortam .

 • MT

  4 yıl boyunca sabırla kızıma ablalık yaptılar haklarını ödeyemeyiz,Tuğba öğretmen Filiz hnm ve tüm ekip harika bizce güvenin sevginin tek adresi ❤️

 • AA

  Çocuğum bu okula gitti ve çok memnun kaldık. Okul kadrosu çok ilgililer ve işlerini iyi yapıyorlar. Hem eğitim anlamında hem de çocukla diyaloglarında gayet başarılılar. Tavsiye ederim kesinlikle.

 • SA

  Kizim iki yasinda gitmeye basladi ilkokula baslayana kadar 4 yil boyunca devam etti hicbir gün gözüm arkada kalmadi basta filiz hanim olmak üzere tüm öğretmenler güler yüzlü ve ilgililer kizimin ikinci ailesi gibi oldular kendilerine çok teşekkür ediyorum

 • AG

  Önce oğlumuzu 3 sene büyüttüler, şimdi de kızımızı... Gözümüz asla arkada kalmadı. Eğitimde kaliteli ve çok ilgili bir okul. Aile ortamı gibi şefkatli öğretmenleri ve değerli müdüremiz Filiz Hanım’ a çok teşekkür ederiz. Çok memnunuz. İyi ki sizi tanımışız.

 • Kt

  Kaynaştırma öğrencisi kızım 4 yıl gitti müdüründen aşcısına herkes harika vicdanlı ailemiz oldular artık gözünüz arkada kalmadan çoçuğunuzu güvenle bırakabilirsiniz

 • Ta

  Kızımız okulun ilk öğrencisidir. 4 yıl boyunca burada aile ortamında büyüdü hem öğretmen hem veli oldular cocugumuza. hocaları ve müdürleri iyi niyetli ve özveriliydiler 1 kere gözümüz arkada kalmadı.

 • Fo

  İdari ve öğretmenimiz çok içten ve güler yüzlü bire bir bütün öğrencileriyle ilgili ve kendi çocukları gibi seviyorlar.

 • GY

  Gayet ilgili ve güvenli bir okul başka velilerede tafsiye ediyorum, öğretmenine ve filiz hanıma çok teşekkürler...

 • RT

  İnsan çocuğunu ilk defa okula verirken özellikle de anaokuluna tereddütlerde oluyor. Özellikle de haberlerde gördüğümüz bir çok anaokul vakası nedeniyle. Bende tedirgindim okula gidene kadar öğretmenler yoneticelerle tanışınca içimde bir nebze rahatlama oldu ve zamanla hepsi yok oldu :) Ben o kadar memnunum ki okuldan ve yöneticilerden. Harika eğitim sistemi var çocuklar hiç sıkılmıyor. Hafta sonu bile okula gitmek istiyor oğlum. Sabah evden çıkarken sevinerek çıkıyor eve girince saniyede sıkıldım demeye başlıyor. Ve ben hiç bir şekilde okulda napıyor nasıldır diye düşünmüyorum çünkü buna gerek duymuyorum. Onun okulda kocaman bir ailesi var. Her şeyiyle ilgilenen seven ona en güzel eğitim sistemini veren öğretmenleri var. Okul olarak değil kocaman bir aile olarak görüyoruz. İyiki varlar minnettarız ❤️

 • HN

  Haftasonlari bile oglum okul diye tutduruyor.gercekten aile sicakligi var okulda.ogretmenlerin guleryuzlulugu ilgisi sevgisi cocuklarida biz velileride cok mutlu ediyor.iyiki secimimiz siz olmussunuz.herkese gozukapali tavsiye ederim.tesekkurler Safaklar anaokulu iyi ki siz!

 • AA

  Öncelikle Filiz hanım ve bütün çalışanlara tebrik ediyorum başarıların devamını diliyorum.

 • Eğitim kalitesi süper. Çocuğumda gözle görülür bir şekilde olumlu gelişmeler oldu. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Kartal’da böyle bi anaokulu olduğu için çok şanslıyız. Okulun iç dizaynı, oyuncakları, öğretici etkinlikleri her şey çok güzel düşünülmüş. Bu süreçte önceliğimiz temizlik olduğu için okula girer girmez tertemiz olması ilgimizi çekmişti. Her şey için teşekkürler Şafaklar Anaokulu

 • Özel Şafaklar Anaokuluna ilgi ve alakalarindan dolayi teşekkür ederim. Çok güvenilir sevgi dolu bir ekip çocuklarınızı güvenle emanet edebilirsiniz.

 • SG

  Okul her yanıyla dört dörtlük. Aile sıcaklığını hissettiriyolar. Okulun kordinatörü filiz hanım çok ilgili, yardımcı ve yaklaşımından çok memnunum. Çocuğumu iç rahatlığıyla emanet edebiliyorum onlara. Okul arayan bütün ailelere önerebileceğim bi okul.

 • Okul çok güzel ve büyük okulda aile sıcaklığı var muhteşemm ögretmenleri mükemmel narin merhametli eger bir okul düşünüyorsanız bu özel şafaklar anaokulu olmalı okulun kordinatörü filiz Hnm a cok teşekkür ederiz ilgisinden dolayıOkulun hiç bir eksik yanı yok her şeyle mükemmel

 • BAŞARILARINI TEBRİK EDİYOR SON DERECE TAKDİR EDİYORUM TÜM KADRO OLARAK SON DERECE ŞEFKAT VE GÜLERYÜZLÜ OLDUJ-KLARI İÇİN KIZIM HERZMAN SEVEREK OKULUNA GİDİYOR BÖLE OKULLARIN SAYISININ ARTMASI ÜMİDİ İLE İYİ ÇALIŞMALAR ÖZEL ŞAFAKLAR ANAOKULU AİLESİ

 • e

  KARTAL BÖLGESİNDE OLUP KIZIMI YAZDIRDIKTAN SONRA İLK GÜNDEN BUGÜNE KADAR TEBRİK ETTİĞİM OKUL EĞİTİME GÖNÜL ADAMIŞ VE İÇTEN SAMİMİ İNSANLARIN YER ALDIĞI KADROSU İLE MUHTEŞEM VELİSİ OLARAK HERKESE TAVSİYE EDİYORUM GURURLUYUZ ŞAFAKLAR ANAOKULU BÜNYESİNDE OLMAKTAN

 • kartalda olan okullar arasında başarı ile takdire şayan kıldığım tek okul diyebilirim her gittiğimiz gün güleryüz ve hoşgörü ile karşılandığımız şafaklar anaokulunu takdir ediyorum eğitim konusunda tebrik ediyorum oğlum son derece mutlu ilkokula kadar hep burda kalacak idare kısmı sayın müdüre medine hanıma sonsuz tşk ediyorum başarılarınız sonsuz olsun

 • ES

  EĞİTİMDE KALİTELİ BİR OKUL OLARAK GEREK ÖĞRETMEN KADROSU GEREK İDARİ KADROSUYLA HİÇ TEREDDÜT YAŞAMADAN ÇOCUKLARIMIZI BIRAKTIĞIMIZ TEK OKUL BAŞARILARI HEP ÜST DÜZEYDE TEBRİK EDİYORUM

 • MA

  Kartal'daki okul öncesi eğitim de yeni bir soluk olmayı hedeflemiş zengin ders içerikleri ve eğlenceli müfredatı ile velilerin kısa zamanda yeni gözdesi haline geleceğinden hiç şüphem yok. Hayırlı uğurlu olsun

 • BB

  Güzel insanların bir arada bulunarak iyi eğitimle birlikte çocuklara yaklaşımlarının olduğu kaliteli bir eğitim kurumu. İç ve dış tasarımı çocuklar düşünülerek eğlenceli temalarla dizayn edilmiş.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Şafaklar Anaokulu İletişim Bilgileri

Atalar Mahallesi Beyazköşk Caddesi No 21 A Kartal İstanbul
0 216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum