fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Şehir Koleji Anaokulu

Özel Şehir Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 4-6
Psikolojik Danışman: Var

Özel Şehir Koleji Anaokulu Hakkında

Özel Şehir Koleji Anaokulu eğitim programı okul öncesi çocukların yaş farkları gözetilerek oluşturulmuştur. Bilimsel metotlara ve sağduyulu yaklaşımlara dayanmaktadır. Öğrencileri kısıtlamadan ve baskı altında bırakmadan, olumlu davranışlar severek ve sevdirilerek kazandırılmaya çalışılmaktadır. Şehir Anaokulunda eğitimin merkezinde çocuk bulunmaktadır. Atılan her adım, çocuğun her gün kendini daha fazla geliştirmesi içindir. Bu bağlamda: Çocukların bireysel farklılıkları önemsenerek her çocuk özeldir anlayışı benimsenerek öğrencilerin zeka çeşidi ve özel durumları değerlendirilmektedir. Özel Şehir Anaokulu 4 yaş grubundaki öğrencilerine kazandırmaya çalıştıkları ortak hedefler; çocukların çok yönlü (psiko-motor, sosyo-duygusal, bilişsel, dil, öz-bakım ) gelişimlerini desteklemek, 5 duyusunu birden geliştirerek aynı zamanda konuşma becerilerinin gelişmesini sağlamak , Eğitim Programındaki konuları öğrenmek, Drama aktivitelerine, şarkı ve oyunlara katılmak, Yönergelere karşılık vermek,Sorumluluk sahibi birey olabilmelerine katkıda bulunmaktır. Bu yaş grubundaki öğrenciler Serbest zaman etkinliği dersinde ilgi köşelerinde diledikler oyunları oynarlar. Sınıfta yer alan ilgi köşelerinde evcilik, blok, fen ve doğa, müzik, kukla, kitap, sanat vb. bulunan eğitim materyallerinden aktif olarak yararlanırlar. Özel Şehir Koleji Anaokulu 'nda çocuklar, kendi kişisel ilgilerini ve amaçlarını gerçekleştirdiklerinde aktif olarak öğrenirler. Ders, okul öncesi öğretmeni tarafından yürütülmektedir. Sanat etkinlikleri dahilinde ; özgün sanat çalışmaları, boyama çalışmaları, serbest boyama, sınırlı boyama, parmak boyası, baskı yapılmaktadır. Yırtma, yapıştırma, yuvarlama gibi etkinliklere yer verilmektedir. Makas tutma becerisi kazandırılarak çeşitli faaliyetler yapılmaktadır. Aynı zamanda çöp olarak görülen birçok artık materyalden değişik fikirler tasarlayıp, çocukların yaratıcılığını ön plana çıkartılmaktadır. Okul öncesi ve görsel sanatlar öğretmeni tarafından verilen eğitim sayesinde çocuklar geri dönüşümü olan malzemeleri tanır, çeşitli faaliyetler yaparak kullanabilecekleri objeler keşfeder. Özel Şehir Koleji Anaokulu 'nda verilen okul öncesi eğitimlerle keşfeden, araştıran, sorgulayan, değerlerini bilen, çevresine karşı duyarlı, doğayı koruyan, kendini bilen, yeteneklerinin bilincinde, Türkçe yi güzel konuşabilen ve ilkokula hazır hale gelmiş bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Okulda 4 ve 5 yaş grubu ile motor becerileri, kişisel beceriler, sosyal, duygusal, dil, bilişsel, öz bakım becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılırken, 6 yaş grubu ile bilişsel, ince-kaba motor, sosyal, duygusal, dil ve öz bakım becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

Yorumlar (2)

  • OH

    gerek binası, botanik ve hayvanat bahçesinde çocukların özgürce hareket etmelerini sağlayan kampüsü gerekse de özellikle ilkokula hazırlık sürecindeki örnek olması gereken eğitimiyle bizden tam not almayı başarmış bir okul.

  • içinde hayvan ve insan sevgisinin aşılandığı, kapısından girer girmez sizin de çocuk olmak isteyeceğiniz harika bir okul. Keşke bizim zamanımız da böyle okullar olsaydı eğitim seviyesi çok başka olurdu gerçekten. Şimdi ki nesillerin çok iyi yetişeceğinden böyle kurumları gördükçe daha da çok emin oluyorum

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Şehir Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

İstasyon Mah. Hatboyu Cd. No:53 Tuzla / İstanbul
0 216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum