fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel TİNK Teknoloji Ve İnsan Koleji Anaokulu

Özel TİNK Teknoloji Ve İnsan Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:30

Özel TİNK Teknoloji Ve İnsan Koleji Anaokulu Hakkında

Tink Anaokuluna hoş geldiniz! Çocuğunuzun akademik ve sosyal gelişiminde bu ilk ve en önemli adımı atmanıza yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz! Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri, Türkiye’nin ilk ve en iyi insan odaklı teknoloji okulu olmasının yanı sıra, dünyanın en inovatif 100 okulu arasına girmiştir. Avrupa Birliği’nin Mükemmeliyet Merkezleri’nden biri olarak ülkemizi gururla temsil etmektedir. Tink Anaokulunda; çocuğunuza merak, keşif ve deney yoluyla nasıl öğreneceğini öğreterek ve çevresindeki dünyayı keşfetmesi için güvenli, pozitif ve özenli bir okul ekosistemi sağlayarak 'küçük cevherinize' rehberlik ediyoruz. Onun potansiyeline inanıyor, hayatının ilerleyen dönemlerinde tam potansiyeline ulaşması için ihtiyaç duyduğu temel becerileri kazandırıyoruz! Tink’te öğrencilerimizin teknolojik yetkinlikleri gibi insani yetkinliklerinin de geliştirilmesini önceliklendiriyoruz. Anaokullarımızı ismimizdeki "İnsan" odaklı felsefemizle farklılaştırarak akademik olarak kendini kanıtlayan Tink Diploma Programına Mert Fırat liderliğinde Das Das ve Inogar Art Sanat Akademisi Programını ekledik. Çocuklarımızı sanal alemin ve plastik oyunların yüzeysel dünyasından ayrılmaya ve bilimin, sanatın, doğanın harikulade dünyasına katılmaya yönlendiriyoruz. Tink Anaokulu programın en önemli bileşenlerinden birisi yabancı dil eğitimidir. Çocuklar ilk kez karşılaştıkları yabancı dilleri etkileşim ile öğrenirler. İzleme, dinleme, tekrar etme, taklit etme, canlandırma, yeniden yapma, gibi öğretim yöntem ve teknikleri ile dil gelişimlerini en üst düzeyde sağlıyoruz. Native öğretmenler eşliğinde her gün 4 saat İngilizce eğitimi veriyoruz. Anaokulumuzda HighScope Programını, Milli Eğitim Müfredatı ile perçinliyor, öğrencilerimizi ilkokula hazırlıyoruz. Program içeriğinde yer alan ve Tink Diploma Programına özgü olan teknoloji ve girişimcilik eğitimleri ile çocuklarımız fikir üretmenin algoritmasını ve fikrin yapılandırılması süreçlerini deneyimliyorlar. İnce ve kaba motor kabiliyetlerini geliştiriyorlar. Sınıf derslerini alanında uzman branş öğretmenleri ile destekliyoruz. Her gün spor ve sanat aktiviteleri yaptırıyoruz. Böylece çocuklarımızın bilimsel düşünme süreçlerine sağlıklı adım atmalarını sağlıyoruz. Okulumuzda pişirilen sağlıklı yemeklerle fizyolojik gelişimlerini desteklerken, sağlıklı beslenmeyi aşılıyoruz. Tink’te çocuklarınıza bir aile oluyor ve onları hayatın muhteşem unsurlarını keşfedip, çocukluklarının tadını çıkarmaya teşvik ediyoruz.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Common Core State Standards Initiative

- STEM

- Aktif Öğrenme Sistemi

- Hibrit Eğitim Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Basketbol Öğretmeni

- Temel Cimnastik Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

Yorumlar (4)

 • yy

  Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri ortaokul kadrosunun kızımıza ve bize göstermiş olduğu ilgiden çok memnunuz. Özellikle kızımız öğretmeninden ve okulundan çok gurur duyuyor ve mutlu. Bu nedenle bütün öğretmenlerimize göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Seneye Nil’in kardeşi Eren’de anaokulunda başlıyor. Çekmeköy kampüsümüz hayırlı olsun.

 • KB

  Bu yıl Tink’te ilk yılımız. Komşumuzun kızı öğrenciniz olduğu için okulunuzu referans ile tercih ettik. Onun davranışları, hayata bakışı, teknolojik yetkinlikleri ve akademik başarısı bizi etkiledi. Tüm bunlar nedeniyle okulunuzu tercih ettik. Okulu ziyaret ettiğimizde kendine ait bir eğitim felsefesi olan, oturmuş ve çok deneyimli bir eğitim kadrosuna sahip olduğu için güven duyduk. İlk haftadan itibaren aile ile her konuda detaylı bilgi paylaşımı yapılması ciddi ve kurumsal bir yapı olduğunu gösterdi. Pandemi de oğlumuz hiçbir kazanım kaybı yaşamadı. Okulunu çok seviyor. Seneye ilkokulunuza kızımızı yazdırdık. Çok heyecanlıyız.Her yönüyle tam donanımlı hiçbir eksisi yok.

 • ÖT

  Geçen sene 5. Sınıfa başlayan oğlumun ilk günkü heyecanı, tedirginliği bana bakışından, gözlerinden anlaşılıyordu. Çocuklarımızın üstündeki emeğinizi, özverinizi, sevginizi, kapsayıcılığınızı, ileri görüşünüzü ve sabrınızı çok takdir ediyorum. Çocuklarımızı bu kadar içten sevdiğiniz için şimdi ikiz çocuklarımı da seneye anaokuluna yazdırdık. Oğlumun üzerinde emeği geçen tüm branş öğretmenlerimize, idarecilerimize ve kurucumuza ayrı ayrı teşekkür ederiz

 • Au

  2017-2018 eğitim öğretim yılında kızım Bertil’i hazırlık sınıfına verip vermeme konusunda son derece kararsız kalmıştım. Öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin yapmış olduğu gözlemlere dayanarak kızımın bir senelik hazırlık programı sonrasında İngilizcesini geliştirerek teknoloji konusunda da eksiklerini gidereceğini düşünerek, çocuğumun geleceğine yönelik en büyük kararı vererek okulunuza kayıt yaptırdım. Zaman ilerledikçe Bertil’in öğretmenlerini ve okulunu çok sevdiğini görünce ve olumlu gelişmeleri fark ettikçe çok doğru bir karar aldığımı anladım. Siz değerli okul yöneticilerinin çağdaş vizyonu, gerek idari kadronuzun gerekse branş öğretmenlerimizin sevgi dolu, özverili yaklaşımları sayesinde kızım akranlarından farklılaştı, bir dünya vatandaşı oldu. Ayrıca, okulunuzdaki eğitimin temel prensiplerinden biri olan, Atatürk sevgisini de çocuğumuza aşılamanız da bizi çok mutlu etti. Seneye yeğenlerim anaokuluna kayıt yaptırdılar. Bu yaklaşıma sahip bir okulda daha 4 yaşından itibaren okuyacak olmaları büyük şans. Tink’li olmakla gurur duyuyoruz

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel TİNK Teknoloji Ve İnsan Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Teknoloji Ve İnsan Kolejleri Çavuşbaşı Cd. No:104 Merkez 34782– Çekmeköy - İstanbul
0 216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum