fb
Özel İnci Taneleri Anaokulu

Özel İnci Taneleri Anaokulu

0 216 706 6892
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel İnci Taneleri Anaokulu Hakkında

İstanbul'un Çekmeköy bölgesinde bulunan Özel İnci Taneleri Anaokulu 2 ve 6 yaş arasında ki çocuklara eğitim hizmeti vermektedir. Okulumuzun eğitim anlayışı ile, çocukların bedensel, bilişsel-dil, duygusal, psikomotor ve duygusal gelişimlerini destekleyen eğitim ortamının oluşturulması amaçlanmaktadır. Anaokulumuzda ki eğitim etkinlikleri ile, çocukların yaşları, gelişim özellikleri, öğrenme hızları, ilgi duydukların alanlar ve kişisel özellikleri dikkate alınarak planlanmakta her etkinlikte çocukların sorumluluk, işbirliği, paylaşma ve yardımlaşma duygusunu kazanması sağlanmaktadır. Çocukların uyku, beslenme ve öz bakım konularında doğru ve sağlıklı temel alışkanlıklar kazanmalarına önem verilmekte, çevre ve doğa sevgisinin benimsenmesi için çalışılmaktadır. Bu nedenle okulumuzda uyku odası, yemekhane, oyun alanı ve bahçe bulunmaktadır. Özel İnci Taneleri Anaokulu 'nda her yaş grubunun kendi sınıfı vardır. Sınıflar yaş gruplarına uygun bir şekilde dizayn edilmiştir. Her sınıfta, Atatürk köşesi, evcilik köşesi, kitap köşesi, sanat köşesi bulunmaktadır. Ayrıca sınıflarımız günde 2 kez temizlenmekte ve havalandırılmaktadır. Okulumuzda toplam 8 adet lavabo ve çocuk tuvaleti bulunmaktadır. Lavabolar ve tuvaletler günde 4 defa temizlenmektedir. Musluk kolları ve kapı kolları dezenfektanla gün için de temizlenir. Anaokulumuz da çalışan temizlik ve mutfak görevlileri ayrıdır. Okulumuzda 1 adet revir bulunmaktadır. Revir hemşiresi tam zamanlı olarak hizmet vermektedir. Ayrıca okulumuz öğretmenleri ilk yardım eğitimine sahiptirler. Okulumuz da 1 adet yemekhane bulunmaktadır. Çocukların yaşadıkları problemlerin teşhis edilmesi ve okul hayatına başlamadan bu problemlerin bir an önce çözülmesi için, rehberlik servisimiz kayıt zamanı öğrenciyi yakından tanımak, var olan sorunları belirlemek için birkaç test ve görüşme yapmaktadır. Ayrıca rehberlik servisimiz ile veliler bireysel görüşmelerde gerçekleştirebilirler. Özel İnci Taneleri Anaokulu 'nda yoğun İngilizce eğitimi verilmektedir. Bununla amaçlanan, çocuğun kolay ve eğlenceli bir şekilde yabancı dile yakınlaşması ve dünyada kendi dilinden başka dillerle de iletişim kurulabileceğini kavramalarıdır. Çocukların fiziksel, ruhsal, zihinsel ve sosyal gelişimlerini sağlıklı bir şekilde tamamlamaları için bale eğitimi vermekteyiz. Çocukların kendilerine güvenmeleri, kendilerini daha rahat ifade edebilmeleri, yaratıcı bir kişiliğe sahip olmaları, empati kurabilmeleri ve problem çözebilmeleri için drama eğitimi vermekteyiz. Bunlar dışında, müzik, jimnastik, resim, yoga, halk oyunları, mutfak etkinlikleri, işaret dili ve bale eğitimi vermekteyiz.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Oyun Alanı
Bahçe
Sera
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Beden Eğitimi
Futbol

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Halk Oyunları
El Sanatları

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi

Yorumlar

 • Ö. E.

  Aile ortamında arkadaşlık, yardımlaşma gibi kavramları öğrenirken branş dersleriyle iyi bir eğitim alsın çocuğum diyorsanız İnci Tanelerini seçmenizi öneririm. Kızımı gönderdik hiç pişman olmadık. iyi kötü pek çok tecrübemiz oldu.

 • M. T.

  Okulda yapılan sosyal etkinlikler ağırlıklı olarak çevre ve doğa sevgisinin benimsenmesi yolunda seçilmiş. biz veliler de bu durumu takdir ediyoruz. erken yaşta yavrularımızın bilinçlenmesi ve bunu arkadaşlarıyla kendi yaşıtlrıyla yaşayarak öğrenmesi çok daha kalıcı ve zevkli onlar için.

 • J. T.

  Okuldaki oyuncaklar ve diğer materyaller çocukların sağlığını etkilemeyecek ve olası bir kaza yaşamalarına sebebiyet vermeyecek şekilde düşünülmüş. Temizlik olsun yemekler olsun her açıdan çocukların güvenliğini ve sağlığını düşünerek hareket etmişler.

 • Y. A.

  Çocuklarımızın geleceği için eğitimi gerçek eğitmenlerin verdiği bir ortam. Yemekleri lezzetli çocuğum benim yemeklerimle kıyasliyor. Tabi işlenmiş ürün kullanmamalarını özellikle belirtmişlerdi.

"Özel İnci Taneleri Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel İnci Taneleri Anaokulu İletişim Bilgileri

Taşdelen Mah. Hürriyet Cad. No:10 Çekmeköy-Taşdelen
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum