fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel İnci Taneleri Anaokulu

Özel İnci Taneleri Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 08:30/13:00
Öğlenci: 13:00/17:30

Özel İnci Taneleri Anaokulu Hakkında

İstanbul'un Çekmeköy bölgesinde bulunan Özel İnci Taneleri Anaokulu 2 ve 6 yaş arasında ki çocuklara eğitim hizmeti vermektedir. Okulumuzun eğitim anlayışı ile, çocukların bedensel, bilişsel-dil, duygusal, psikomotor ve duygusal gelişimlerini destekleyen eğitim ortamının oluşturulması amaçlanmaktadır. Anaokulumuzda ki eğitim etkinlikleri ile, çocukların yaşları, gelişim özellikleri, öğrenme hızları, ilgi duydukların alanlar ve kişisel özellikleri dikkate alınarak planlanmakta her etkinlikte çocukların sorumluluk, işbirliği, paylaşma ve yardımlaşma duygusunu kazanması sağlanmaktadır. Çocukların uyku, beslenme ve öz bakım konularında doğru ve sağlıklı temel alışkanlıklar kazanmalarına önem verilmekte, çevre ve doğa sevgisinin benimsenmesi için çalışılmaktadır. Bu nedenle okulumuzda uyku odası, yemekhane, oyun alanı ve bahçe bulunmaktadır. Özel İnci Taneleri Anaokulu 'nda her yaş grubunun kendi sınıfı vardır. Sınıflar yaş gruplarına uygun bir şekilde dizayn edilmiştir. Her sınıfta, Atatürk köşesi, evcilik köşesi, kitap köşesi, sanat köşesi bulunmaktadır. Ayrıca sınıflarımız günde 2 kez temizlenmekte ve havalandırılmaktadır. Okulumuzda toplam 8 adet lavabo ve çocuk tuvaleti bulunmaktadır. Lavabolar ve tuvaletler günde 4 defa temizlenmektedir. Musluk kolları ve kapı kolları dezenfektanla gün için de temizlenir. Anaokulumuz da çalışan temizlik ve mutfak görevlileri ayrıdır. Okulumuzda 1 adet revir bulunmaktadır. Revir hemşiresi tam zamanlı olarak hizmet vermektedir. Ayrıca okulumuz öğretmenleri ilk yardım eğitimine sahiptirler. Okulumuz da 1 adet yemekhane bulunmaktadır. Çocukların yaşadıkları problemlerin teşhis edilmesi ve okul hayatına başlamadan bu problemlerin bir an önce çözülmesi için, rehberlik servisimiz kayıt zamanı öğrenciyi yakından tanımak, var olan sorunları belirlemek için birkaç test ve görüşme yapmaktadır. Ayrıca rehberlik servisimiz ile veliler bireysel görüşmelerde gerçekleştirebilirler. Özel İnci Taneleri Anaokulu 'nda yoğun İngilizce eğitimi verilmektedir. Bununla amaçlanan, çocuğun kolay ve eğlenceli bir şekilde yabancı dile yakınlaşması ve dünyada kendi dilinden başka dillerle de iletişim kurulabileceğini kavramalarıdır. Çocukların fiziksel, ruhsal, zihinsel ve sosyal gelişimlerini sağlıklı bir şekilde tamamlamaları için bale eğitimi vermekteyiz. Çocukların kendilerine güvenmeleri, kendilerini daha rahat ifade edebilmeleri, yaratıcı bir kişiliğe sahip olmaları, empati kurabilmeleri ve problem çözebilmeleri için drama eğitimi vermekteyiz. Bunlar dışında, müzik, jimnastik, resim, yoga, halk oyunları, mutfak etkinlikleri, işaret dili ve bale eğitimi vermekteyiz.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar (42)

 • SG

  oğlumu götürdüm bu okula 4 gün boyunca ilk gittiği kreşte kötü deneyimler yaşadığı için özel inci tanelerini bulduk fakat ara verdik şimdilik hazır değil okul müdürü okul öğretmenleri o kadar içten o kadar samimiydi ki ara vermeye çok üzüldüm yakın zamanda tekrar görüşürüz umarım tavsiye edilecek bir okul Büşra öğretmen çok ilgili iyimser..kapıdaki görevliye kadar herkes çok ilgili iyiki tanıdım sizi kısa süre sonra tekrar görüşürüz..sevgiler.

 • FH

  Kızım 3 yaşında 1 yıldan fazla süredir okulda, kendi öğretmeni diğer öğretmenler çok ilgililer özellikle alışma sürecinde çok hassas davranıp bizi de yönlendirdiler. Yemesinden uyumasına her şeye dikkat ederek en önemlisi bizimle sürekli haberleşerek hareket ediyorlar.

 • ÖT

  2 çocuğum da erken yaş eğitimlerini burada aldılar. Çocuklarımın sosyal,duygusal,ahlaki ve akademik becerilerini geliştirebilmeleri için çok destek oldular. Kaliteli eğitim programı ve donanımlı öğretmenlerimiz sayesinde erken çocukluk eğitimlerini sağlıklı bir şekilde aldıklarının rahatlığı var içimde. Kurucu Nihan hocama , müdürümüz Nurcan hocama ,öğretmenimiz Beyzanur hocama ve tüm yardımcı personele çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.Okul dışı öğrenme ortamlarında daha çok bulunmalarını isterdim. Tabii ki bu pandemi şartları geçince.:)

 • Ms

  2yıldır devam eden süreçte bizim için en önemli kriter çocuklarımızın bize yansıttıkları...Başta Beyzanur&Eda öğretmenlerimiz olmak üzere çocuklarımızın kurum içinde temasta oldukları tüm çalışanlara ,Güler yüzü ve takipleri için ayrıca teşekkürler.

 • ET

  Öğretmenlerin samimiyeti ve güler yüzü okula artı bir değer katıyor.Yabancı dil, fiziksel aktiviteler

 • Okulumuzdan çok memnunuz daha 3 yaşında bile olmayan oğlum okulda yatıp kalkmak istiyo okula severek giden ve sevdiren öğretmenimiz eda hanım daha ne isterim ki ☺️

 • EG

  2kızımında büyümesinde, gelişiminde her türlü katkısı olan güzel okul

 • Ne

  Bu okulu işime yakın olduğu için tercih etmiştim ama müdürümüz ögretmenimiz ve bütün personeller dahil hepsininin ilgisini çok beğendik rahatlıklaa tercih edebilirmsnz

 • GM

  3 senedir aynı okul tercihimizdir. Öğretmenimiz ve diğer öğretmenler çok tatlı güler yüzlü ve güvenilir. Sınıfları yeterli büyüklükte, bahçesi ve yanında bulunan halı saha çocuklarımızın etkinlikleri için çok güzel alan sağlıyor. Çocuğumun mutlu olması ve okula severek gitmesi bizim için yeterli zaten. Tavsiye ederim sizlere de.yemek menüsü biraz daha çeşit olabilir.

 • GD

  Taşdelende okul ararken İnciteneleri önerildi bize öğretmenleri personeli çok sevecen ve güler yüzlü oğlum 2 senedir İncitanelerinde çok mutlu eğitimi iyi iyiki İncitanelerine göndermişiz

 • YA

  İlk kreş tecrübemiz Nurcan Hanım ve Büşra Hanım Çok sıcakkanlı sevecen öğretmenler ve en önemlisi içiniz rahat çocuklarınızı hiç tereddüt etmeden rahatlıkla gönderebileceğiniz bir kreş. Gözünüz arkada kalmadan çoçuklarınızı emanet edebilirsiniz.

 • 2.5 yaşındaki kızımı güvenle yolladığım okulumuzdur. Okul müdürümüz Nurcan Hoca çok cana yakın ve iletişimi çok guzel. Kızımın öğretmeni Eda Hocamız cıvıl cıvıl bir inşan ve çocuklara karşı ilgisi ,onlarla iletişimi çok iyi. Hem Nurcan Hoca hem de Eda Hocamız sürekli yenilik peşinde aktif insanlar. Yemek konusunda her güne belirli bir listemiz var ve muhakkak yiyebilecek bir alternatif oluyor.

 • SB

  İnci taneleri ile yolumuz 9 yıl önce kesişti. İlk günkü gibi aklımda o kapıdan girişimiz. İyi ki girmişiz iyiki tanımışız inci tanelerini. İkinci çocuğum da inci tanelerinde Büşra öğretmenim Nihan hocam ve Nurcan hocam sizleri çok seviyoruz.

 • Ga

  İlk tanıştığımızda okadar içten samimi geldiki oğlumu güvenerek emanet edebilceğimi anladım. Ve çocuklara ticari gözüyle değil, sadece çocuk adına, ne katabiliriz nasıl kazanabiliriz şeklinde yaklaşımları olduğu için çok ama çok teşekkür ediyorum inci tanelerine

 • HA

  Başta kurucusu Nihan Hanım ve Taşdelen okul müdürü Nurcan Hanım olmak üzere tüm öğretmenler hepsi sevgi dolu, güler yüzlü, güvenilir, harika insanlar asla gözüm arkada değil

 • DK

  Öğretmenleri ve idarecileri ilgili ve ileri görüşlü. Verilen eğitim ve sosyal etkinlikler zengin. Sınıf,tuvaletler ve mutfak hijyen kurallarına uygun. Çocuklar için güvenlik önlemleri mevcut. Kızım 3 yıldır öğrenci. Çevreme rahatlıkla tavsiye edebilirim.

 • Es

  Gayet memnunum güvende olduğunu biliyorumKreşin bahçesi daha geniş olabilir atölyeler yapılabilir geri dönüşüm amaçlı kullanılıp çocukların gelişimine katkı sağlanabilir

 • MY

  Farklı bir okuldan gelmis olmamıza rağmen alışma sürecinde sevgili öğretmenimiz ve okul müdürümüz ilgisini hiç eksik etmedi. Süreçlere hakim, bilgili bir kadro. çocuklarımizin zeka ve mental gelişiminde katkılı yararlı egitim müfredatı var. Keşke daha önce tanışmış olsaydık . Okul müdürumuz Nurcan Hanım ve öğretmenimiz Hazal Hanıma teşekkürlerimi sunarım.

 • GD

  Oğlum İnci Tanelerine gidiyor çok ilgili sevecen öğretmenleri var.Temiz, sağlıklı gıdalar kullanıyorlar Eğitim olarakda çok iyiler değişik etkinlikleri oluyor.En önemlisi oğlum sevinerek gidiyor öğretmenini çok seviyor burdan da teşekkür etmek isterim oğlum sayenizde çok şey öğrendi İnci Taneliri Anaokulu çalışanlarına teşekkür ederim

 • VY

  İki yıldir inci taneleri okuluna devam etmekteyiz.Basta öğretmenimiz Kübra hanım olmak üzere bütün çalışanlardan çok memnunuz. Çocuğumuzun gelişimine çok fazla katkısı olmudugunu belirtmek isterim.

 • MT

  Kapısından girdiğiniz andan itibaren aile sıcaklığını hissettiğiniz butik bir kurum.ogretmenleri güler yüzlü,sıcakkanlı ve çok ilgili.en önemlisi de çocukları kendi çocukları gibi sahiplenmeleri,hepsine emekleri için çok teşekkür ederim ama en büyük teşekkür Beyzanur öğretmenimize

 • GH

  Kızımı oyun grubu ile başlattığım Taşdelen İnci Taneleri okulunda daha sonra 4 yaş sınıfında devam ettirme kararı aldık.Okulun eğitimi,öğretmenlerinin çocuklara tavır ve davranışlarından dolayı seçtiğimiz bir okul öncesi eğitim kurumudur.Okulun butik olması da bizim açımızdan pozitif yönde etkisi oldu.Tüm öğretmenlerine ve personel kadrosuna emekleri için teşekkürler.

 • FK

  Çok sıcakkanlı sevecen öğretmenleri ile çocuklarınızı hiç tereddüt etmeden rahatlıkla gönderebileceğiniz bir kreş. İki oğlumu da onlara emanet ettim.Herkese tavsiye ederim.

 • ÖT

  Hem idare, hem öğretmenler hem de diğer personellerin verdiği emekler için çok teşekkür ediyorum. İnci Taneleri benim için süper bir sosyal öğrenme ortamı. Bir çocuğun temel ihtiyacı olan sevgiyi, bir anneye yakın olarak veren bir yuva diyebilirim. Her iki oğluma da beceri anlamında çok şey kattığını söylemem gerek. Tüm İnci Taneleri kadrosuna kucak dolusu sevgiler sunarım, çocuklarımızı hayata hazırlama yolunda önemli bir adım oldukları için.

 • Cokkk mutluyuzzz inci tanelerinin incisi kızım okulunu çok seviyor..Kübra hoca biricigimiz

 • Nm

  Verdikleri egitim ve güleryüzlü, tecrübeli egitim kadrosuyla cekmeköyde bir numara anaokuludur. Çocuklarinizi güvenle inci tanelerine emanet edebilirsiniz.Biz cok memnun kaldik, herkese tavsiye edebiliriz.

 • Ho

  Corona sebebiyle kapalıyken çocuklarım "okulumu özledim diye ağladılar.. Başarılı ilgili ve sevgi dolu bir okul.

 • DD

  Iki cocugumda bu guzel okulun öğrencisi. Gayet memnunuz. Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.guven ve huzur dolu.aile sıcaklığında bir yuva gibi❤

 • AC

  Kübra öğretmene çok teşekkür ediyorum bizi her konuda bilgilendirdiği ve ilgilendiği için ilk okul deneyimiz başka yerdeydi ve kesinlikle hiç bi ilerleme olmadı inci taneleri okulun oğluma çok katkısı oldu özellikle dil gelişimi açısından çok yok katlettik hepsine çok teşekkür ediyorum sizin gibi işini iyi yapan ve bizim rahatlıkla emanet edebildiğimiz çocuklarımız için minnettarım

 • BB

  Günlerce araştırma yapıp yine bir arkadaşımın referansı ile karar vermiştik kızımızı inci tanelerine göndermeye .bizde çevremizde ihtıyacı olan herkese önerdik ki anneler içleri rahat evlerine işlerine dönebilsin diye

 • Ss

  Gerek Öğretmenleri gerekse yönetici kadrosuyla bize güven dolu bir ortam sağlayan inci tanesi anaokuluna ve sevgili öğretmenimiz Büşra öğretmene ne kadar teşekkür etsek az... Emeklerinizin hakkı ödenmez Bu geçen üç senenin ardından yollarımızı maalesef Kızımın ilkokula başlaması sebebiyle ayrdık,aşıladığınız sevgi hep bizimle iyi ki inci Taneleri diyorum. Sevgiler...

 • DK

  Oglum 2 bucuk yasindan beri bu okulda. Aktiviteleri olsun , branş dersleri, ögretmenlerinin ilgisi muazzam. Iyiki bu okulu tercih etmisim .

 • AA

  Samimiyeti, ilgisi, çocuklarımıza gösterdiği şevkati ile bizimde gönlümüzü fetheden aynı zamanda eğitime verdiği önemi çocuklarımızda farkedilir şekilde gösterir Bir annenin gözü arkada kalmadan emanet edebileceği nadir ana okullardan biri..

 • H

  Çocukların gelisimi açısından her türlü imkana sahip kaliteli eğitim ve başarılı öğretmenlerle sevgi dolu bir eğitim yuvasıdır. Ici taneleri ailesine teşekkür ederim.

 • Dh

  Çok düzgün bi okul gercekten bu zamanda kaliteli okul bulmak zor incili taneleri tam aradigimiz bi ortam emeği gecen herkese cok tesekur ederimYokkkk

 • Dh

  Basta müdürü olmak üzere ve tüm ögretmen kadrosu ile mükemmel bi okul egitimi cok kaliteli kesinlikle tavsiye ederim

 • Sizin gibi düşünen, sizin gibi hisseden, çocukları ve onların gelişimine verdikleri desteği herşeyin üstünde tutan bir kurum. Kurucularından eğitim kadrosuna kadar herkes; çocuğunuzla başladığınız eğitim ve öğretim serüveninde size en iyi desteği verecektir. İyi ki varsın Taşdelen İnci Taneleri Sanat ve Bilim Anaokulu...

 • Gy

  Taşdelen İnci Taneleri Anaokulu, bizim ilk denememiz, ilk okulumuz ve hiç pişman olmadık. Çocuğunuzun ve sizin ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi bünyesinde barındırmak dışında hissettirdiği samimiyet ve güven duygusu her şeyin üzerinde... İçiniz rahat, gözünüz arkada kalmıyor... Bu durum ebeveyn olarak sizi de özgür kılıyor... İlgileri, özenli tavırları, anlayış ve nezaketleri ve ayrıca; işini düzgünce yapmaya çalışan insanları biraraya toplayıp bizimle buluşturdukları için tüm İnci taneleri Taşdelen kadrosuna teşekkür ederim... Taşdelen inci taneleri güzel yürekli insanların mekanı...

 • ÖE

  Aile ortamında arkadaşlık, yardımlaşma gibi kavramları öğrenirken branş dersleriyle iyi bir eğitim alsın çocuğum diyorsanız İnci Tanelerini seçmenizi öneririm. Kızımı gönderdik hiç pişman olmadık. iyi kötü pek çok tecrübemiz oldu.

 • MT

  Okulda yapılan sosyal etkinlikler ağırlıklı olarak çevre ve doğa sevgisinin benimsenmesi yolunda seçilmiş. biz veliler de bu durumu takdir ediyoruz. erken yaşta yavrularımızın bilinçlenmesi ve bunu arkadaşlarıyla kendi yaşıtlrıyla yaşayarak öğrenmesi çok daha kalıcı ve zevkli onlar için.

 • JT

  Okuldaki oyuncaklar ve diğer materyaller çocukların sağlığını etkilemeyecek ve olası bir kaza yaşamalarına sebebiyet vermeyecek şekilde düşünülmüş. Temizlik olsun yemekler olsun her açıdan çocukların güvenliğini ve sağlığını düşünerek hareket etmişler.

 • YA

  Çocuklarımızın geleceği için eğitimi gerçek eğitmenlerin verdiği bir ortam. Yemekleri lezzetli çocuğum benim yemeklerimle kıyasliyor. Tabi işlenmiş ürün kullanmamalarını özellikle belirtmişlerdi.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İnci Taneleri Anaokulu İletişim Bilgileri

Taşdelen Mah. Hürriyet Cad. No:10 Çekmeköy-Taşdelen
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum