fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

İlkokul Çocuklarının Güldüren Tepkileri

Görüntülenme Sayısı: 3678

İlkokul çağındaki çocukların her biri okula ilk başladıklarında inanılmaz doğallıktadır. Henüz okul nedir, nasıl davranılması gerekir gerçeğiyle yüzleşmemişlerdir ve iyi ki de öyledirler. Eğer öğretmenleri de çocukluğun fanusta korunması gerekliliğine önem veren bir profesyonelse bu doğallık 4 sene boyunca devam eder.

Mini mini birler, çalışkan ikiler, eğlenceli üçler ve keşifçi dörtlerden gelen, sizler için derlediğimiz ve okudukça yetişkinlere dünya sizin hatırınıza dönüyor çocuklar dedirtecek güldüren cümleler geliyor…

İlkokul Çocuklarının Güldüren Tepkileri-1

“Nasıl? Seneye de mi okul var?”

(Lütfen okullar açılmadan önce çocuğunuza bu işin yıllarca süreceğini hatırlatın:) )

1. sınıf öğretmeni Türkçe dersindedir. Çocuklar artık okumaya geçmiştir. Yavaş yavaş ufak metinler okuyup okuduğunu anlama çalışmaları yapmaktadırlar. Bu sırada öğretmen çocuklara seslenir; “Çocuklar şimdi bunları cevaplarken biraz zorlanabilirsiniz ama seneye daha rahat yapacaksınız bu soruları.” O esnada kendini kaptırmış soruları cevaplayan bir erkek çocuk elinden kalemi atar ve gözlerini kocaman açarak öğretmene haykırır “Neeeeee? seneye de mi okula geleceğiz?”

İlkokul Çocuklarının Güldüren Tepkileri-2

“Nezaket kuralları önemli!”

“İlkokul bir yandan da toplu halde hareket etmeyi öğretir.”

Öğretmen derste hapşırır. Birkaç öğrenci “Çok yaşayın öğretmenim.” der. Öğretmenimiz de “Hep beraber çocuklar.” diye yanıtlar. Ardından bütün sınıf cevabı bir komut sanarak hep bir ağızdan “Çok yaşayın öğretmenim.” der.

İlkokul Çocuklarının Güldüren Tepkileri-3

“Ziyan olur öğretmenim!”

“Çocuklara tasarruflu olmayı öğretmek önemli…”

Dersimiz matematik. Basit toplama işlemleri yapılıyor. Öğretmen çocuklara sorar; “Evde 2 tane ekmek var, babam gelirken iki tane daha ekmek aldı? Kaç tane ekmeğimiz olur?“ Minik minik parmaklar havalanır. Söz alan öğrenci; “Öğretmenim çok ekmek olur hepsi ziyan olur.”

İlkokul Çocuklarının Güldüren Tepkileri-4

“Gelmeeeee…”

“Çünkü ekip ruhu bunu gerektirir.”

Derste kapı çalar. Öğretmen “Gel” diye seslenir fakat kapının ardındaki kişi duymaz ve tekrar çalar. Bu sefer tüm sınıf seslenir; “Geeeeel”. Fakat yine duyuramazlar kendilerini ve kapı çalması yinelenir. Sınıf olarak bir kez daha buyur edilir içeriye; "Geeel". Nafile yine kapı tıklatılır, nasıl olur bilinmez tüm sınıf aynı anda bağırır ; “Gelmeeeeee!”

İlkokul Çocuklarının Güldüren Tepkileri-5

“Bunu söyleyecek miyiz?”

“Evdeki konuşmalara aman dikkat! Kafalar karışmasın..”

“Öğretmen çocuklara ödevlerini verdikten sonra seslenir; “Çocuklar anne-babalarınız ödevlerinizi yaparken yanınızda kontrol etsin mutlaka, bilmediklerinizi sorun hatalarınızı düzelttirin.” Öğrenci; “Öğretmenim bu dediğinizi evdekilere söyleyelim mi?“ Öğretmen; “Tabi söyleyeceksiniz, siz evde onlara söyleyin diye söyledim bunları ben.” Öğrenci; “Babam bu öğretmen de ne çok ödev veriyor dediğinde öğretmenine söyleme dedi de ondan sordum. Sizin söylediklerinizi evde söyleyebiliyor muyuz?”

Bu makale Esin Acartürk tarafından 06 Eylül 2022 tarihinde güncellenmiştir.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Çocuğunuza Tablet Verilmemesi Gereken Durumlar Çocuklarınıza tableti ödüllendirmek için ya da rahat olmak için çocuklarınıza sürekli tableti veriyorsunuz. Peki hangi durumlarda aslında vermemeniz gerekir?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Soğanlık Sınav Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Soğanlık Sınav Koleji İlkokulu

Her sabah güne sabah sporuyla başlıyor öğrenciler Side to Side sistemi de mükemmel

Özel Çekmeköy Sevinç Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Çekmeköy Sevinç Koleji İlkokulu

Kızım 1.Sınıftan beri burda okuyor Şu an 6.Sınıfa geçti.Çok memnunuz.Akademik anlamda gelişimine çok katkısı oldu.Bütün...

Özel Uğur Okulları Ardıçlı İlkokulu Özel Okul
Özel Uğur Okulları Ardıçlı İlkokulu

3 yıldır devam ediyoruz çok memnunuz ilgi ve alaka için tavsiye ederim.

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum