fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Açı Koleji

Açı Koleji hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarına ulaşın. Açı Koleji fiyatları, bursluluk sınav tarihleri, erken kayıt dönemleri hepsi bu sayfada.

Açı Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Açı Koleji Anaokullar

Açı Koleji anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

Açı Koleji İlkokullar

Açı Koleji ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Açı Koleji Ortaokullar

Açı Koleji ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Açı Koleji Liseler

Açı Koleji liselerini inceleyin.

İNCELE

Açı Koleji Hakkında

  • Açı Koleji'nde Eğitime Bakış
  • Açı Koleji Bursluluk Sınavı
  • Açı Koleji Tanıtım Filmi

Açı Koleji 25 yılı aşkın tecrübesi ile hayata başarılı bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Kendi yayınlarını ve eğitim programlarını öğrenciler için özel olarak düzenleyen bu eğitim kurumu, hazırladığı öğrenim programlarını uzman akademisyen ve öğretmenlerle öğrencilerine sunmaktadır.


Yayınları ile tercih edilen bir kurum olan Açı Koleji etkin, yetkin ve seçkin eğitim kadrosu ile sektörünün dinamosu olma özelliğine sahiptir. Kendilerine özgü olan AEM-Açı Eğitim Modeli ile fark oluşturan bir eğitim hizmeti sağlayan kolej öğrencilerinin bireysel becerilerini geliştirmek amacıyla ABS adını verdikleri Açı Beceri Sistemini oluşturarak tüm gelişim alanlarında etkin bir öğrenim sunmaktadır. Açı Beceri Sistemi’nin başlangıcında yapılan kişilik envanterleri ve yetenek testleriyle öğrencilerin ilgi alanları belirlenerek eğitim programları yapılmaktadır.


Açı Koleji fiziksel imkanları açısından da oldukça tercih edilen kurumlardan biri olarak eğitim vermektedir. Öğrencilerinin sadece dersle ilgilenmelerinin yanı sıra, hepsinin en az bir hobi edinmesini sağlamaktadır. Öğrenciler, boş zamanlarında sanat ve spor alanında kendilerini geliştirebilmeleri için 2 adet 400 metrekarelik alternatif etkinlik ve spor alanı, voleybol, hentbol, futbol, basketbol sahaları, olimpik yüzme havuzu, tenis kortu ve paten pisti bulunmaktadır. Aynı zamanda sanat dalında etkinlikler gerçekleştirebilmeleri amacıyla 5 adet atölye, 4 adet görsel sanatlar ve müzik sınıfı bulunmaktadır.


Açı Koleji, eğitim felsefesi olarak “güven, istikrar ve başarı” üçlemesini benimsemektedir. Eğitimlerini akıllı tahtalarla donatılmış sınıflarda, son teknolojiyle yenilenmiş laboratuvarlarda vermektedir. Bu kurum, öğrencilere bilgiye giden yolları aktarırken, öğrencilerin araştırma ve öğrenme isteğini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. Her açıdan Açı Koleji, öğrenciler için başarının adresi olmaktadır.


AÇI KOLEJİ ANAOKULLARI

Okul öncesi dönem, zeka gelişiminin %70'ini kapsamaktadır. Bunlarla beraber fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerin tamamlandığı bu evrede, çocukların olumlu karakter özellikleri edinmesi oldukça önemsenmektedir. Eğitimin temeli olan bu dönemde öğrencilerin en doğru eğitimi almaları için Açı Koleji devreye girmektedir. Açı Kolejleri, küçük yaştaki öğrencilerin gelişimlerini en doğru şekilde karşılamak amacıyla hizmet vermektedir. Alanında deneyimli ve uzman eğitmenler tarafından öğrencileri geliştirmeyi hedefleyen kurum, onların okul öncesi dönemdeki eksiklerini gidermeyi hedeflemektedir.


Açı Koleji, okul öncesi dönemdeki öğrencilere ritmik danslar ve şarkılarla öğretici etkinlikler düzenlemektedir. Bu etkinliklerle öğrenciler, hem hayata dair, hem de ilkokula dair birçok öğrenimini tamamlamış olmaktadır. Okuma-yazma çalışmaları yapılmakta, öğrencinin motor becerilerinin gelişimi takip edilmektedir. Aynı zamanda çocukların birlikte oyun oynamalarının sosyal gelişimleri açısından önemini vurgulayan bu kurum, çocuklar için serbest oyun zamanları ayırmaktadır. Bu zamanlarda öğrenciler takip edilmekte ve davranışları izlenmektedir. Bununla beraber çocukların güvenliği oldukça önemsenmekte ve anaokullarının iç ve dış mekanları tamamen öğrencilerin güvenliği ve konforu düşünülerek hazırlanmıştır. Açı Koleji yabancı dil eğitimine büyük önem vermekte ve okul öncesi dönemde İngilizce eğitim vermektedir. Görsel ve işitsel materyallerle desteklenen bu derslerle öğrencilerin yabancı dil edinimleri sağlanmaktadır. Aynı zamanda İngilizce drama etkinlikleri düzenlenmekte ve çocukların duyduklarını ve öğrendiklerini uygulayabilecekleri oyunlar oluşturulmaktadır.

AÇI KOLEJİ İLKOKULLARI

İlkokul dönemindeki eğitim zorunlu olmakla birlikte öğrencilerin geleceği için doğru okulu seçmek önemli bir husustur. Açı Koleji, öğrencilerin doğru şekilde eğitim görmeleri için hizmet vermektedir. Bu okul 7 ile 10 yaş arasındaki öğrencilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak onların eksiklerini gidermek amacıyla kendi eğitim programlarını oluşturmaktadır. Erken yaşta yabancı dil eğitimine başlayarak öğrencilerini uluslararası standartlarda eğitmeyi hedeflemekte olan Açı Kolejleri onların hayata hazır bireyler olmasını önemsemektedir.


Açı Koleji İlkokulları, öğrencilerine okul hayatının ilk yıllarında öğrenme sevgisi aşılamaktadır. Öğrenme aşkıyla yetişen öğrenciler geleceğin başarılı bireyleri olmak amacıyla sağlam adımlarla ilerlemektedir. Açı Koleji öğrencilerini yetiştirirken onların ahlaklı, mutlu ve sorumluluk sahibi bireyler olmasını amaçlamaktadır. Bu kurum, öğrencilerinin kültürel ve sosyal gelişimleri için imkanları sunmaktadır. Bünyesinde bulundurduğu birçok öğrenci kulübüyle etkinlik ve aktiviteler düzenlemektedir. Bu etkinliklerle öğrenciler sosyal açıdan gelişmekte, sosyal sorumluluk projelerine katılmakta ve düzenlenen gezilerle ufkunu genişletmektedir.


İlkokulu seviyesinde de devam eden yabancı dil eğitimi, yoğunlaştırılmış şekilde ilerleyerek devam etmekte ve öğrencinin İngilizceyi benimsemesi sağlanmaktadır. Oyunlarla ve şarkılarla öğrenciye aktarılan dil eğitimi öğrencilerde kalıcı öğrenme sağlamaktadır. Bu eğitim kurumu, İngilizce haricinde seçmeli olarak öğrencilere sunulan farklı dillerdeki eğitimlerle öğrencilerin en az iki dil edinmesini sağlamaktadır.

AÇI KOLEJİ ORTAOKULLARI

Öğrencilerin daha detaylı eğitim görmeye başladığı bu dönemde artık anaokulu ve ilkokul döneminden farklı olarak bilgi ağırlıklı eğitim hizmeti sağlanmaktadır. Öğrenciler ortaokul döneminde meslekleri öğrenmekte ve kendilerinin farkında olduğu ilgi alanlarına göre eğitilmektedir. Öğrencilerin yetenek ve ilgili olduğu alanlar göz önünde bulundurularak öğrencilerin meslek seçimine yardımcı olan Açı Koleji'nde bu desteği psikolojik danışman hizmeti sağlamaktadır. Okulda bulunan psikolojik danışman ve rehberlik hizmeti, öğrencilerin sorun ve problemlerini çözmeye yardımcı olurken aynı zamanda sınav kaygılarını yok etmekte ve lise dönemine başarılı bireyler olarak geçmelerini sağlamaktadır.


Lise dönemine hazırlık sürecinde öğrencilerin bilgileri sınavlarla test edilmektedir. Eksik kalan konular analiz edilerek öğrenciye ek ders ve etüt hizmeti sağlanmaktadır. Bu şekilde lise sınavına hazırlanan öğrenciler hiç bir eksiklikleri kalmadan ve dershaneye ihtiyaç duymadan sınava hazır hale gelmektedir. Açı Koleji Ortaokulları, sadece sınava hazırlık değil, aynı zamanda hayata hazırlık da yapmaktadır. Hayata hazırlayan bu kurum, öğrencilerin sosyal ve kültürel kazanımlarını oldukça önemsemektedir. Aynı zamanda İngilizce ve diğer yabancı dillerde de gelişmelerini gözetmektedir. Açı Koleji, her alanda gelişim için tüm imkanlarını kullanmaktadır.

AÇI KOLEJİ LİSELERİ

Açı Koleji uluslararası standartlarda eğitim hizmeti sağlayarak öğrencilerinin birer dünya vatandaşı olmasını amaçlamaktadır. Yabancı dil olarak İngilizce eğitimini benimsemekte olan özel okul, öğrencilerinin dünya standartlarında bireyler olmalarını hedeflemektedir. Öğrencilere sportif, sanatsal ve değerler eğitimi vererek her açıdan zengin bilgilerle donatılmış kişiler olmalarına olanak sağlamaktadır. Açı Kolejleri, üniversite dönemine geçecek öğrencilerin eksiksiz bilgilendirilmesini sağlamak amacıyla kendi hazırladıkları eğitim programı olan AEM ile eğitim vermektedir. Öğrenciler bu eğitim modeli sayesinde çok yönlü olarak bilinçlendirilirken üniversiteye eğitim konusunda bilgili olarak geçmektedir. Açı Koleji’nin özellikle Kağıthane, Beylikdüzü ve Haramidere kampüsleri yoğun olarak tercih edilmektedir. Fiziki yapısını öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda donatan kolej onların okulda bulunduğu süre içerisinde bilgilere kolayca ulaşımını desteklemektedir. Genellikle ulaşım açısından rahat noktalarda konumlanan Açı Koleji öğrencilerin sağlıklı ve güvenli ulaşımı için servis imkanı sağlamaktadır.

Açı Koleji bursluluk sınavları her yıl düzenli olarak yapılmakta ve bu sınavlarda başarılı olan öğrenciler kurum bünyesinde burslu okuma hakkı kazanmaktadır. Kaliteli bir eğitim alarak hayallerindeki üniversiteleri kazanmak isteyen öğrenciler de bu sınava katılmakta ve başarı bursu alarak nitelikli öğretmen kadrolarıyla eğitim veren Açı Koleji'nde okumayı istemektedir. Açı bursluluk sınavları genellikle Şubat ayının ilk haftasında yapılmaktadır. Sınava hangi sınıftaki öğrencilerin katılabileceği ise kampüsten kampüse farklılık göstermektedir. Kurum sınava başvuran öğrencilerden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Bursluluk sınavlarına giren öğrenciler ayrıca eksiklerini görmek gibi bir şansta yakalamaktadırlar. Böylece öğrenciler hem hangi konularda iyi olduklarını öğrenmekte hem de hangi derslerde gelişim göstermeleri gerektiğini fark etmektedirler.

Açı Koleji Lise

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum