fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Vizyon Koleji

Vizyon Koleji hakkında daha fazla bilgi almak ve okula ulaşmak için vakit kaybetmeyin. Vizyon Koleji; fiyatlarına, eğitim olanaklarına ve adreslerine göz atın.

Vizyon Koleji Microsoft Proje Okulu Hakkında

Vizyon Kolejinde Eğitime Bakış

Vizyon Koleji, huzurlu ve mutlu bir gelecek hayali kuran öğrencilerin hayallerini gerçekleştirebilmek için gerekli olan bilgi birikim ile onları donatan ve hayata hazır hale getiren eğitimi sistemi ile yıllardır nitelikli bir toplum oluşturmak için faaliyet gösteren özel eğitim kurumudur.


Dünya genelinde eğitime en çok yatırım yapan teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft, proje okulu olarak Vizyon Kolejini seçmiş ve geliştirdiği son teknoloji destekli sistemlerini bu okulda hayata geçirmeye başlamıştır.


Vizyon Koleji ile Microsoft arasında başlatılan teknolojinin okullara entegre edilme süreci, eğitimde teknolojinin etkin kullanılarak daha başarılı ve yetenekli öğrenciler yetiştirilmesi hedefleniyor. Vizyon Koleji'nin çağa ayak uydurması kapsamında Microsoft işletim sistemi ve uygulamaları, eğitim faaliyetlerinin her alanında aktif olarak kullanmaya özen göstermektedir.


Üstün Öğrenme Araçları İstenilen Zaman ve Mekanda Üretkenlik sağlıyor.


Vizyon Koleji yeni gelecek bilişim teknolojilerini bugünden kullanmaya başlayarak öğrencilerine olaylara farklı açılardan bakma imkanı sunar ve bağımsız öğrenme sürecinde öğrenciler paylaşarak, işbirliği içinde üreterek öğrenmeni hazzına varırlar. Kullanılan çeşitli bilgisayar programları ile Vizyon Koleji öğrencileri sunumlar hazırlayabilmekte, diğer öğrenciler ile iş birliği içinde içinde projeler tasarlayabilmekte ve dünya ile bağlantı kurabilmektedir; ve bunların tamamını bilgisayar ve taşınabilir cihazlar ile gerçekleştirebilmektedirler.


Vizyon Koleji öğrencilerini MEB ve Ulusal sınavlara hazırlamak adına 3 ana ders olan Matematik, Türkçe ve İngilizce derslerini eğitimin merkezine koymaktadır. Çünkü bu 3 derste başarılı olan öğrenciler akademik anlamda başarı kazandığı araştırmalar sonucu görülmüştür. Akademik başarının yanında Vizyon Koleji her öğrencisinin en az bir enstrüman çalmasını, en az bir spor dalıyla ilgilenmesini ve en az bir sanat dalıyla ilgili derinlemesine bilgi sahibi olmasını sağlamak adına gereken imkanı onlara sunmaktadır.


Vizyon Koleji, öğrencilerinin hayat boyunca mutlu, vizyoner ve erdemli bireyler olarak yetişmeleri için gerekli bilgi ve becerileri onlara kazandırmayı hedefleyen, eğitimi vizyon kazandıran seçkin bir eğitim kurumudur. Günümüzde eğitim gören çocukların yaklaşık %65’inin yetişkin hayatlarında bugün mevcut olmayan meslekleri yapacağının farkında olan Vizyon Koleji, “Yaşam Boyu Başarı” vizyonunun doğrultusunda eğitim anlayışını yapılandırmıştır. Vizyon Koleji, 21. yüzyılın vizyonerlerinin yaratıcılık, eleştirel düşünce, iletişim ve işbirliği gelişmiş bireylerin olacağına inanmaktadır. Öğrencilerini geleceğin vizyonerleri kılmak adına, Vizyon Koleji esnek olan, sınıfta hareketliliği destekleyen, aktif öğrenmeye vesile olan bir eğitim modeli uygulamaktadır. Her şeyden önce gelen, en önemli becerinin öğrenebilme becerisi olduğuna inanan Vizyon Koleji, öğrencilerine öğrenmeyi öğreterek onları gelecekte fark yaratan bireyler olarak yetiştirmeyi görev bilmektedir.


Vizyon Koleji Anaokulu

Vizyon Koleji Anaokulu, belirli temalar çerçevesinde çeşitli disiplinlerin bir araya getirilip ilişkilendirerek konuların bir bütün olarak ele alındığı, tematik eğitim yaklaşımını benimsemektedir. Bu eğitim yaklaşımı ile öğrencilerin etraflarındaki dünyaya yepyeni bakış açılarıyla gözlemlemeleri teşvik edilmektedir. Öğrenciler bilimsel ve araştırmacı düşüncelerini davranışa dökme fırsatına erişmektedir. Etkin öğrenme yöntemleri ile öğrencilere aktarılan bilgi ve becerilerin kalıcı olması ve özümsenmeleri sağlanmaktadır. Okul öncesi eğitim gören çocuklar, Vizyon Koleji Anaokulu’nun sunduğu olumlu iletişim ve işbirliğini temel alan bir eğitim ortamında çekinmeden kendilerini ifade edebilmektedir. Her öğrencinin sosyal farkındalıkları ve iletişim becerileri doğal bir şekilde gelişmektedir.


Vizyon Koleji İlkokulu

Vizyon Koleji İlkokulu, 21. yüzyılda başarılı olmanın gerektirdiği yaratıcılık, eleştirel düşünce, iletişim ve işbirliği becerilerini öğrencilere kazandırma amacıyla ilkokul eğitim programını itina ile tasarlamıştır. Öğrencilerin bastırıldığı, sessizce ders dinlediği eğitim ortamlarının yararına inanmayan Vizyon Koleji İlkokulu, Aktif Öğrenme Ortamı kurmaya büyük önem vermektedir. Vizyon Koleji İlkokulu, öğrencilerin aktif öğrenim sağlaması için okulun fiziksel olanaklarını, ders planlarını ve öğretim yöntemlerini dinamik ve esnek tutmaktadır. Öğretmen öğreten rolü değil, öğrenmeye liderlik eden kişi rolü üstlenmektedir. Öğrenciler sınıfta rahatça hareket ederek 21. yüzyılın gereksinimleri karşılayacak bilgi ve becerileri doğal bir şekilde öğrenmektedir.


Vizyon Koleji Ortaokulu

Vizyon Koleji Ortaokulu, kritik bir geçiş döneminde olan çocukların bilişsel, duygusal ve bedensel özelliklerini gözeterek, onların çok yönlü gelişimleri için gerekli olan eğitim ve öğretimi sağlamayı amaçlayan bir eğitim programı uygulamaktadır. Birçok disiplini kapsayan, çok katmanlı eğitim programı ile her öğrencinin potansiyelinin zirvesine ulaşması hedeflenmektedir. Öğrenciler ortaokula başladıkları günden itibaren akademik eğitimin yanı sıra duygusal ve sosyal gelişimlerini sağlayacak, onları ulusal ve uluslararası düzeyde donanımlı kılacak eğitim ve rehberlik görmektedir. Vizyon Koleji Ortaokulu’nun eğitim modelinin yapılanmasında Harmanlanmış Öğrenme büyük önem taşımaktadır. Harmanlanmış eğitim uygulamaları ile öğrencilerin evde yaptığı çalışmalar yapılanmakta ve eğitimleri daha etkili olmaktadır. Harmanlanmış eğitime dahil olan “Flipped Classroom” uygulaması ile öğrenciler derslerini evde çalışıp, okulda uygulamaktadır.


Vizyon Koleji Anadolu Lisesi

Vizyon Koleji Anadolu Lisesi, işverenlerin çok yönlü gelişim sağlamış, ileri düzeyde İngilizce konuşabilen, kültürlü, donanımlı ve özgüvenli bireyleri tercih ettiği dünyada öğrencilere sadece üniversite geçiş sınavlarına hazırlamanın yeterli olduğuna inanmamaktadır. Lise yıllarında verilen eğitimin üniversite başarısını ve meslek hayatını doğrudan etkilediğinin farkında olan Vizyon Koleji Anadolu Lisesi, öğrencileri hem sınava hem profesyonel hayata hazırlamayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda, Vizyon Koleji kendine özgü FLEXA sistemini uygulamaktadır. FLEXA sisteminin çerçevesinde eğitim senesi 4 periyoda ayrılmaktadır. Her periyot öğretme süreci ile başlamaktadır. Öğretme sürecinde konular anlatıldıktan sonra Süreç Değerlendirme Sınavları uygulanmaktadır. Süreç Değerlendirme Sınavlarının sonuçlarına göre tamamlama çalışmaları yapılmaktadır. Eksikliklerini kapatan öğrenciler, pekiştirme ve hızlandırma etkinlikleri ile kendilerini daha da ileriye götürmektedir. Her periyodun son haftasında Periyot Tamamlama Sınavları yapılmaktadır. Bu sınavların sonuçları göz önünde bulundurularak bir sonraki periyota başlanır. Böylece öğrenciler hem sınava, hem yetişkin hayatlarına hazırlanmaktadır.

Vizyon Koleji Tanıtım Filmi
Vizyon Koleji İndirimleri
Vizyon Koleji Yorumları
Devamını Gör
Vizyon Koleji Microsoft Proje Okulu Hakkında
Vizyon Koleji Tanıtım Filmi
Vizyon Koleji Galeriler
Vizyon Koleji Yorumları

Vizyon Koleji Kampüsleri

Vizyon Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Vizyon Koleji Bahçeşehir Kampüsü
İstanbul / Başakşehir
comment-icon 11 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Modern okul mimarisiyle iki ayrı bina olarak tasarlanan Vizyon Koleji Bahçeşehir Kampüsü 5000 m2 özel okul alanı üzerind...
Marina Vizyon Koleji Beylikdüzü Kampüsü
İstanbul / Beylikdüzü
comment-icon 11 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Vizyon Koleji ortaokul programı kapsamında, gelişim çağındaki öğrencilerin bilişsel, duygusal ve bedensel özellikleri di...
Antalya Vizyon Koleji Muratpaşa Kampüsü
Antalya / Muratpaşa
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Antalya Vizyon Koleji Anadolu Lisesi, yaşam boyu mutlu olmalarını sağlayacak bilgi ve becerilerle donatmaktadır. Ku...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Vizyon Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum