fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Doğukent Uğur Okulları Anaokulu

Özel Doğukent Uğur Okulları Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var

Özel Doğukent Uğur Okulları Anaokulu Hakkında

Özel Doğukent Uğur Okulları Anaokulu, kampüs koleji olarak Ankara'nın Mamak ilçesinde eğitim vermektedir. Okul öncesi dönemde öğrencilerinin okula alışma sürecinde, öğrencilerine sevgiyle yaklaşan bu kurum, sevginin küçük yaş grubundaki öğrenciler için önemini vurgulamaktadır. Bu kurum, her anne babanın göz bebeği olan çocuklarını güvenle emanet ettiği bir okul öncesi kurum olarak hizmet vermektedir. Pedagoji eğitimi almış, alanında uzman öğretmen kadrosu, öğrencilerini sorumluluk sahibi, milli ve manevi değerlerine bağlı, öz güvenli, mutlu ve başarılı bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Özel Doğukent Uğur Okulları Anaokulu, öğrencilerine ASDF eğitim modeliyle yaklaşım göstermekte olup, bu yaklaşım; akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimi kapsamaktadır. 3 - 6 yas arası çocukların gelişimleri göz önünde bulundurularak aralarındaki farklılıkları kabul etmeleri ve benimsemeleri sağlanmaktadır. Her çocuğun özel olduğu yaklaşımıyla öğrencilerin farklı yetenek ve ilgi alanlarını keşfedip, çocukları bu alanlara yönlendirmeyi ilke edinmişlerdir. Özel Doğukent Uğur Okulları Anaokulu'nda bulunan branş dersleri; dans, bale, orff, jimnastik, robotik ve kodlama, origami, satranç gibi derslerdir.
Özel Doğukent Uğur Okulları Anaokulu, tüm yaş gruplarına temel seviye yabancı dil etkinliği içeren İngilizce eğitimi vermektedir. İngilizce eğitimi, yaş grubuna uygun şekilde yöntem ve oyunlarla aktarılmaktadır. Öğrenme veriminin en fazla olduğu yaşlarda dil yetkinliği kazanmaları sağlanmaktadır. Çocukların yabancı dil eğitiminde kalıcı öğrenme sağlaması amacıyla tüm duyu organlarını kullanarak içselleştirebileceği birçok materyal kullanılmaktadır. Bahçede, koridorda ve kahvaltıda ders dışı etkinliklerde de çocukların İngilizce diyaloglar kurması sağlanmaktadır.
Günümüz beslenme şekillerinin bozukluğu çocukların hayatına da etki göstermektedir. Özel Doğukent Uğur Okulları Anaokulu, bu konuda kararlı tutumunu korumaktadır. Alanında uzman beslenme danışmanlarıyla hazırlanmış menüsü, paketlenmiş gıdalardan uzak bir şekilde çocukların ihtiyacını karşılamaktadır. Çocukların ihtiyacı olan protein, karbonhidrat, yağ dengesi özel olarak hesaplanarak menülere yansıtılmaktadır. Tüm besinler organik ve hijyenik olarak hazırlanmaktadır. Doğru ve sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilen öğrenciler, fiziksel olarak sağlıklı yapıya sahip bireyler olarak yetişmektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Doğukent Uğur Okulları Anaokulu İletişim Bilgileri

Durali Alıç Mah. 963 Cad. No:3, Mamak / Ankara
0 312 963 1058
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum