fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Şen Çocuklar Anaokulu

Özel Şen Çocuklar Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Şen Çocuklar Anaokulu Hakkında

Özel Şen Çocuklar Anaokulu, Şener Çakmak Okulları'nın Çakırlar kampüsünde yer alan Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde eğitim veren okul öncesi özel kurumdur. 3 - 6 yaş arasındaki çocukları bünyesine kabul etmektedir. Eğitime sevgiyle başlayıp sevgiyle devam eden bu kurum, öğrencilerine sıcak bir yuva sunmaktadır. Bu kurum, 16 kişilik sınıflarda eğitim vermektedir. Çocukların fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerini yakından takip ederek onları ilköğretime hazırlamaktadır. İlköğretime hazırlık aşamasında okuma - yazma çalışmaları, motor becerilerin gelişmesi, duygusal zekanın oturması gibi birçok çalışma yapılmaktadır. Bu çalışmalarla çocukların sağlıklı gelişimi gözetilmektedir.
Özel Şen Çocuklar Anaokulu, okul öncesi dönemdeki eğitimlerin çocukların karakter yapısının oturmasında büyük etkisi olduğunu benimsemektedir. Bu bağlamda sevgiyle verilen eğitimlerde, çocukların arkadaşlarıyla olan sosyal iletişimleri ve davranışları da göz önünde bulundurulmaktadır. Çocukların sanat ve spor alanında gelişmesi için onlara okul bünyesinde birçok imkan sağlanmaktadır. 07.30 - 19.00 saatleri arasında çocuklar tüm eğitimlerinin yanında, etkinlik ve aktivitelerle sosyal becer kazanmaktadır. Okulun fiziki imkanları oldukça zengindir. Özel Şen Çocuklar Anaokulu'nda; kapalı spor salonu, kütüphane, müzik odası, bahçe, laboratuvarlar, oyun ve spor alanları bulunmaktadır. Çocukların fiziksel gelişimleri için spor alanında, tenis, halk oyunları, latin dansları, tekvando, kick box, basketbol, futbol ve voleybol gibi birçok aktivite yapılmaktadır. Aynı zamanda zihinsel gelişim açısından çocuklara robotik ve kodlama dersi verilmekte, bu dersle çocukların analitik zekasının gelişmesi, problem çözme yeteneği kazanması sağlanmaktadır.
Özel Şen Çocuklar Anaokulu, yabancı dil eğitimini okul öncesi dönemde vermeye başlamaktadır. Resimli İngilizce kitaplarla bu eğitim desteklenirken, derslerde İngilizce çocuk şarkıları ve İngilizce tekerlemelerle çocuklara yabancı dil öğrenme sevgisi kazandırılmaktadır. İngilizce drama etkinlikleri düzenlenerek, çocukların duyarak ve görerek öğrendiği bilgileri kullanması sağlanmaktadır. Bu şekilde çocuklar küçük yaştan İngilizce konuşma öz güvenine sahip, kültürel açıdan gelişen öğrenciler olmaktadırlar.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (1)

  • ST

    KIZIM YAKLAŞIK 2 YILDIR AYNI OKULA DEVAM EDİYOR. ÇOCUĞUM HER SABAH KEYİFLİ GİTMESİNDEN ÇOCUĞUMA NE KADAR ÖNEM VERDİKLERİNİ ANLIYOR VE Bİ ANNE OLARAK HİSSEDİYORUM .BENİM İÇİN EN ÖNEMLİSİ DE BU....

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Şen Çocuklar Anaokulu İletişim Bilgileri

Turgut Özal Mah. 2113. Cad. Batıpark Sitesi, No:15/a, Batıkent / Ankara
0 312 963 3317
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum