fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Kartal Şeker Ağacı Anaokulu

Özel Kartal Şeker Ağacı Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Sabahçı: 09:30/16:00

Özel Kartal Şeker Ağacı Anaokulu Hakkında

Eğitimde sürekliliği hedefleyen Özel Kartal Şeker Ağacı Anaokulu öğrenci , öğretmen ve veli işbirliği ile bunun sağlamaya çalışmaktadır. İstanbul'un Kartal bölgesinde hizmet vermekte olan anaokulu kendine güvenen , değerlerini bilen , yaratıcı çocuklar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Böyle bir nesil yetiştirebilmek için okulda çocukların en iyi şekilde eğitim alabileceği eğitim ortamı hazırlanmıştır.Okul fiziksel olanaklar bakımından oldukça elverişlidir. Müstakil binaya ve geniş bir bahçeye sahiptir. Böylece çocukların hem bina içinde hem de bahçe de güvenli bir şekilde zaman geçirmeleri sağlanmaktadır. Özel Kartal Şeker Ağacı Anaokulu çocukların zihinsel gelişimini destekleyebilmek adına ve çocukların doğru ve çokyönlü düşünebilmesi için çocuklara özel satranç eğitimleri verilmektedir. Akıl ve zeka oyunları bir diğer destekleyici aktivitedir. Çocukların ince kas ve motor kaslarının gelişmesine oldukça önem verilmektedir çünkü bu gelişim sağlandığı takdirde çocuklar ilkokula sağlam adımlarla başlayabilmekte ve ileri ki süreçte sıkıntı çekmemektir. Bu yüzden okulda el sanatları ve görsel sanatlar etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu derslerin haricinde çocuklar için değerler eğitimi verilmektedir bu eğitim kapsamında milli ve manevi değerler aşılanmaya çalışılmaktadır. Müzik atölyesi ve koro çalışmaları ile keyifli zaman geçirilerek işitsel gelişim sağlanmaktadır. Yıl sonunda da aldıkları eğitim ile bir koro düzenlenmekte ve böylece bu eğitimlerin velilere sergilenmesi sağlanmaktadır. Çocukların en çok ve en iyi gezerek , görerek ve araştırarak öğrendiğini bilen okul , gezi kulübü ile yıl içerisinde çocukları birçok farklı yere götürerek bilgi toplamalarını sağlamaktadır. Bunların yanı sıra çocukların fiziksel gelişimine de önem veren okul iklim şartları uygun olduğunda çocukları havuza götürerek yüzme eğitimi almalarını da sağlamaktadır. Yabancı dil olarak İngilizce eğitim verilmektedir ve bu eğitim haftanın her günü birer saat verilmektedir. Okul öncesi eğitimin önemli noktasından bir tanesi çocuklar anaokulundan mezun olduğunda ilkokul için hazır halde mezun olmasıdır. Matematik ve dikkat çalışmaları bu hazırlanmayı destekleyen eğitimlerdendir. Çocukların odaklarını yönlendirebilmeleri açısından dikkat çalışmaları oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Okulda bulunan rehberlik hizmetinin temel amacı çocukların önemli gelişim dönemlerinden olan okul öncesi dönemde çocukların gelişimini kontrol altında tutmak bu gelişimlerin olumlu olmasını sağlamaktadır. Olası problemlere karşı bu hizmet aile ve öğrencilere destekte sağlamaktadır.

Yorumlar

 • EB

  Ders çeşitliliği bakımından diğer okullara göre zayıf olsa da öğretmenleri bilgili ve tecrübeli olduğu için iyi bir eğitim veriliyor diyebilirim. Yemekleri sağlıklı ve hijyenik çocukların da damak zevkine hitap ediyor.

 • AA

  Okulda deneye çalışmaları yaparak öğrenciler keşfederek öğreniyor ve eğlenerek. Ezberci bir eğitim yerine çocukların yaratıcılığını geliştirmeyi hedefleyen bir eğitim anlayışları var.

 • HN

  Sevgi Tanesi'ni herkese gönül rahatlığıyla önerebilirim. Biz çocuğumuzu gönderdik çok memnun kaldık. Derslerin yanı sıra sosyal etkinlikler ve gezilerle çocukların çevrelerini öğrenmelerini keşfetmelerini sağlıyorlar. Rehberlik hizmeti her sorunumuzla ilgileniyor ve bize bir çok konuda yardımcı oldu.

 • Üçüzlerimizi yolladık çok memnun kaldık. Her öğrenciyle özel olarak ilgileniyorlar. Çocuklar iyi bir eğitim aldı ve sosyalleştiler. Öğretmenleri tecrübeliler ve işlerini iyi yapıyorlar.

 • AK

  egitimin yaninda anaokulununda katkilari ve egitime verdigi degerle inancli ve insanliga faydali nesiller yetistirmek gayesi içindeler.Emekleriyle bu gayeye hizmet eden butun ogretmen ve personele kolayliklar dilerim

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kartal Şeker Ağacı Anaokulu İletişim Bilgileri

Çavuşoğlu Mah.kültür Cad. No:16 (22,39 Km)34000 Kartal, İstanbul
0 216 706 6874
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum