fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Maple Bear Kemerburgaz Anaokulu

Özel Maple Bear Kemerburgaz Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Maple Bear Kemerburgaz Anaokulu Hakkında

Özel Maple Bear Kemerburgaz Anaokulu, İstanbul Kemerburgaz’da bulunmakta olup çevreye duyarlı, merak eden, sorgulayan, sosyal, özgüveni yüksek bireyler yetiştirmekte ve öğrencilerinin eğitimlerinin ileri seviyelerinde başarıyla devam etmelerini saylayan bir eğitim hizmeti vermektedir. Okul fiziksel imkanları bakımından nitelikli bir eğitim hizmeti ve güvenli bir ortam için gerekli koşullara sahiptir. Müstakil binada hizmet verilmekte olup geniş bir bahçeye sahiptir. Milli Eğitim Bakanlığı anaokullarında her çocuk başına 1.5 metrekare kapalı alan olmasını öngörmekte olup Özel Maple Bear Kemerburgaz Anaokulu’nda her çocuk başına 3 metrekare kapalı alan düşmektedir. Sınıflar maksimum 15 kişilik olup her çocukla tek tek ilgilenilmektedir. Alanında uzman ve tecrübeli eğitmenlerle çalışan anaokulunda, her çocuğun öğrenme kapasitesinin farklı olduğu bilinciyle dersler işlenmektedir. Ezberci bir eğitimden uzak kalınarak çocuklara öğrenmeyi öğreterek hayat boyu fayda sağlayacak temellerin atılmasını sağlamaktadırlar. Okulda verilen branş dersleri arasında İngilizce, matematik, fen ve teknoloji, yaratıcı faaliyetler, beden eğitimi dersleri yer almaktadır. Okul müfredatı Kanada eğitim sistemine uygun olarak düzenlenmiştir. Okulda öğrencilerin sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi için temizlik hassas olunan konulardan biridir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

Yorumlar (11)

 • CU

  İkinci bebeğimizin geleceği haberini alınca ilk kızımızı 2,5 yaşında olmasına rağmen, evde tüm gün ilginin bebekte olduğunu görüp üzülmemesi için anaokuluna yazdırmaya karar verdik. Bu kararı vermek hiç kolay değildi. Bundan daha zor olanı göndereceğimiz okulu seçmekti. Göktürk'te birçok okulla görüştük, gerçek anlamda içimize sinen olmadı. Ya sınıflar kalabalıktı ve tam bir ticarethane haline getirilmişti, ya da bizim aile yapımız ve yetiştirmeyi düşündüğümüz evlat profilinden uzak bir eğitim sistemi ve yönetici profili sergiliyorlardı. Nihayet, bir büyüğümüzün tavsiyesi ile Maple Bear'ı bulduk. Yönetici ve öğretmenlerinin sıcak ve içten karşılamaları gönlümüzü fethetmeye yetti. Yaz okulu ile başladığımız yolculuğumuz Blue Class ile devam ediyor. Eğitim döneminin başladığı ilk haftadan itibaren kızımızın davranışları ve okula gitme isteğinden doğru karar verdiğimizi anladık. Biricik kızımızla neredeyse bizim kadar ilgili öğretmenler ve yöneticiler sayesinde içimiz rahat. Bir ara taşınmayı planlasak da kızımızı gönderebileceğimiz böyle bir okul bulamayacağımız düşüncesi ile vazgeçtik. Evlatlarına değer veren ve iyi bir eğitim almasını isteyen tüm ebeveynlere gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.

 • SK

  Arkadaşımız olan bu okula giden başka bir öğrenci velisi sayesinde tanışmış olduğumuz Maple Bear ilk andan itibaren bizde çok büyük bir güven oluşturmuştur. Oğlumuz okula gitmeye başladıktan sonra kendisinde her gün gördüğümüz gözle görülür değişim ve gelişim kararımızın doğruluğunu ispatlamıştır. Akabinde yaşı itibariyle erken olduğuna inandığımız küçük oğlumuzu da bu yaklaşım ve güvene dayalı olarak okula göndermiş olup onda da aynı gelişimi görüyor olmaktan dolayı ayrıca mutluyuz. Herkesin buna benzer bir fikri olmakla birlikte çocuklarının eğitimi konusuna hassasiyet gösteren tüm ebeveynlerin lokasyonu uyması durumunda bu okulla konuşmadan karar vermemesini naçizane tavsiye ederim.

 • N

  Maple Bear Kemerburgaz Anaokulu'da öğrencilerin tüm ihtiyaçlarının karışılanması işini severek yapan eğitmenleri ve personelleri bulunmaktadır. Öğrencilerle birebir özel olarak ilgilenilmektedir. Eğitim şekli öğrencilerin akıllarında kalacak şeklide görsel, fiziksel ve el becerilerini geliştirici şeklide desteklenmektedir.

 • ÖA

  2 yıldır güvenle oğlumu bu okula gönderiyorum. Öğretmenlerin ilgili, sevgi dolu ve anlayışlı yaklaşımlarından çok memnunum. Çocuğum okula mutlu gidip geliyor.

 • ıg

  okulumuz gerek öğretmen kalitesi gerek ingilizce eğitim seviyesi açısından çok çok iyi, yepyeni pırıl pırıl geniş sınıflarda ders yapıyorlar ve okula her zaman çok mutlu gidip geliyor...

 • DD

  Kızımız iki yıldır bu kurumda, daha 21 aylıkken kreşe başlattık. Çocuklara dayatmalardan uzak, kişisel gelişimlerine saygı göstererek eğitim vermeye çalışıyorlar, çocukların mutluluğu ön planda. İngilizce eğitiminden çok memnunuz. Okulun eğitim materyalleri sıra dışı ve yaratıcı bir mantıkta kurgulanmış. Öğretmenler ve idari kadro dış görünümüne özenli ve temiz. Orman içinde, sınıfları ferah geniş. Zamanla olanaklarını ve sosyal faliyetlerini de en üst seviyeye çıkaracaklarından şüphem yok çünkü çok çalışan bir idari kadroya sahipler.

 • TY

  Yabancı dil eğitimi, sınıfların geniş ve ferah olması...

 • CI

  yabancı dil ve akademik eğitimçalışma saatleri

 • ŞU

  Maple Bear, dünyanın da çok önemsediği Kanada Eğitim Sistemine sahip bir okuldur. İlk yılı olmasına rağmen bu sistemi en mükemmel şekilde çocuklarımıza verdiğini düşünüyorum ve çocuğumun gelişimde de izliyorum. Diğer önemsediğim özelliği ise Atatürk ilkelerine bağlı, kendi kültürüne ve global değerlere saygılı, yabancı dil olan İngilizceyi uygulamalı olarak etkin bir şekilde kullanan, Aile Ortamının yaşandığı harika bir kurumdur. Bunun yanısıra, araştırmacı ve özgüvene sahip, sanata saygılı - duyarlı, sportif nesiller yetiştirmek için gerek sınıf öğretmenleri gerekse branş öğretmenleri ile destekleyerek, amaçlanan eğitimin üst düzeyde yapıldığını düşünüyorum. Çocuğuma gösterdikleri şefkat ve ailemize gösterdikleri nezaket için tüm Maple Bear ailesine çok teşekkür ederiz. Okul gezileri ile biraz daha aktivitelerin desteklenmesi olarak ekleme yapabilirim.

 • AD

  Öğrenci ve çözüm odaklı, 3 yaşından itibaren kızımızı gönül rahatlığıyla emanet ettiğimiz, her geçen gün ciddi gelişimine ( özellikle İngilizce) katkılarını gördüğümüz, herkese tavsiye edebleceğim bir anaokuludur.

 • HH

  Çevreye duyarlı, merak eden, sorgulayan, sosyal, özgüveni yüksek bireyler yetiştirmekte ve öğrencilerinin eğitimlerinin ileri seviyelerinde başarıyla devam etmelerini saylayan bir eğitim hizmeti vermektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Maple Bear Kemerburgaz Anaokulu İletişim Bilgileri

Mithatpaşa Mh.davutpaşa Cd. No:58-60-62, 34075Kemerburgaz, Eyüp, İstanbul
0 212 963 0179
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum