fb
Özel Ponpon Anaokulu

Özel Ponpon Anaokulu

0 216 706 6885
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:30

Özel Ponpon Anaokulu Hakkında

Saygı ve sevgi çerçevesinde, kaliteli ve seçkin materyaller ile okul öncesi eğitim veren Özel Ponpon Anaokulu Kadıköy'ün Feneryolu mahallesinde eğitim hayatını sürdürmektedir. Çocukların öz güvenlerinin 0-6 yaş arasında geliştiğini bilen anaokulu, buna uygun dersler ve eğitimler seçmektedir. Özel Ponpon anaokulunda her birey duyusal enstrümanlarını tanıyan,keskinleştiren altı duyusunu da yeniden açık hale getiren özgür bireyler olarak bilgi ve deneyimleri hem görerek, hem anlatarak, hem de yaparak bilinçaltına kaydeder. Feneryolu sokakta siz velileri bekleyen anaokulu, çocuklarınızı hayata ve ilköğretim yaşantısına en dolu şekilde hazırlamayı temenni ediyor. Tüm hedeflerini ve amaçlarını birey olarak gördüğü çocuklara göre şekillendiren anaokulunda çocuklarınız hayata bir birey ve kendinden emin şekilde başlatılır. MEB programına uygun olarak eğitim verilen Özel Ponpon Anaokulu çocuk merkezli eğitim programı uygulamaktadır. Okulda akademik eğitimden çok aktivitelere ağırlık verilmektedir. Aktiviteler sayesinde çocukların kişisel, fiziksel ve sosyal gelişimleri sağlanmaktadır. Her yaş grubuna ve çocukların yeteneklerine göre özenle hazırlanmış bir eğitim programı uygulanmaktadır. Özel Ponpon Anaokulu 'nde eğitim sabah 08:30 da başlamakta ve 17:30 da sona ermektedir. Okulda velilerin tercihlerine göre yarım veya tam gün eğitim programı da mevcuttur.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sanatsal

Origami
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Halk Oyunları
El Sanatları

Kulüpler

Müzik Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Eklektik Yaklaşım

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

Yorumlar

 • S. A.

  Nasıl anlatsam, nereden başlasam... Verilen emeği, gösterilen özveriyi, titizliği, sevgiyi, saygıyı ve daha nicelerini kelimelere dökmem çok zor. 3 yıl önce Ponpon'un kapısından girdiğim anda anladım farklılığını, özgünlüğünü. "Eve daha yakın bir anaokulu bulamaz mıyız?" dediğinde eşim, iyi ki de eşime karşı diretmişim. Özellikle günümüz koşullarında çizgisini bozmayan, tarzından ödün vermeyen, laik, çocukların duygu&duyu gelişimine öncelik veren, çocuk odaklı, çocuğunuzun 2. evi olan bir anaokulu Ponpon. En değerli varlığımız çocuklarımız ya bu yaşamda, aklımda en ufak bir soru işareti olmadan geçirdim bu 3 yılı. İçim huzur dolu. Her çocuk özelinde bazı problemler olabiliyor. Mesela bizim de okulda yemekle ilgili problemimiz vardı. Bizden sadece sabırlı olmamızı rica ettiler. 2-3 ay içinde oğlum okulda yemek yemeye başladı. Oğlumuz kendi el sallayarak, gülerek bizi uğurlayana kadar Ponpon, anneannemizi bırakmadı :) Anaokulunun son sınıfına başlayacağımız bu yıl, sevgili Mediha Hanım ve Zekiye Hanım'a diyorum ki neden bir ilkokulunuz yok :) Çocuk gelişiminde en önemli dönem olan 2-6 yaş döneminde, Ponpon'lu olmanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Bunu okul kapısından girdiğiniz anda hissedeceğinize eminim.

 • G. K.

  Pon Pon’da 3. senemizi tamamlamak üzereyiz. Okulun sahipleri kendilerini bu mesleğe adamış olan, şekilden uzak, çocukların duygusal dünyasının gelişimine oldukça önem veren, konularında deneyimli sevgi dolu kişiler. Bu 3 yılda Pon Pon’un oğluma ve ailemize kattığı şeyler çok fazla. Sadece çocuğumuza değil anne baba olarak bize karşı da bir çok konuda yardımcı ve yol gösterici oldular. Duygularını tanıyan ve ifade edebilen, temel değerlere sahip bireyler yetiştirmeye önem veriyorlar. Çevreye duyarlılar ve her malzemeyi geri dönüştürerek harikalar yaratıyorlar. Çocuklarımızın zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimleri için en önemli zamanlarını geçirdikleri okul öncesi dönemi için kesinlikle doğru bir seçim yaptığımızı düşünüyorum ve kendimizi çok şanslı görüyorum.

 • E. F.

  Bu yıl Ponpon’dan mezun olacak kızımızı 26 aylık olduğu günden bu yana sevgi ve saygı ike kucaklayan, her zaman duygularını, düşüncelerini, gelişimini her şeyin üstünde tutan harika bir kurumdur. Uzun yılların tecrübesi ile tüm çocuklara kendi evlatları gibi yaklaşarak eşit şekilde sevgi gösteren, her şeyleri ile bütünsel biçimde ilgilenen Mediha ve Zekiye Hanımlar ile, sınıf öğretmenleri, branş öğretmenleri ve tüm yardımcı personeli ile Ponpon, gözümüz arkada kalmadan çocuğumuzu emanet ettiğimiz bir okul oldu. Bu okulda edindikleri sosyal ve düşünsel beceriler ile daha önce eğitim kurumlarında pek çok olumlu iz bırakmış mezunları sayesinde biz de görüşmeye gittiğimiz ilköğretim kurumlarında tanınırlık ile karşılaştık. Duyguların gelişimi, ifadesi ve karşılık bulması için harcadıkları emek, farklılıklarımızla her birimizin özel olduğuna ilişkin verdikleri temel eğitim, çocukların kendilerini tanımaları için yaptıkları özel çalışmalar sayesinde birer dünya vatandaşı yetiştirdiklerine bizzat şahidim. Kızımı Ponpon’a gönderebilmiş olduğum için hem kendimin hem de onun çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. İç mekan her zaman tertemiz, yemekler her zaman çok güzel ve lezzetlidir. Okul eski bir binada ama her zaman çok bakımlıdır.Fiziksel mekan olarak daha büyük bir bahçesi olabilmesini çok isterdim Ponpon’un. Ancak o küçücük bahçede çocukların ne türlü oyunlar, dünyalar, hayaller kurabildiklerini ve bu mekanın iyi planlama ile ne kadar verimli kullanılabildiğini gördüm. Bu konu burada sağlanan eğitim imkanları ve verilen sıcaklık söz konusu olduğunda kesinlikle hiç önemli değil diye değerlendiriyorum. Zekiye ve Mediha Hanımlar Ponpon’a gelen tüm çocuklar ile zaman zaman anne babaların ya da diğer aile fertlerinin dahi ulaşamayacakları derinlikte ve güzellikte bir ilişki kuruyorlar. Ponpon’dan edinilebilecek en büyük kazanım budur bence.

 • H. p.

  Mediha hanımla bir saatlik ön görüşme yaptım kayıt için uzun uzun sorular sordum cevaplarını çok açıklayıcı ve çok içten samimiyetle cevapladı orda bulunan eğitimcilerde de bekleme sırasında kabalık vs. hiç hissetmedim hepsi güler yüzlüydü şu an karar vermedik. Mediha hanım gayet samimi,işini iyi yaptığını konuşmalarıyla belli eden biri..

 • İ. Ç.

  4 yıl kızımı gönderdim . çalışanları güler yüzlü , ilgili ,tecrübelidirler . Kızım oraya gittiği için çok mutlu oldu. Pon Pon Anaokulunda çalışanlar çocukları hem oyun oyayıp eğlendirdiler hem de çok güzel bir eğitim verdiler . Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 • A. ö.

  Oglum 4 yil ponpon anaokuluna devam etti. Ben baska bir anaokulunda bir cocuga bu kadar özel ilgi gosterilebilecegini dusunmezdim.ponpon sekilden ve gosteristen uzak bir okul ama cocugunuza katacaklari saymakla bitmez. Bir cok yuva gosterisi ve sahte ilgiyi on planda tutabiliyor Ama önemli olan cocugunuza gosterilecek ilgi. Benim oglum ve arkadaslari ponpon dan ayrilmakta cok zorlandilar Bu 25 yildan daha fazla bir suredir devam ediyor ve okul sahipleri hâlâ ilk ögrencilerinin bile basarilarini irtibatta kalarak takip ediyorlar. Ben ponpon velisi olmamin hayatimda verdigim en dogru karar oldugunu Dusunuyorum. Ponponlu olmak bir ayricaliktir.

 • R. K.

  Kızım için bu bölgedeki anaokullarını geziyordum. Ponpon anaokuluyla da görüşeyim dedim ve daha binayı gördüğümde beni kaybettiler. Fiziksel imkanları çok kötü. Ayrıca yetkiliyle konuştuğunuzda güleryüzle değil kaba bir tavırla karşılaşılaşıyorsunuz. Zaten ben oradayken bu okuldan çıkan bir veliyi çocuğuyla gördüm ve resmen mutsuzluk akıyordu yüzlerinden.

 • P. T.

  Az kalsın bu okula çocuğumu gönderecektim. Yetkiliyle görüşme yaparken daha okulun kalitesini anlıyorsunuz. Veliye bu kadar kaba, ilgisiz davranan bir okula insan çocuğunu nasıl emanet edebilir ki. Daha telefonda vazgeçtim çocuğumu yollamaktan. Tavsiye etmiyorum.

"Özel Ponpon Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Ponpon Anaokulu İletişim Bilgileri

Fener Yolu Sok. 8/1 Kuyubaşı Kadıköy - İstanbul
0 216 706 6885
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum