fb
Özel Suadiye Bilfen Koleji Anaokulu

Özel Suadiye Bilfen Koleji Anaokulu

0216 706 6891
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Okul Saatleri: 08:00/18:00
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16

Özel Suadiye Bilfen Koleji Anaokulu Hakkında

Bilfen Okulları’na bağlı Özel Suadiye Bilfen Anaokulu, 3-6 yaş aralığındaki çocuklara okul öncesi eğitim sunmaktadır. 08:00-18:00 saatleri arasında açık olan kurum, İstanbul Suadiye’deki bahçeli müstakil binasında, eylül ayında oryantasyon dönemi ile programına başlayıp, haziran ayı sonuna kadar eğitime devam etmektedir. Öğrenci kayıtlarını ön görüşme ile yapan kurumda, kabul edilen öğrenciler, doğum yıl ve aylarına göre sınıflara ayrılmaktadır. Ayrıca sınıf mevcudunda kız, erkek öğrenci sayısı da göz önünde bulundurulur. Bilfen Kurumu bünyesine bağlı Biltur Catering firması tarafından, öğrenciler için yemekler hazırlanmaktadır. Aylık olarak hazırlanan yemek menüleri, okul müdürü tarafından onaylanarak velilerle paylaşılmaktadır. Okulda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı sunulmaktadır. Okulda bulunan revir, herhangi bir sağlık probleminde ilk yardım sunacak kapasitedir. Düzenli olarak hemşire bulunan revire, haftada bir doktor gelmekte ve düzenli olarak öğrenciler genel sağlık kontrolünden geçirilmektedir. Okulda güvenlik, Çamlıca ilköğretim okulunda kurulan Bilfen Danışma Departmanı tarafından takip edilmektedir. Okul giriş ve çıkışlarında bulunan güvenlik görevlileri bulunmaktadır. 7/24 kamera ile danışma departmanı tarafından izlenen okulda, herhangi bir durum göze çarptığında telsiz ile görevlilere haber verilir. Okulda servis hizmeti doğrudan okula çalışan özel firma aracılığı ile yapılmaktadır. Tüm servis araçları GPS araç takip sistemi ile izlenir. Servislerde bir hostes bulunmaktadır ve her semte ulaşım yapılmaktadır. Okulda eğitim programı uygulanırken öğrencilerin; bilişsel, fiziksel, dil, sosyo-duygusal gelişim ve özbakım becerileri desteklenmektedir. Öğrencilerin, oyunlarla hem eğlenip hem kendilerini tanımaları hem de güven duygularını gelişimi hedeflenmektedir. Temel amaç, sosyal, duygusal ve bilişsel olarak ilköğretime hazırlamaktır. Öğrencilerin sosyal bilinçlerini geliştirme ve toplumsal duyarlılıklarını arttırmak amacıyla ihtiyaç sahibi çocuklara yönelik Yardım Et, Mutlu Et kampanyası oluşturulmuştur. Ayrıca öğrencilerin doğaya ve diğer canlılara duyarlı olmaları için kendi hazırladıkları kaplarla okul çevresinde su bırakmalarına yönelik aktiviteler yapılmaktadır. Okulda çocukların gelişimini gözlemleme ve potansiyellerini en iyi şekilde kullanmaları için engelleri aşmalarına yardımcı rehberlik hizmeti sunulmaktadır. Temel okul öncesi eğitimin yanı sıra satranç, müzik, beden eğitimi, bilgisayar, yüzme, sahne sanatları ve dans eğitimi gibi branş derslerine yer verilmektedir.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Oyun Alanı
Revir
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis
Organik Beslenme

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Görsel Sanatlar
El Sanatları

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Bir dönemde sanat ve spor faaliyetleri için kaç etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Dışarıdan hazır geliyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Anne-Baba Eğitimleri

- Mesleki Rehberlik

Yorumlar

 • S. Ç.

  Sanatsal derslere çokça vakit ayırıyorlar, kızım özellikle resim çok sevdiği için gayet memnun halinden. İyi bir eğitimin yanında eğlenceli vakit geçiriyorlar. çok memnunuz.

 • D. Ç.

  Fiziki imkanları bakımından çoğu anaokulundan üst seviyede, derslerde de bir o kadar öğrenciyi boğmayan anlamaya kavramaya yönelik bir eğitim veriliyor. biz de çocuğumuz da çok memnun.

 • N. F.

  Branş dersleri ve sosyal sanatsal derslerde oldukça çeşitlilik var ve iyi bir eğitim verilmekte çocuğunuz eğlenirken iyi de bir eğitim alsın istiyorsanız bu Bilfen'i tercih edebilirsiniz.

 • Veli

  Bilfenin okul öncesi sistemini Ben de Bilfen anaokullarının eğitim sistemini dısarıdan bir gözlemci olarak çok beğeniyorum. Bu dönem evimize yakın olsun diye gönderdiğim başka bir anaokulu var. Neden bilfen değil pişmanım açıkçası. Seneye görüşüsürüz 

 • Veli

  çok kısa bir sürede oğlumdaki inanılmaz değişimler oldu. görsel ve eğitim materyalleri yeterli çocuklarda karakter gelişimine önem veren ve onların herşeyi ezberlemesini değil merak etmelerini sağlayan bir sistemleri var. Son olarak velilere çocuklar hakkındaki geridönüşlerinin çok olumlu sonuçları oluyor.

"Özel Suadiye Bilfen Koleji Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Suadiye Bilfen Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Çolak İsmail Sokak No:42 Suadiye-Kadiköy/istanbul
0216 706 6891
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgenizde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Derin Düşler Anaokulu Özel Okul
Özel Derin Düşler Anaokulu

ders ve oyun konusundaki başarılarının yanında çocukların görgü kurallarınında ki gelişimine de önem veriyorlar

Özel Düşler Evi Anaokulu Özel Okul
Özel Düşler Evi Anaokulu

Okulda en önemli nokta 5 gün tecrübeli bir psikolojik danışmanın bulunması.Eğitimi ve profesyonel bakış açısı hemen hiss...

Özel Özveri Anaokulu Özel Okul
Özel Özveri Anaokulu

hızlı zamanda kulağımıza gelmeye başlayınca çocuğumuzu yazdırmayı tercih ettik. kesinlikle başarılılar ve bu işe öylesin...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum