fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Tarabya Kemer Anaokulu

Özel Tarabya Kemer Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00

Özel Tarabya Kemer Anaokulu Hakkında

Uluslar arası eğitim modeli uygulayan tek butik anaokulu olma özelliğine sahip olan Özel Tarabya Kemer Anaokulu deneyimli eğitim kadrosu sayesinde eğitim odaklı bir eğitim hizmeti yürütmektedir. Çocuklar okulda yaş gruplarına ayrıldıktan sona drama, bale, folklor, perküsyon gibi pek çok sanat etkinliğine yönlendirilmektedir. 3 ile 6 yaş aralığındaki çocuklara okul öncesi eğitim verilen okulda tam gün veya yarım gün olarak hizmet sunumu gerçekleşmektedir. Sabah 08.00 ‘da başlayan okul öncesi eğitim akşam 17.00’de sonlanmaktadır. Saat 17’den sonra ise dönüşümlü öğretmenler nöbet şeklinde çocukların başında bulunmaktadır. Özel Tarabya Kemer Anaokulu’nda Uluslar arası Bakalorya Organizasyonu ve PYP programı uygulanarak eğitim verilmektedir. Çocukların yaş gruplarına uygun fiziksel, sosyal ve zihinsel gelişimine katkı sağlayan özel eğitim imkanı sunulmaktadır. Ancak unutulmaması gerekir ki her çocuğun bireysel gelişimi diğerlerinden farklıdır. Özel Tarabya Kemer Anaokulu’nda Uluslar arası Bakalorya Organizasyonu ve Primary Years Programme programları uygulanarak çocukların en iyi şekilde öğrenmesi amaçlanmaktadır. Sorgulamaya yönelik bir eğitim tercih edilen anaokulunda aktif öğrenme yaklaşımı temel alınmıştır. Okulda çocukların durumunu planlayan, rehberlik eden ve gözlemleyen branş öğretmenleri bulunmaktadır. Çocuklara verilen eğitim temelinde kendini ifade edebilme, bir toplum içerisinde kendisini diğer kişilere anlatabilme ve soru-cevap şeklinde bir öğrenme amacı güdülür. Çocuğun hayatı ve kendini sorgulama çabası öğretmenler tarafından kazandırılmaya çalışılır. İngilizce öğrenimi 3 ile 6 yaş arasında kalan çocuklar için uygulanmaktadır. Maple Bear adı verilen İngilizce Programı Kanada kökenli bir İngilizce okul öncesi eğitim planıdır. Bu program çerçevesinde çocuklarla haftanın belirli günlerinde yarım saat boyunca Türkçe dersi de verilmektedir. Bu program kapsamında çocukların erken yaşlardan itibaren İngilizce öğrenmeye başlaması amaçlanır ve basit cümleler kurabilmesi, şarkı söylemesi veya hikaye dinlemesi temel aşama olarak tanımlanır. Çocuk 3-4 yaşına geldiğinde öğrendiği basit cümleler sayesinde kendini İngilizce olarak ifade etmesi amaçlanır. Zamanla İngilizce kelime dağarcığı gelişir ve grup çalışmalarında yavaş yavaş İngilizce konuşur. Bu sayede çocuklar İngilizce dilini öğrenmeye başlar ve kendisini ifade eder.

Yorumlar (4)

 • Yıllardır çizgisini bozmadan kaliteli eğitim veren bir okul. Çevremizde çocuğunu bu okula gönderip de memnun olmayan görmedik. Verdikleri hizmetlerde en iyisini yapmaya çalışıyorlar.Sosyal aktiviteleri sanat ve spor dersleri bol miktarda öğrenciyi çok yönlü geliştiriyorlar.

 • B

  Mobilyalar, tuvaletler ve bahçeyle çocuk evi yapmışlar; çocukları merkez alan bir kurum olduğunu her anlamda gösteren bir okul . Bahçeyi genişleterek hem oyun alanı büyütülebilir hemde çocukların hareket alanı büyütülebilir.

 • E

  Hem eğitim kalitesi iyi hem de çocuklarla olan iletişimleri iyi olan bir okul. Çocuklarla hepsiyle tek tek ilgilenmeleri aileler için büyük artı

 • MA

  8 ay gibi kısa bir dönemde kızımı yaşının üstünde öğrenme derecesine getiren bir okul. Ayrıca halk oyunları gibi yerel derslerin yanında bale gibi derslerin olması çocuğun gelişimine ekstra katkı sağlıyor.Son gittiğim 2 seferdir okulu biraz dağınık görüyorum yardımcı ve temizlik için insan sayısı arttırılabilir

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Tarabya Kemer Anaokulu İletişim Bilgileri

Tarabya Mah. Salcıkır Cad. No:179 Tarabya, Sarıyer/istanbul
0 212 963 2072
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum