fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Yakacık Doğa Koleji Anaokulu

Özel Yakacık Doğa Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 4-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:00

Özel Yakacık Doğa Koleji Anaokulu Hakkında

Özel Yakacık Doğa Koleji Anaokulu İstanbul’un Kartal İlçesinde okul öncesi eğitimi vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. 3-6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim vermektedir. Geniş ve ferah sınıflarda sınırlı sayıda öğrenciyle eğitim kalitesinin hep yüksek tutulması hedeflenmektedir. İlkokulumuzda 1. sınıfa aday öğrencilere Metropolitan ve HOY (Ham Okuma Yazma) Testi uygulanır. Böylece çocukların ilkokul eğitimine uygunluğu belirlenir. Öğrencilerin ilgi alanları ve bireysel farklılıklarına uygun şekilde MEB müfredatına ek olarak fark dersleri verilmektedir. Fark dersleri öğrencileri akademik ve karakteristik olarak her alanda geliştirecek ilkeler gözetilerek belirlenmektedir. Okulumuzda uygulanan dersler ile düşünmenin bir yetenek değil, geliştirilebilir zihinsel bir süreç olduğu gerçeğinden hareket edilerek; ilkokul kademesinden itibaren düşünmenin temellerini oluşturmak hedeflenmektedir. Özel Yakacık Doğa Anaokulu öğrencileri klasik laboratuvar anlayışının dışında bir eğitim almaktadır. Okulumuza özel uygulanan ‘Deney Seti’ ile çocukların sorgulama, araştırma ve deneyimleme becerileri geliştirilmektedir. Böylelikle çocuklara ilimin hayatın her alanında olduğu bilinci kazandırılmakta ve her çocuk sahip olduğu deney setini yanında taşıyarak bu bilinçle hayatını sürdürmektedir. Öğrencilerimiz Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı(CEFR) standartlarına göre A2 dil seviyesinde yabancı dil eğitimi alırlar. "ESL (English As a Second Language) eğitimi ile anaokulu öğrencilerimizin uluslararası geçerliliği olan University of Cambridge gibi sınavları almaları ve yabancı dillerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. MEB müfredatının yanında öğrencilerimize kodlama, robotik, müzik, beden eğitimi ve spor, görsel sanatalar, ekoloji dersleri de verilmektedir. Okulda yaz okulu ve kış okulu uygulaması bulunmaktadır. Özel Yakacık Doğa Anaokulu, eğitim anlayışında kurumun hedefi geleceğe dönük, araştıran, sorgulayan, toplum kurallarına saygılı, özgüven sahibi bireyler yetiştirmek vardır. Bu doğrultuda her zaman kendini yenileyen ve geliştiren kurum, günden güne eğitim alanında yaptıkları ile saygınlığını arttırmaktadır. Özel Yakacık Doğa Koleji Anaokulu'nda çocuklar müzik, dans, drama gibi pek çok etkinlik yapmaktadır. Açık hava oyun alanları sayesinde çocuklar temiz hava alma imkanına sahip olmaktadır.

Özel Yakacık Doğa Koleji Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Metal

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

- Native Öğretmen

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

- Denge ve Koordinasyon

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

Özel Yakacık Doğa Koleji Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Yakacık Doğa Koleji Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  18
 • Özel Yakacık Doğa Koleji Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:30 - 16:00 şeklindedir.
 • Özel Yakacık Doğa Koleji Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Yakacık Doğa Koleji Anaokulu yaş aralığı nedir?
  4-6
 • Özel Yakacık Doğa Koleji Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Yakacık Doğa Koleji Anaokulu Yorumları (13)

 • ED

  Okulu kurumsal yapısı nedeniyle tercih ettik. Kızım 4 yaş anaokuldan beri Yakacık Doğa’da, 2.sınıfı bitirdik. Eğitim materyalleri iyi. İngilizce eğitimden de memnunuz. Rehberlik bölümü çok ilgili. Rehber öğretmenimiz Bahar hanım her zaman destekçimiz ve kızımla da yakından ilgileniyor. Okulun bahçesi büyük, sınıflar ferah.Çocukların yetenekleri doğrultusunda teşviki ve desteklenmesi konusunda daha ilgili olabilir. Yemek konusunda biraz zayıf.

 • Ba

  Oğlumu 4 yaşında Yakacık Doğa’ya yazdım.4.sınıfa geçti.Eğitim konusunda zaten mükemmel öğretmenlerin çocuğumu kendi çocuğundan ayırt etmemesi, çocuğumda aklımın kalmaması 4 yaşındaki kızımı gözüm kapalı yazmama sebep oldu.

 • ZY

  Okul yönetim konusunda çok tecrübeli ve ilgili. 1 yıldır bu okuldayiz şehir değişikliği yaparak geldik. Ama inanın sene boyunca ilgi ve alakalarıni hiç eksik etmeden çocuğumun uyumu için ellerinden geleni yaptılar. İlkokul için mevcut olan Rehberlik Öğretmeni Bahar Hanim ,müdür yardımcısı Canan Hanım ve Müdürü Serkan Bey okulun sahip olduğu benim tanıkların içinde en kiymetlileri. Güvenlik konusunda çok hassaslar. Kesinlikle tavsiye ederim. Eğitim ve öğretim için eğer çocuğunuzu gerçekten tanıyan bir veli iseniz çok faydasını görürsünüz.Sosyal faaliyetleri ve okul içi spor aktiviteleri. Başka bir eksiklik göremedim.

 • zs

  Oğlum anasınıfında bu okuldaydı, şu an 3. sınıfı bitirdi ve hala Doğadayız. Anasınıfında Meryem Öğretmenden egitim aldı. Çok memnunduk; ama diğer anasınıfı öğretmenleri de çok iyi. Sınıflar ferah, bahçesi, oyun alanı yeterli.. ingilizce eğitimi iyi. Rehberlik de oldukça ilgili, hala rehber öğretmenimiz Bahar hanım takip ediyor, çok ilgili , işini mükemmel yapıyor , olası sorunları hemen tespit edip üzerinde çalışıyor, asla bırakmıyor :) okul idaresi de çözüm odaklı yaklaşıyor... yani 4 yıllık veli olarak diyebilirim ki Yakacık Doğa köklü bir okul, tercih edebilirsiniz.

 • ŞK

  Kızımı 4 yaşından itibaren Yakacık Doğa Kolejine gönderiyorum, öğretmenlerinin her birinden çok memnunum, çok ilgililer, çocuğumun gerek okul eğitimi gerek sosyal eğitimi gerek ahlakı eğitimi ile kendi çocuklarıyla ilgilenirmiş gibi ilgileniyorlar. Bir veli olarak çok memnunum.Tenis kortunun ve yüzme havuzunun faliyete geçirilmesini isterim.

 • Yönetimi ve işleyişi mükemmel bir okulokul binası deprem acisindan güçlendirilmeli

 • İngilizce eğitimi çok iyi Branş dersleri çok iyiBina olarak bakım yapılması gerek.

 • Es

  Kızım 5 yaş sınıfında Yakacık doğa kolejinde çok memnunum öğretmenımız senem hanım 2.bır anne gıbı merhametle sevgıyle yaklaşan bır öğretmen bu benım ıcın çok önemlıydı açıkçası program dolu dolu ıngılızce egıtımı çok güzel kızım hem akademık anlamda hemde sosyal anlamda çok gelıstı burdan tesekkurlerımı ıletıyorum ıyıkı yollarımız kesıstı

 • ST

  Öğretmen kadrosuyla, eğitim içerikleriyle ve büyük bahçesiyle çocukların severek gittiği bir okul.

 • Oğlumu gönderiyoruz henüz yeni başlamış olmasına rağmen çok çabuk alıştı ve mutlu okulunda öğretmenlerinin ve rehberlik servisinin çok etkisi oldu tabii ki. Her zaman güler yüzlü ve ilgililer. Okul imkanları bakımından tatmin edici öğrencilerin iyi bir eğitim alması için her şey düşünülmüş.

 • SA

  Kızım bu okulda okuyor ve iyi bir eğitim alıyor dersler öğrenciyi yormayacak şekilde işleniyor. Ancak sosyal aktiviteler bakımından biraz zayıflar ve hijyen konusunda daha titiz olmalılar.

 • YY

  Eğitim anlayışları bakımından ders çeşitliliği ve imkanlar iyi olmasına rağmen öğretmenlerin ilgisiz olmasından şikayetçiyiz. Onun haricinde gayet memnunuz.

 • FA

  Eğitim anlamında kendisini kanıtlamış bir okula göndermek istedik çocuğumuzu ve doğa anaokulunu seçtik. Gerek fiziksel yapısı gerek imkanlarıyla ders çeşitliliğiyle bizi ve kızımızı tatmin etti gayet memnunuz. Ancak yemekler konusunda biraz şikayetçiyiz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yakacık Doğa Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Hürriyet Mah. Vatansever Cad. Takdir Sok. No:32, Kartal / İstanbul
0 216 706 6874
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum