fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel YAPA Çekmeköy Anaokulu

Özel YAPA Çekmeköy Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel YAPA Çekmeköy Anaokulu Hakkında

YAPA Çekmeköy Anaokulu , İstanbul’da Çekmeköy ilçesinde okul öncesi çocuklara eğitim hizmeti vermekte olup okul 713 metrekare alan üzerine kurulmuş, 263 metrekarelik bahçe açık alan, 450 metrekarelik kapalı alan içinde, anaokulu standartlarına uygun 2 yaş ila 6 yaş çocukların fiziksel ve sağlıksal ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca okul içinde çıkabilecek yangın tehlikesine karşı yangın tahliye merdivenleri, yangın söndürme tüpleri, yangın alarm sistemi, yangın detektörleri bulunmakta olup güvenlik 7/24 kayıt yapan gece görüşlü kamera sistemi ile sürekli denetlenmektedir. Normal eğitim dönemi içinde tam gün, yarım gün ve oyun grubu olmak üzere üç şekilde öğrenci kabul edilmektedir. Ayrıca eğitim sezonunun kapandığı yaz ayları için yaz grubu da bulunmaktadır. Okulda 7 tane eğitici öğretmen görev almaktadır. YAPA Çekmeköy Anaokulu 'nun eğitim programı akademisyenlerce hazırlanmaktadır. Okulda çocukların yaş gruplarına uygun olarak müzik, bale ve modern dans eğitimi, halk oyunları eğitimi, satranç eğitimi, çocukların bedensel gelişimine katkıda bulunacak fiziksel egzersizlerden oluşan çeşitli oyunlar ve jimnastik, ilkokula hazırlık niteliğinde uygulamaların yapıldığı yazma ve okumaya giriş dersleri, yaratıcı drama, ısınma hareketleri, hikâyelerle yapılan duruş çalışmaları, nefes teknikleri, sessizlik ve dinlenme uygulamaları içeren yoga eğitimi gibi derslerle öğrencilerin gelişimi hedeflenmiştir. Okulda anneler günü, engelliler haftası, müzeler haftası, yıl sonu karne gösterisi, 23 Nisan çocuk bayramı, gençlik bayramı gibi önemli günlerde o güne ilişkin sosyal faaliyetler düzenlenmekte ve bu şekilde çocukların sosyal gelişimini arttırmak hedeflenmiştir. Okulda beslenme düzeni olarak, çocuklara kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi vakti kahvaltısı verilmekte olup mutfak ve temizlik standartları periyodik olarak kontrol edilmektedir. Tüm öğünler çocukların sağlıklı beslenebilmeleri adına uzman kişilerce aylık listeler halinde belirlenmekte, sebze ve meyve ağırlıklı olarak hazırlanmakta ve katkı maddesi içeren yiyecek - içeceklerden ve markasız yiyeceklerden uzak durulmaktadır. Yemekler Özel Ya-Pa Çekmeköy Anaokulu 'nda görevli bir aşçı tarafından okul içinde hazırlanmaktadır. Çocukların evlerine ulaşımları içinde hostes bulunan servislerle sağlanmaktadır. Okul hafta içi sabah 08:00 ila akşam 18:00 saatleri arasında eğitim hizmeti vermektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Çoklu Zeka Modeli

- (PYP) Primary Years Programme - İlk Yıllar Programı

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • HU

  Yapa Çekmeköy, bizim ilk denememiz, ilk okulumuz ve hiç pişman olmadık. Çocuğunuzun ve sizin ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi bünyesinde barındırmak dışında hissettirdiği samimiyet ve güven duygusu her şeyin üzerinde... İçiniz rahat, gözünüz arkada kalmıyor... Bu durum ebeveyn olarak sizi de özgür kılıyor... İlgileri, özenli tavırları, anlayış ve nezaketleri ve ayrıca; işini düzgünce yapmaya çalışan insanları biraraya toplayıp bizimle buluşturdukları için tüm Yapa Çekmeköy kadrosuna teşekkür ederim... Yapa Çekmeköy güzel yürekli insanların mekanı... Ben başka hiçbir okulda çocuğumun "limonlu dondurmam" diye sevileceğini sanmıyorum... Bunun adı mutluluktur işte... :)

 • Öç

  Sizinle aynı hassasiyetleri taşıyan insanlara çocuğunuzu emanet etmenin verdiği huzurla çocuğunuzu okula göndermek gibisi yok.Bu yıl hazırlık grubunda ve üçüncü yılı çocuğum mutlu ben mutlu.

 • sk

  Ya-Pa ile kötü bir okul tecrübesinden sonra sanırım bizim okul serüvenimiz bittti kendimize göre bir kurum bulamayacağız dediğimiz anda 2017 Eylül de tanıştık.İykide bu okulumuzu buldukta,Oğlumuzu bir zamanlar ağlayarak zorla götürdüğüm o günler nasıl biranda geride kaldı ve koşarak gittiğimiz biryer haline geldi anlayamadık bile:) ilk güzellik 2 side anne olan kurucularımız onlarda çocuklarını okulumuzda büyütüyorlar ,hertürlü anne sorununa karşı yapıcı çözümler üretiyorlar yapıcı ol ak bence en önemli şey çünkü yıkıcı olmak en kolayıdır.bundan sonrakilere gelecek olursak, Yaparak yaşayarak öğrenmeyi benimsemiş bakış açıları ,bahçemizdeki horoz tavuk kedi tavşanlar, özgürlükleri, sevgi dolu bir yaklaşımla çocukları sarmaları ,zor olana sırt çevirmemeleri maddi kaygı duygusu vermemeleri en en önemlisi okul aile işbirliği içinde olarak çocuklarımızın gelişimleri için en iyisini istemeleri . Hepimiz çocuğumuz mutlu ve bilişsel olarak gelişmiş bir eğitim hayatı geçirsin isteriz .biz Yapa çekmeköy de tüm aradıklarımızı bulduk tavsiye ötesidir bizim için okula gitmeyen çocuğumun okula koşması öğretmenine sarılması okulunu hayvanlarını parklarını bahçesini sevmesi hepsi bizim için ayrı ayrı mutluluklar iyki burdayız.

 • Pa

  Oğlum için çok iyi bir seçim.. Evinde gibi hissettiği, sevdiği ve çok sevildiği bir ortamda. Okulda görevli herkes bütün çocukları tanıyor, sevdiği yemekten, ayakkabısına kadar biliyor. Oğlum okula koşarak gidiyor. Ayrılmak istemiyor. İlerlemesini görmek ve endişe etmemek harika. Bütün sevgi dolu öğretmenlerine ve yardımcı personele, okul müdürüne ve kurucu harika hanımlara teşekkürler..

 • PK

  Oğlum tam 2 yaşındayken Ya-Pa ile tanıştı. En büyük kaygım oğlumun bu küçük yaşta okul hayatına başlayıp, ilerleyen zamanlarda okuldan sıkılmasıydı. Fakat Ya-Pa sayesinde oğlum her geçen gün okula gitmeyi daha çok istiyor. Çünkü konuşmayı, arkadaşlığı, sevmeyi, sevilmeyi, değer vermeyi, saygı duymayı... kısacası hayatın en değerli yanlarını bu küçük yaşında Ya-Pa ile öğreniyor. 2,5 yıldır hayatımızda en güzel yerini alan Ya-Pa ailesi, öğretmenleri ve kurucu ekibiyle iyiki hayatımızdalar. Oğlum mutlu ve ben daha da mutluyum.. İyi ki varsın Ya-Pa..

 • Ay

  Sizin gibi düşünen, sizin gibi hisseden, çocukları ve onların gelişimine verdikleri desteği herşeyin üstünde tutan bir kurum. Kurucularından eğitim kadrosuna kadar herkes; çocuğunuzla başladığınız eğitim ve öğretim serüveninde size en iyi desteği verecektir. İyi ki varsın ya-pa...

 • EK

  Ticari kaygıları olmayan öncelikle çocukların mutluluğunu ve eğitimini önemseyen bir anlayış var. Son derece mutlu kızım okuldayken. Rehberlik hizmetinden de çok memnunuz. kızım okulda küçük bir sorun yaşamıştı arkadaşıyla bu durumu güleryüzle sevecenlikle yaklaşarak çözüşler.

 • KG

  her çocuğun öğrenme kapasitesinin farklı olduğu bilinciyle hareket ediyorlar. Çocukların yeteneklerini keşfedebilmesi için ders çeşitliliğini de olabildiğince arttırmışlar. Eğitime yaklaşımlarını takdir ediyor çalışmalarının devamını diliyoruz.

 • KD

  Böyle alışkan işini severek yapan bir ekibi daha önce görmedim. okul aile birliğine önem verdikleri için veliler okulda çok aktif. bizim de söz söyleyebilmemiz ve her şeyi yakından takip edebilmemiz çok güzel.

 • DD

  Guven,sevgi,dostluk,doğa,mutluluk hepsi var. Önce çoçuklarımız diyen anlayış. Bu durum da bizim okula olan güvenimizi arttırıyor. temiz bir bina, sağlıklı yemekler. üst düzey güvenlik önlemiyle eksiksiz bir okul.

 • MY

  Doğanın içinde ve temiz havada tavukları ve tavşanlarıyla çocuk odaklı eğlenceli bir okul. öğretmen ve kurucu ekibi çok bilinçli. çocuk takibi çok iyi. Okulda güvenlik önlemleri çok sıkı

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel YAPA Çekmeköy Anaokulu İletişim Bilgileri

Merkez Mah. Candan Sok. No:17, Çekmeköy/istanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum