fb
Özel Form Koleji Anaokulu

Özel Form Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • google+ share
  • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/19:00
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Form Koleji Anaokulu Hakkında

Form Kolejleri, 2017 - 2018 eğitim sezonuna geçerken; Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise seviyesinde, Bornova Kampüsünü açmıştır. Özel Form Koleji Anaokulu öğrencilerin zihinlerine geleneksel eğitim yaklaşımlarına karşın globalleşen bir sistem anlayışını yerleştirirken, bu olguyu mimari olarak da inşa etmektedir.
Özel Form Koleji Anaokulu “Geleceği Okumak” sloganı altında kurumsallaştırdığı vizyonu ile yarınlara dokunmayı amaçlamaktadır. Çünkü, eğitimin mutlak hedefi yarınlardır. Okul iletişim çağının inanılmaz hızıyla senkronize olmuş zihinsel gelişim endeksleriyle bildiğinden çok farklı bir yarına hazırlanan nesillerin, en temel handikapları olan bireysel bir varoluş çabası içerisinde, sanal olarak sosyalleşirken toplumsal reel bağlarının giderek zayıflamasıdır.
Eğitimin en temel görevi olan “çağdaş bir topluma tam uyumlu ve sağlıklı bireyler yetiştirmek” amacıyla kurulan ve füzyon yani birleşme kavramı altında tüm eğitim sistemini kurgulayan Form Koleji; Akademik Form, Sosyal Form, Tematik Form ve Sanal Form gelişim programlarıyla özgün ve alternatif bir gelecek sunmaktadır.
Özel Form Koleji Anaokulu, fiziki yapıdan 10.000 metrekare alana üzerine kurulu bir okuldur. Öğrencilerini bu bağlamda çok yönlü geliştirmeyi amaçlayan anaokulunda aktivite çeşitliliği sağlanmakta, oyun oynamaya, sosyalleşme ve hayal gücü gelişimine olanak sağlanmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Dans
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları

Yorumlar

  • H. Y.

    Ana sınıfı seviyesinde; önyargıların henüz gelişmediği, merak, neşe, yaratıcılık ve doğallık seviyelerinin en üst düzeyde olduğu dönem olarak kabul edilir ve holistik (bütüncül) eğitim yaklaşımı uygulanır. Holistik Program çerçevesinde bireysel merak ve hareket kavramları temel alınarak; bilim, sanat ve spor etkinlikleriyle desteklenir. Mentorluk sistemi altında; bölgesel, sosyal farklılıklar ve hayata dokunan projelerle öğrencinin hayatla bütünselliği, iletişim odaklı yöntemlerle geliştirilir.

"Özel Form Koleji Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Form Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Erzene Mah. 126. Sokak No:19 Evka3 Bornova - İzmir
0 232 373 73** Numarayı Göster
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum