fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Avrupa Yakasında Robotik Kodlama Eğitimi Veren Anaokulları

Görüntülenme Sayısı: 3204

Robotik kodlama, çocukların erken yaşta kazanması gereken önemli bir beceri haline gelmiş durumda. Çocukların oldukça meraklı olduğu bu dönemde, teknolojiyi onlara en faydalı ve eğlenceli şekilde öğretmenin yollarından biri de robotik kodlama eğitiminden geçiyor. Robotik kodlama eğitiminin önemi her geçen gün artmakta ve bunun farkında olan aileler de son dönemlerde robotik kodlama eğitimi veren anaokullarını araştırmakta. Sizler de bu makale üzerinden Avrupa Yakası’nda robotik kodlama eğitimi veren anaokullarını inceleyebilirsiniz.

Avrupa Yakasında Robotik Kodlama Eğitimi Veren Anaokulları

Robotik Kodlama Nedir?

Robotik kodlama, bir makinenin dizayn edilmesi, yaratılması ve çalıştırılması ile ilgilenen teknoloji alanıdır. Robotlar da insanların direktif verdiği görevleri yerine getiren programlanabilir makinelerdir.

Robotik kodlama da çocukların analitik becerilerini geliştirmeye yarayan eğlenceli bir uygulama alanıdır. Çocuklar kendi dizayn ettikleri ve kodlayarak komutlar verdikleri robotlara, çeşitli görevler yaptırırlar. Bu yolla programlamayı, problem çözmeyi, karar vermeyi ve çok daha fazlasını öğrenirler.

Bir çocuğun kodlama öğrenmesi demek, bilgisayar dilini öğrenmesi anlamına gelir. Robotik kodlama eğitimi veren anaokulları sayesinde çocuklar erken yaşta bu becerilerini geliştirebilecekleri ortam bulabilmekteler. Çocuklar, yaş ve seviyelerine uygun materyal ve öğrenme ortamlarıyla, geleceğin dünyasında aranan kişi olma yolunda bir adım önde olurlar.

Bilim ve teknoloji her geçen gün hayatlarımızda daha çok yer kaplarken, geleceğin meslekleri de bu alanda yoğunlaşıyor. Çocukların geleceğe adapte olmasında ve gelecekte söz sahibi olmasında robotik kodlama becerisi sahibi olmaları gittikçe daha da etkili oluyor.

Robotik Kodlama Faydaları Nelerdir

Robotik Kodlama Öğrenmenin Çocuklara Sağladığı 10 Fayda:

  • Yaratıcılık kazandırır.
  • Analitik düşünme ve problem çözme becerisi kazandırır.
  • En iyiye ulaşma yollarını öğretir. (deneme-yanılma)
  • Karmaşık olay ve durumlara karşı parçalara ayırarak çözüm üretmeyi öğretir.
  • Konsantrasyon seviyesini artırır.
  • Robotik, kodlamanın somutlaştırılarak daha iyi anlaşılmasını ve uygulanmasını sağlar.
  • Oyunla eğlenerek programlama öğrenmelerini sağlar.
  • Takım çalışması ve iş birliği seviyesinin artırır.
  • Mantıklı düşünebilmeyi güçlendirerek tahmin ve çıkarım yaparak problemlerden kaçabilmeyi geliştirir.
  • Farklı bakış açıları geliştirmeyi ve çok yönlü düşünebilmeyi sağlar.

Avrupa Yakası’nda robotik kodlama eğitimi veren anaokulları şöyle:


Robotik Kodlama Nedir

Özel Yeni Okul Anaokulu

Şişli’deki robotik kodlama eğitimi veren özel okullardan olan Yeni Okul Anaokulu, öğrencilerin eğlenerek robotik kodlama öğrenmesini sağlıyor. Uygulamalı olarak yapılan aktivitelerle çocuklar, nasıl düşünmeleri gerektiğini ve nasıl çözüm üretebileceğini öğreniyor. Robotik kodlama ve diğer bilişim kulübü aktiviteleri, okulda bulunan bilgisayar laboratuvarında yapılıyor. MEB odaklı eğitim modeli yanında, Reggio Emilio ve Çoklu zeka eğitim modellerini de benimseyen okul, çocukları bilgiyi kendilerinin keşfetmesine teşvik ediyor. Tam gün olarak 8.30 ve 16.00 saatleri arasında eğitim veren kurumun 2021 için belirlediği yıllık fiyatı 28,215 TL’dir.

Yeni Okul Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel YeniOkul Anaokulu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Mürüvvet Evyap Okulları Robotik Kodlama

Özel Mürüvvet Evyap Okulları Anaokulu

Özel Mürüvvet Evyap Okulları Anaokulu çocuklara robotik kodlama aktiviteleri sunarak teknolojinin en yararlı tarafıyla ilişki kurmalarını sağlıyor. Sarıyer’de robotik kodlama eğitimi veren anaokulunun bilgisayar laboratuvarında uygulama yapma fırsatı bulan çocuklar, problem çözme becerilerini geliştiriyor. Bunun yanında bilişim kulübü etkinlikleri, akıl ve zeka oyunlarıyla bilişsel becerileri desteklenen çocuklar daha birçok fiziksel, sosyal ve kültürel aktivitede de bulunuyor. Okulun tam gün eğitim saatleri; 8.30 ile 15.30 arasındadır. 2021 için belirlenen yıllık tam gün eğitim fiyatı ise 36,000 TL’dir.

Mürüvvet Evyap Okulları Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Mürüvvet Evyap Okulları Anaokulu hakkında detaylı bilgi için inceleyebilirsiniz.

Yeni Nesil 2000 Robotik Kodlama Eğitimi

Özel Bahçeköy Yeni Nesil 2000 Anaokulu

Özel Bahçeköy Yeni Nesil 2000 Anaokulu, robotik kodlama aktiviteleriyle çocukların sıralama, neden sonuç ilişkisi kurma, çözüm üretme, programlama gibi beceriler geliştirmelerine yardımcı oluyor. Sarıyer’de bulunan ve robotik kodlama eğitimi de veren okul, çocukların bilişim aktiviteleri yapması için ortam ve imkan sunuyor. Eklektik bir eğitim yaklaşımı uygulayan okul, MEB odaklı eğitim ile birlikte Gems and High-Scope ve (PYP) Primary Years Programme - İlk Yıllar Programı’nı da benimsemiştir. Okulun 2021 için belirlediği yıllık fiyat 46,656 TL’dir.

Bahçeköy Yeni Nesil 2000 Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Bahçeköy Yeni Nesil 2000 Anaokulu hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Adakent Koleji Robotik Kodlama Eğitimi

Özel Adakent Koleji Anaokulu

Avrupa Yakası’ndaki robotik kodlama eğitimi veren anaokullarından olan Adakent Koleji Anaokulu, Beylikdüzü’de çocukların çok yönlü gelişim göstermeleri için eğitim veriyor. Okulun benimsediği STEM eğitim modelinde robotik kodlama önemli bir yer kaplıyor. Erken yaşta kodlama eğitimi alan çocuklar; zihinsel gelişim, işlerin planlanması, olaylar ve durumlar arasında ilişki kurma ve fikir üretme gibi beceriler geliştiriyor. Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında erken yaş becerilerinin kazanılmasına dayanan eğitimle ileriki yaşamlarında başarılı oluyorlar. Montessori ve aktif öğrenme eğitim modellerini de eğitim anlayışına adapte eden okulun 2021 yılı için belirlediği aylık; tam gün eğitim fiyatı 1,500 TL, yarım gün ise 1,050 TL’dir.

Adakent Koleji Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Adakent Koleji Anaokulu ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Küçük Çınarlar Anaokulu Robotik Kodlama Eğitimi

Özel Küçük Çınarlar Anaokulu

Bahçelievler’de robotik kodlama eğitimi veren okullardan olan Özel Küçük Çınarlar Anaokulu, 11 yıllık köklü eğitim hayatı ile çocuklara nitelikli eğitim veriyor. Birçok aktivite sunan okul, robotik kodlama eğitimi ile de çocukların 21. yüzyıl gereksinimlerine cevap verebilecek becerileri kazanmalarını destekliyor. Proje kulübü ile çocuklar sosyal ve bilişsel beceri projelerine katılıyor. Oyun grubu hizmeti de veren okul Montessori, çoklu zeka, Reggio Emilia modelleri ve GeniuSpy düşünme becerileri programı uyguluyor. Okulun 2021 yılı için belirlediği aylık tam gün fiyatı 1,600 TL. Oyun grubu hizmeti için belirlediği fiyat ise 350 ile 750 TL arasında değişiyor.

Küçük Çınarlar Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Küçük Çınarlar Anaokulu hakkında detaylı bilgiye hemen ulaşabilirsiniz.

AREL Koleji'nde Robotik Kodlama Eğitimi

Özel AREL Koleji Anaokulu

Bahçelievler’de eğitim veren Özel AREL Koleji Anaokulu, aileler tarafından araştırılan ve önemsenen robotik kodlama eğitimini eğitim müfredatına eklemiş bir okuldur. Kurum çocuklara sağladığı materyal ve bilgisayar laboratuvarı ile uygulamalı olarak robotik kodlama eğitimi sunuyor. Oyun temelli eğitim yaklaşımı benimseyen okul, uygulamalı dersler yanında çocukların eğlenerek öğrenebilecekleri sosyal ve fiziksel aktiviteler de yaptırıyor. Böylece çocukların okul öncesi dönemde gerekli becerileri kazanmalarını sağlıyor. Okulun 2021 yıllık fiyatı 29,620 TL.

AREL Koleji Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel AREL Koleji Anaokulu hakkında detaylı bilgiye hemen ulaşabilirsiniz.

MEV Koleji Robotik Kodlama Eğitimi

Mev Koleji Özel Basınköy Anaokulu

Bakırköy’de robotik kodlama eğitimi veren anaokulu, çocukların kodlama dilini en erken yaşta öğrenmelerini sağlıyor. Bunun yanında birçok fiziksel, bilişsel, sosyal ve akademik ders ve içerik programına da sahip olan okul, 8.30 ile 17.30 saatleri arasında eğitim veriyor. Okulun eğitim anlayışına adapte ettiği eğitim modelleri arasında çoklu zeka modeli, Gems and High Scope ve hibrit eğitim modeli bulunuyor.

Mev Koleji Özel Basınköy Anaokulu'na Hemen Başvur!

Mev Koleji Özel Basınköy Anaokulu ile ilgili detaylı bilgi için inceleyebilirsiniz.

TAC Koleji'nde Robotik Kodlama

Özel Bahçeşehir TAC Koleji Anaokulu Vip

Başakşehir’de bulunan Özel Bahçeşehir TAC Koleji Anaokulu Vip, verdiği nitelikli okul öncesi eğitimi ile çocukların erken dönemde kazanması gereken becerileri desteklemek için çeşitli aktivite dersleri sunuyor. Bilgisayar laboratuvarı bulunan okulda, robotik kodlama çocuklara uygulamalı şekilde verilirken, eğlenerek öğrenmeleri için yaşlarına uygun bir ortam sunuluyor. Çoklu zeka modeli ve masal terapisi eğitimi modelinin uygulamalarını eğitim anlayışında kullanan okulun 2021 yılı için belirlediği tam gün eğitim fiyatı 33,340 TL’dir.

Bahçeşehir TAC Koleji Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Bahçeşehir TAC Koleji Anaokulu Vip ile ilgili detaylı bilgi için inceleyebilirsiniz.

Bağcılar KEY Koleji Robotik Kodlama Eğitimi

Özel Bağcılar Key Koleji Anaokulu

Avrupa Yakası’nda bulunan, robotik kodlama eğitimi veren anaokulu, çocukların kodlama dilini erken yaşta öğrenmesi ve tasarım becerilerinin gelişmesini sağlıyor. Özel Bağcılar Key Koleji Anaokulu, çocukların oyun ve eğlence ile aktiviteler yapmasının yanında, bilgisayar laboratuvarında da uygulama yapmalarına imkan sunuyor. Böylece çocukların çok yönlü düşünme becerileri ve yaratıcılıkları gelişiyor. Hibrit eğitim modelini benimseyen okulun 2021 fiyatı yıllık 23,500’dir.

Bağcılar Key Koleji Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Bağcılar Key Koleji Anaokulu hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Başakşehir Petek Koleji Robotik Kodlama Eğitimi

Özel Başakşehir Petek Koleji Anaokulu

Her bakımdan başarılı ve donanımlı nesiller yetiştiren Özel Başakşehir Petek Koleji Anaokulu, Başakşehir’deki okulda çok yönlü etkinliklerine de yer veriyor. Böylece geleceğin parlayan yıldızlarını yetiştiriyor. Okulun 2021 yılı tam gün eğitim fiyatı ise 23,500 TL.

Başakşehir Petek Koleji Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Başakşehir Petek Koleji Anaokulu hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Armada Anaokulu'nda Robotik Kodlama Eğitimi

Özel Gayrettepe Armada Anaokulu

Avrupa Yakası’nda robotik kodlama eğitimi veren anaokullarından olan Özel Gayrettepe Armada Anaokulu, çocukların tasarım yapma, komut verme ve çalıştırma becerilerinin yanında, hata yapma ve düzeltme, problem çözme gibi aranan becerileri kazanmalarını destekliyor. MEB odaklı eğitim anlayışıyla çocukların her türlü gelişimlerini destekleyen okulun 2021 yılı için belirlediği tam gün okul fiyatı 42,000 TL. Gayrettepe’de robotik kodlama eğitimi veren bu kurum 21. yüzyıl gereksinimlerine cevap verebilen, donanımlı ve başarılı nesiller yetiştiriyor.

Gayrettepe Armada Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Gayrettepe Armada Anaokulu hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Robotik Kodlama Eğitimi Nasıl Olmalı

Özel Beylikdüzü Key Koleji Anaokulu

Kodlama eğitimi veren anaokullarından biri olan Özel Beylikdüzü Key Koleji Anaokulu da çocukları gelecek eğitim seviyelerine ve kodlamanın aktif olarak kullanıldığı yaşlara hazırlıyor. Okul, MEB odaklı eğitim ve klasik sistem eğitim anlayışlarının yanında, Montessori, Reggio Emilia, çoklu zeka modeli, gems and high scope, (PYP) Primary Years Programme-İlk Yıllar Programı ve oyun temelli eğitim anlayışlarını eğitim modeline adapte etmiştir. Okulun belirlediği 2021 fiyatı yıllık 35,000 TL’dir.

Beylikdüzü Key Koleji Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Beylikdüzü Key Koleji Anaokulu hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Robotik Kodlama Eğitimi Avantajları

Özel Zinde Okulları Anaokulu

Her öğrencinin özel olduğu anlayışıyla eğitim veren Zinde Okulları Anaokulu, çocukların gelişimleri için birçok aktivite ve fiziksel imkan sunuyor. Çoklu zeka modeli ile bu anlayışı destekleyen okulda öğrencilerin çok yönlü gelişimleri destekleniyor. Avrupa Yakası’nda robotik kodlama eğitimi veren okullar arasında olan okul, çocukların organize etme, tasarlama, planlama, çalıştırma ve kontrol etme becerilerini geliştirirken, zihinsel gelişimlerini de destekliyor. Oyun temelli bir eğitim benimseyen okulun 2021 yılı tam gün eğitim fiyatı ise 22,500 TL.

Zinde Okulları Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Zinde Okulları Anaokulu hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da bulunan robotik kodlama eğitimi veren tüm anaokullarına bu listeden ulaşabilirsiniz.

Bu makale tarafından 31 Ocak 2024 tarihinde güncellenmiştir.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Anadolu Yakasında Robotik Kodlama Eğitim Veren Anaokulları Anadolu yakasında robotik kodlama eğitimi veren anaokulları ve kreşler hangileridir? Robotik kodlama eğitiminin çocuklara ne gibi faydaları vardır?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Mucit Çocuklar Anaokulu Özel Okul
Özel Mucit Çocuklar Anaokulu

Tek kelime ile mükemmel okul.. Cocuklara olan ilgilerini anlatmaya gerek yok kesinlikle gormelisiniz cocuklara oldugu ka...

Özel Sancaktepe Mini Akademi Anaokulu Özel Okul
Özel Sancaktepe Mini Akademi Anaokulu

Ben üçüzlerimi inanın gözüm kapalı gönderiyorum 2 yılımız çok memnunum öğretmenlerinde ve okul müdürününden orada eviniz...

Özel Kartal Şeker Ağacı Anaokulu Özel Okul
Özel Kartal Şeker Ağacı Anaokulu

egitimin yaninda anaokulununda katkilari ve egitime verdigi degerle inancli ve insanliga faydali nesiller yetistirmek g...

Lütfen Bekleyin...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum