fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Kaşif Çocuk Akademisi Bilimi ve Doğayı Seven Çocuklar Yetiştiriyor

Görüntülenme Sayısı: 4521

Büyükçekmece, Bahçelievler ve Bahçeşehir’deki okullarıyla Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulu, siz yeni velileri ve çocuklarınızı bekliyor. 0-6 yaş öğrencilere eğitim veren Kaşif Çocuk Akademisi, 2 yaşından sonra çocukların mutlaka anaokuluna gitmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Dr. Hamit Akçay tarafından kurulan Kaşif Çocuk Akademisi hızla büyümektedir.

Kaşif Çocuk Akademisi Bilimi ve Doğayı Seven Çocuklar Yetiştiriyor

Eğitim Felsefesi

Kaşif Çocuk Akademisi kendilerine özgün bir eğitim felsefesi belirlemiştir. Bu felsefeyi DEBİ-T olarak adlandıran anaokulu çocuklara da bu felsefeyi aşılamaktadır. Çocukların milli ve manevi değerlerinden kopmamasına dikkat eden kurum gerekli dini ve milli dersleri de vermektedir.

D: Doğayı sevdirir, Dil ve Düşünce becerilerini arttırırız. Değerlerimiz ile Duyarlılıklarımızla bir bütünüz

E: El becerileri ve Estetik becerilerini harmanlar, Etik değerleri Eğitimin merkezine yerleştiririz

B: Bilim ve Bilgi’yi Bütünleşik eğitim anlayışımızla öğretiriz

İ: İrfan ve İnsan merkezli tutum geliştirmeye odaklanırız.

T: Türkiyeliyiz. Bu Topraklardan beslendik, bu Toprakları bereketlendireceğiz.

Eğitim 3 katmanlı bir yapıdan oluşmaktadır. Eğitim süreci boyunca öğrenci bilgi, beceri ve tutumlarda istenilen yönde değişim olması beklenir.”

Kaşif Çocuk Akademisi Bilimi ve Doğayı Seven Çocuklar Yetiştiriyor-1

Bilim Atölyesi

Bilim atölyelerinde çocuklar uzman öğretmenlerle birlikte yaptıkları deneyler ve çalışmalar ile bilime yönlendiriliyor. Bu sayede çocukların bilim insanı gibi düşünmelerini sağlıyor. Birçok bilim insanların çalışmalarından da haberdar edilen çocuklara bilim teşvik ediliyor. Ayrıca tarım bahçesi ile çocukların doğaya karşı ilgili ve sevgi dolu olması sağlanıyor.

Hayal Atölyesi

Hayal atölyesinde çocukların dil ve zihin becerilerine odaklanarak bu becerilerin gelişmesi amaçlanır. Bu atölye sayesinde çocukların bilinçaltı gözlemlenir ve kişisel ilgileri farkına varılır.

Sanat Atölyesi

Sanat atölyesinde çocuklar boya, dekoratif sanatlar ile sanatla ilgili çalışmalar yapar. Kaşif Çocuk Akademisi öğrencilerinden ileri ressam olmak isteyen öğrenci sesleri duyulur.

Kaşif Çocuk Akademisi Bilimi ve Doğayı Seven Çocuklar Yetiştiriyor-2

Öğretmen Seçimi

Kaşif Çocuk Akademisi öğretmenlerini diğer okulların aksine farklı bir yöntemle seçmektedir. Öncelikli olarak EQ’ya (duygusal zeka) bakan bir kurum bu konuda herhangi bir test uygulamamaktadır. Bu konuda duygularınıza ve deneyimlerinize güvenmeniz gerekir. Eğitim görevlisi Hülya Hanım bu süreci şöyle açıklamaktadır. “İşe alımdan hemen sonra öğretmenlerimiz öğretmen akademisi programımıza katılırlar. Bu süreçte öğretmenlerimizi yakından tanır ve duygusal zekalarını yeterli görmediğimiz kişileri kadromuza katmayız.”

Kaşif Çocuk Akademisi Bilimi ve Doğayı Seven Çocuklar Yetiştiriyor-3

Yemek Şeçimi

Doğal beslenme yolunu benimseyen kurum, köy ürünlerini tercih etmektedir. Her yemeğin taze olmasına özen gösterilmekte. Bul yol ile evde yemek seçen çocukların çoğu anaokulunda yemek seçmediklerini gözlemlediklerini ifade etmektedirler.

Kaşif Çocuk Akademisi Bilimi ve Doğayı Seven Çocuklar Yetiştiriyor-4

Yaz Okulu

Yaz okulu imkanlarından hala yararlanabileceğiniz Kaşif Çocuk Akademisi yaz okulunda birçok etkinlik ve eğitim gerçekleştirmektedir. At Biniciliği, Bilim Atölyeleri, Geziler, Jimnastik, Mutfak Atölyeleri, Origami, Plates, Streching, Sütlaç Show, Takı Tasarım, Tarım Bahçesi Etkinlikleri, Yüzme gibi etkinliklerle çocukların bedensel ve psikomotor gelişimlerini sağlamasını amaçlar. Güzel Ahlak Dersleri, Kuran-ı Kerim Dersleri, Drama ile Siyer gibi dersle ise sosyal-duygusal, zihin ve dil gelişimlerinin tamamlanması amaçlanır.

Bu makale Furkan Namlı tarafından 28 Nisan 2022 tarihinde güncellenmiştir.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Çocuğunuzu Kitap Okumaya Alıştırın: Önce Kitap Sonra Film Çocuklarınıza kitabı okuduktan sonra kitabın filmini beraber izleyerek kitap okuma alışkanlığı kazandıracağınız beş eser.
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Bir Dünya Koleji Anaokulu Özel Okul
Özel Bir Dünya Koleji Anaokulu

Organizasyon okulu ve ardımcı öğretmenler. Ayracı, Yemekler temiz ve binalar donanımlı.

Özel Sihirli Düşler Anaokulu Özel Okul
Özel Sihirli Düşler Anaokulu

Çok güzel bir okul herkese tavsiye ediyorum . Öğretmenleri çok kaliteli ilgili alakalı

Özel Zehra Okulları Anaokulu Özel Okul
Özel Zehra Okulları Anaokulu

Çocuklarımızın geleceğe hazırlanması için yıllardır faaliyetlerini takdirle takip ettiğim bir okul. Modern eğitimi ile d...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum