fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Florya Uğur Koleji Anaokulu

Özel Florya Uğur Koleji Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:30

Özel Florya Uğur Koleji Anaokulu Hakkında

Özel Florya Uğur Koleji Anaokulu İstanbul Küçükçekmece İlçesinde bulunmakta olup 3 ve 6 yaş arası öğrencilere eğitim hizmeti vermektedir.

UĞUR KOLEJİ ANAOKULUNDA EĞİTİM - ÖĞRETİM
Uğur Koleji Anaokulunda Amacımız; öğrencilerimize bilgi yüklemek değil, öğrencilerimizde öğrenme isteği ve merak uyandırarak, mutlu bireyler yetiştirmek ve bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak onları hayata hazırlamaktır. MEB müfredatına ek olarak; Uğur Eğitim Programı da uygulanır.

• GEMS PROGRAMI ağırlıklı,
SCEMPER TEKNİĞİ ile yaratıcılığın gelişmesi teknikleri,
• MONTESSORİE ile kendi başına hareket edebilme, özgür ve öz bakım gelişimi desteği,
• HIGH/SCOPE EĞİTİM YAKLAŞIMI ile derslerin ve öğrenmenin içinde yaşatılması,
• ÇOKLU ZEKA TEORİSİ ile konuların sekiz tip zeka alanı üzerinde farklı bir şekilde uygulanarak algıyı ve öğrenmeyi hızlandırma çalışmaları ile “aktif öğrenme” esas alınır.

UĞUR’DA BİR GÜNÜMÜZ NASIL GEÇİYOR ?
Anaokulumuzda çocuklar, müzik eşliğinde yapılan SABAH JİMNASTİĞİ ile güne başlar ve GÜNE MERHABA derler. Sağlıklı beslenme ve kahvaltının önemini bilerek yaptıkları KAHVALTI saatinden sonra ÇEMBER ZAMANINDA, günlük TAKVİM ve HAVA DURUMU çizelgelerini yaparlar


GÖSTER-ANLAT SAATİ, grup önünde konuşma ve soru sorma becerilerini geliştiren çalışmadır. Çocuk kendisine ayrılan sürede grubu yönetir. BRANŞ DERSLERİ ve YABANCI DİL EĞİTİMİ her gün yapılır. SERBEST OYUN zamanında ise çocuklar sınıflardaki çeşitli ilgi köşelerinde küçük gruplar halinde oynayarak öğrenirler. Hava koşulları uygun olduğunda yapılan BAHÇE SAATİ, çocukların özgürce oynadıkları ve temiz havaya olan ihtiyaçlarını karşıladıkları bir süreçtir. UYGULAMA BAHÇESİ’nde ektikleri sebzelerin büyümesini heyecanla bekleyen çocuklar, aynı zamanda emek vermeyi ve sabretmeyi de öğrenir.

SOSYAL ETKİNLİK GEZİLERİ ve KEŞİF GEZİLERİ ile çocuklar, okul dışındaki dünyayı keşfedici etkinliklerde bulunurlar.
UĞUR ANAOKULUNDA BRANŞ DERSLERİ SATRANÇ, BİLGİSAYAR, BEDEN EĞİTİMİ- SPOR, GÖRSEL SANATLAR, MÜZİK, DRAMA derleri her hafta 1 saat YÜZME dersleri ise her hafta 2 saat olarak uygulanır.  UĞUR ANAOKULU’NDA KULÜP ÇALIŞMALARI ( SEÇMELİ DERSLER ) BALE, İNGİLİZCE DRAMA, SERBEST JİMNASTİK, HALK OYUNLARI, TÜRKÇE DRAMA, MODERN DANS dersleri ile özgüven ve topluluk önünde sahne deneyimi kazanırlar ve her hafta 1 saat olarak uygulanır.

UĞUR ANAOKULU’NDA YABANCI DİL EĞİTİMİ Anaokulunda İngilizce eğitimi, “Anadil Öğrenimi Modeli”ni temel alan “Dil Edinim Programı” uygulanmaktadır. Buna göre İngilizce, diğer derslerle de bağlantılı bir şekilde İNGİLİZCE oyun, drama, rol alma-canlandırma, kukla, şarkı, TPR (Total Physical Response), story telling (hikaye anlatımı) yolları ile öğretilmektedir.
UĞUR ANAOKULU’NDA İNGİLİZCE-TÜRKÇE PORTFOLYO SUNUMLARI Öğrencilerin yıl boyunca yarattığı özgün çalışmalardan seçilen çalışmalar portfolyo dosyalarında toplanır. Yıl sonunda sınıf öğretmeni, İngilizce öğretmeni ve öğrenci işbirliği ile portfolyo dosyasının içindeki gelişim sürecine ait çalışmalar öğrenci tarafından veliye aktarılır.
REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK Öğrencilerin okula başladıkları ilk günden itibaren, her bir öğrencinin gelişim süreçlerinin takibi ile başlar ve öğrencinin ihtiyaçları doğrultusunda bireysel destek çalışmaları yürütür. Her yıl birinci sınıfa başlayacak olan öğrencilere okula hazır olup olmadıklarını belirleyen ‘METROPOLİTAN’ okul olgunluğu testi yapılır. Ayrıca çocukların sosyal ve psikolojik gelişimlerini desteklemek için ebeveynlere yönelik olarak da altı hafta süren “ANNE-BABA OKULU” eğitim programları yapılır.
UĞUR ANAOKULU’NDAN İLKÖĞRETİME DOĞRU… Uğur Koleji Anaokulunda, ilkokula hazırlık dersleri ilkokul 1. Sınıf öğretmenleri tarafından verilir. öğrencilerin kavram gelişimini desteklenerek, matematik, okuma-yazma çalışmaları ile ilkokula hazır hale getirilir.
KAHVALTI – BESLENME- YEMEK Beslenme ve yemekler ilköğretim yemekhanesinde hazırlanır. Anaokulu yemekhanesin de servis edilir. Sabah kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün de yapılır. Yemek listeleri aylık olarak hazırlanarak web sayfası üzerinden veliler bilgilendirilir.
SERVİS- ULAŞIM Anaokulu öğrencileri okulumuzla anlaşmalı servis araçları ile ailelerinden servis hostesleri tarafından teslim alınarak güvenli bir şekilde okula ulaştırılır. Okul çıkış saatlerinde öğrenciler sınıf öğretmenleri tarafından servislere teslim edilerek aynı araçlarla güvenli bir şekilde evlerine ulaştırılır.

AİLE KATILIMI ETKİNLİĞİ VE PROJELERİ Uğur Koleji Anaokulunda daha etkin ve daha kalıcı bir eğitim öğretim ortamı hazırlamak için aile katılımı önemli bir yer tutmaktadır. H er afta farklı bir veli ile sınıf çalışması yapılır. Aile katılımı etkinlikleri ile; • Aileleri eğitim programımıza dâhil etmeyi • Öğretimi daha etkili hale getirmeyi • Anne- baba- çocuk arasındaki iletişimi kuvvetlendirmeyi amaçlıyoruz  EVE VERİLEN ANAOKULU ÇALIŞMALARI

• KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ ( OKUMA DEFTERİ ) 2 haftada bir uygulanır.
• HAFTA SONU EV ÖDEVLERİ – Her hafta sonu uygulanır.
• AYLIK (TEMA KONULARINI İÇEREN ) BÜLTEN Her ay uygulanır

YABANCI DİL EĞİTİMİ
Özel Florya Uğur Koleji Anaokulunda All Day English Program ile Tüm Gün İngilizce Eğitimi verilmektedir.
Özel Uğur Anaokullarında İngilizce nasıl öğretilir?
Özel Uğur Anaokulunda İngilizce eğitimi, “Anadil Öğrenimi Modeli”ni temel alan “Dil Edinim Programı” uygulanmaktadır. Buna göre İngilizce, diğer derslerle de bağlantılı bir şekilde oyun, drama, rol alma-canlandırma, kukla, şarkı, TPR(Total Physical Response), story telling (hikaye anlatımı) yolları ile öğretilmektedir.

Bu amaçla dinleme ve dinlediğini anlama ve konuşma becerilerini geliştirmek böylelikle konuşma ürkekliği denilen engeli aşmak, canlı hareket halindeki sözcüklerin öğretimine ağırlık vermek ve dilde akıcılığı sağlamak programın temelini oluşturmaktadır.

Okulun fiziki imkanları öğrencilerin nitelikli bir eğitim alabilmesi için gerekli donanımlara sahiptir. Bina bahçesi korunaklı ve okul güvenlik görevlisi bulunduruyor. Güvenlik görevlisi giriş ve çıkışları kontrol ederek okula öğrencilerin ve personellerin güvenliğini tehdit edebilecek yabancıların girmesine izin vermez. Sınıflar geniş ve ferah olup sınıflarda öğrencilerin kaza yaşamalarına neden olabilecek araç ve gereçler bulunmamaktadır. Okula giriş ve çıkış saatleri sabah 08:30 akşam 17:30’a kadardır. Sanatsal etkinlikleri drama ve görsel sanatlar olan okulda sabahları çocuklara jimnastik yaptırılarak bedensel gelişimlerine destek veriliyor.

Değişik aktivitelerle çocukların beceri ve yetenekleri ortaya çıkarılıp geliştirilmesi sağlanıyor. Günlük etkinlikler sayesinde çocukların el becerileri güçlendirilirken kendi becerileri sayesinde öz güveni kazandırılıyor. Özel Florya Uğur Koleji Anaokulu'nda verilen yemekler sağlıklı ürünlerden ve hijyenik koşullarda hazırlanmaktadır. Öğrencilere erken yaşta sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandırmak okulun başlıca hedeflerinden biridir. Okulda psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti verilmektedir. Rehberlik birimi öğrencilerin gelişimini desteklemek için çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalar öğrencilerin; sosyal, duygusal, bilişsel ve dil gelişimlerini ele alacak şekilde planlanmıştır. Rehberlik birimi öğrencileri sınıf içinde gözlemler, oyun terapileri yapar, bireysel görüşme yapar. Öğrencilerin okul içinde ve gezi etkinliklerinde güvende olmaları için gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır. Gezi etkinliklerinde öğrencileri öğretmenleri asla yalnız bırakmaz.

Özel Florya Uğur Koleji Anaokulu'nda çocuklara Scratch JR, Code.org ve Algoritma İle Kodlama Eğitimi verilmektedir. Ayrıca okulda her yıl düzenlenen bilim şenliğine çocuklar izleyici olarak katılarak bilimsel çalışmaları bire bir izleme olanağı bulurlar.
Okulda yaz okulu eğitim programı da bulunmaktadır. Yaz okulunda çocuklarla birlikte İngilizce, yüzme, atletizm, jimnastik, sanat, satranç, basketbol, futbol, voleybol, dans ve drama aktiviteleri yapılmaktadır.

GEMS PORGRAMI -FEN VE MATEMATİKTE BÜYÜK ARAŞTIRMALAR
GEMS Programı (Great Explorations in Math and Science) ile öğrencilerimizin temel fen ve matematik kavramlarını anlama­ları, günlük yaşamlarında ihtiyaç duydukları sorgulama alışkan­lığını edinmeleri sağlanır.

DEĞERLER EĞİTİMİ
Anaokulumuzda değerler eğitimi programı düzenli ve sistemli bir program dahilinde okul öncesi eğitim müfredatına entegre edilerek uygulanmaktadır. Değerler eğitiminin önemine inanan anaokulumuz, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmeyi amaçlam­aktadır. Bu bağlamda öğrencilerimizin kişilik ve sosyal gelişimine yön veren değerler belirlenmekte ve bu değerler, yapılan plan­lama dâhilinde eğitsel oyun, işbirliğine dayalı grup çalışmaları, çoklu zekâ, örnek olay incelemesi ve dramatizasyon yöntemleri kullanılarak öğrencilerimize kazandırılmaktadır.

"Uğur Koleji Anaokulunda amacımız; öğrencilerimize bilgi yüklemek değil, öğrencilerimizde öğrenme isteği ve merak uyandırarak, mutlu bireyler yetiştirmek ve bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak onları hayata hazırlamaktır. "

Uğur Koleji Anaokulunda Eğitim Programı MEB Müfredatına Ek Olarak;

GEMS PROGRAMI ağırlıklı,
SCAMPER TEKNİĞİ,
MONTESSORI,
HIGH/SCOPE EĞİTİM YAKLAŞIMI ve
ÇOKLU ZEKA TEORİSİ ile entegre edilerek yürütülür.

ECO-SCHOOLS PROGRAMI ÜYESİ OLAN FLORYA UĞUR KOLEJİ, ÇOCUKLARA EKO- OKURYAZARLIK BECERİSİ KAZANDIRIYOR!
Florya Uğur Koleji’nde Eko- Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan uluslararası bir program olarak sunulmakta. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol almaktalar.
Florya Uğur Koleji’nin de yer aldığı “Eko-Okullar Programı”, çevre eğitimi konusunda yol gösterici bir program sunmasının yanı sıra; program dahilinde yaptıkları çalışmalarda ve verdikleri çevre eğitimiyle üstün başarı sağlamış okullara “Yeşil Bayrak” ödülü verilmekte.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

- STEM

- SCAMPER Tekniği

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Basketbol Öğretmeni

- Yüzme Öğretmeni

- Temel Cimnastik Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

- Native Öğretmen

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Sudoku

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Koordinasyon Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

- Akıllı Düğmeler

Yorumlar (9)

 • AB

  Bu sene Anaokulu olarak verdiğimiz ve çok memnun kaldığımız bir okul. Çocuğumuz okula başladığından beri gerek sosyalleşmesi gerek gözlemlemesi gerek özgüvenin oturmasını Uğur Kolejine ve öğretmenlerimize borçluyuz. Sınıf öğretmenimiz Nurşen öğretmenimiz çocuğumuzla okadar ilgiliki okul dışındaki sorulamızla bilgi edinmemizle canı gönülden ilgileniyor aynı şekilde Serpil hanımda her zaman yanımızda. İngilizce olarakta okulun öğretmenleri çok ilgili ve çocuklarımızın gelişimindeki öğrenme odaklığında büyük verim sağlıyorlar. Şu dönemde covid den dolayı alınan önlemler ve hijyen bakımından da aklımız kalmadan güvenceyle gönderdiğimiz bir okul Uğur Koleji. Tek sıkıntımız sabah problem yaşamasakta akşam çıkıştaki yolun dar ve park sıkıntısı olması.Trafik ve park problemi

 • PB

  Öğretmenimiz Naz hanım, müdür yardımcımız Serpil hanım her zaman yanımızdalar. Soru- sorun en ufak problemde bile en ince ayrıntısına kadar ilgilenip bilgilendiriyorlar. Eğitim sistemi özellikle bu sene çok çok iyi. Anaokulu olmasına rağmen dersleri çok dolu ve sıkılmadan öğretici. Öğretmenleri donanımlı ve ilgili.Çevre düzenlemesiyle birlikte trafik sorununun ortadan kalkması

 • Me

  Kızımızı bu yıl Anaokuluna yenı kayıt yaptırdık şuan ilk dönemdeyiz ve gayet mutlu gıdıyoruz

 • YY

  Okulumuzdan çok memnunuz öğretmen kadrosu ve yabancı dil eğitimi harika çocuğuma akademik olarak çok şey kazandırdı.

 • BD

  Uğur koleji anaokuluna kızım devam ediyor. Öğretmeni Naz hanım. İyi ki Naz hanım ❤️ harika bir öğretmen harika bir insan hem kızıma hem bana çok iyi gelen her anlamda destekçi bir eğitmen yollarımız kesiştiği için çok şanslıyız

 • İö

  Merhaba, düşünmeden kayıt ettireceğiniz bir okul. Çok fazla araştırma yapıp burayı tercih ettik . Öğretmenimiz anne gibi gibi ama en önemliği çok kaliteli bir eğitim anlayışları var . Oğlumuzun öğrendiklerine biz bile şaşırıyoruz.Şuanda beklentilerimizi karşılıyor .

 • HM

  “İyiki”lerimizin merkezi ,çocuğumuzu yetiştirirken ona vermek istediklerimizin gerçekleşip karşımıza çıkmış halisiniz. Sevgi dolu bir yuvasınız . Tüm ekibinizle uyum ,şefkat içinde duygusal ve zihinsel olarak en doğru şekilde evladımızı besleyen bir ailesiniz; ailemizsiniz . Nurşen öğretmenimizi o kadar seviyoruz ki hafta sonu bile okula gelmek istiyoruz . Gerek Serpil Hanım , Sevim Hanım tüm kadro süper uzun yıllar boyunca ülkemiz fidanlarının hayatında olmasını canı gönülden diliyorum. :)

 • ZT

  Üç çocuğum da burada,iyi ki buradayız,mutluyuz,ilgi,alaka,eğitim,disiplin..hepsi var,ve fiziki olarak da bölgedeki en iyi okul,mimari yapısı cezbedici,ve sevgili hocalarımız her biri kendini eğitime adamış çok değerli insanlar,Atatürkçü bir okul olması da takdire şahan,kurum olma farkını burada görebilirsiniz,sorun olursa muhattap ve çözüm mutlaka var

 • HM

  Bizim bu sene ilk senemiz daha önce farklı bir kurumdaydık . Gerek temizlik çalışanları gerek okul yönetimindekiler olsun hep ilgili hep sıcaklar . Kızım okulu severdi ama şimdi daha çok seviyor . Herkes çok tatlı ve çok temiz bir okul

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Florya Uğur Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Fabrikalar Cad. Akasya Sokak No:34 Beşyol - Florya
0 212 963 2072
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum