fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel İleri Nesil Okulları Anaokulu

Özel İleri Nesil Okulları Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel İleri Nesil Okulları Anaokulu Hakkında

İLERİ NESİL OKULLARI EĞİTİM YAKLAŞIMI
Eğitim yaklaşımımız, öğrencileri akademik alanlarda donanımlı kılmanın yanı sıra, kişiliklerini çok yönlü olarak beslemeyi, bilişsel, fiziksel, sosyal ve duygusal yönlerden sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunmayı ve böylelikle mutlu, üretken bireyler olarak yaşamlarını sürdürmelerini hedefler. Öğrenciyi bir bütün olarak ele alan İleri Nesil Okulları eğitim yaklaşımı, sadece akademik alanda ya da sadece kişisel beceriler alanında değil, farklı gelişim alanlarına yönelik olarak yürütülen çalışmaları kapsar.

YABANCI DİL
- Hand in Hand - Çift Öğretmenle Çift Dilli Eğitim:
Her anaokulu sınıfımızda yabancı ve Türk uzman eğitimcilerimiz ile eş zamanlı Türkçe ve İngilizce eğitim programları uyguluyoruz. Çocuklarımız yeni bir dille tanışırken uygulama ve oyun odaklı yöntemlerle eğitiliyor. Anadili İngilizce olan kadromuz, çocuklarımızın 3 yaşından itibaren yakın çevresinden yola çıkarak, drama çalışmaları ve bilgisayar destekli çeşitli oyunlarla İngilizce ile tanıştırıyorlar.

AKADEMİK GELİŞİM
- Her yaş grubuna özel program:
Çocuklarımız 3 yaşından itibaren kendilerini rahat ifade edebilecekleri bir sistemde özgüven sahibi bireyler olmak üzere yetiştiriliyor. Eğitimin sürekliliğine olan inancımızla çocuklarımızı bir sonraki adıma hazırlamak için duygusal, zihinsel, sosyal becerilerini yaşayarak geliştirmelerini sağlıyoruz.

BECERİ GELİŞİMİ
- Geleceğe doğru hazırlık:
Planlama yapmak, planlamaları uyum içinde hayata geçirmek ve bu beceriyi kazanmak gelecek için önemli bir kazanım. Bu sebeple anaokulumuzda her sabah çocuklarımız günü planlama çalışması, gün sonunda da günün değerlendirmesini yapmayı öğreniyorlar ve uygulamaktan en çok keyif aldıkları etkinlikleri özel tasarladıkları günlüklerine resmediyorlar. Biz de çocuklarımızın yönelimlerini daha iyi anlayarak bir sonraki adım için hazırlanmalarını sağlıyoruz.

KİŞİLİK GELİŞİMİ
- Mutlu okul, mutlu aile
Yıl boyunca sunduğumuz Farklılaştırılmış Eğitim Sistemi'ne uygun bakış açısıyla çocuklarımızı değerlendiriyor, her öğrencimize özel olarak hazırlanan izleme ölçeklerimizi titizlikle uyguluyoruz. Uzman kadromuzdan rehber öğretmenlerimiz ve sınıf öğretmenlerimizle çocuklarımızın gelişimini bireysel görüşmelerle velilerimizle paylaşıyoruz, bireysel görüşmelerle çocuklarımızın gelişimini birlikte konuşuyoruz,

TEKNOLOJİ VE GELİŞİM
- 21.yy’a hazır bireyler:
Maker Robotik sistemle çocuklarımızın hem geleneksel ve ileri teknolojileri hem de üreten insan olmanın temel yetkinliklerini eğitimin ilk basamağında öğrenmelerini sağlıyor, bir üst eğitim basamağına hazırlıyoruz.

YETENEK GELİŞİMİ
- Sporla, sanatla gelişimleri desteklenen, yetenekleri keşfedilen nesiller:
Öğrencilerimizin küçük sınıflardan itibaren farklı spor ve sanat dallarıyla tanışmalarına ve yetenekli oldukları alanların farkına vararak kendi tercihleri doğrultusunda ilerlemelerine olanak sağlıyoruz. Böylelikle tüm öğrencilerimizde sporcu disiplini ve ahlakına yönelik farkındalık oluşturulur. Sanat derslerimiz ile de, öğrencilerimizin, görsel sanat sevgisi ve bilgisine sahip, bakmayı ve görmeyi bilen, estetik değerleri içselleştirmiş, kendisini sanat yoluyla özgürce ifade edebilen, bireysel farklılıkların kendilerini zenginleştirdiğinin bilincinde olan, yeni malzeme ve teknikleri kullanma konusunda meraklı ve cesur, yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerine sahip olmaları amaçlanır.

GÜÇLÜ EĞİTMEN KADROSU
Her biri alanında yıldız, güçlü, uzman ve İNO eğitim anlayışıyla hedeflerini birleştiren öğretmenlerimizi özenle tek çatı altına topladık. Bütün öğretmenlerimizin amacı çocuklarımızı 21. yüzyılın gerektirdiği gibi, sadece akademik anlamda geliştirmek değil, her yönden hayata hazırlamak. Çocuklarla birlikte gelişmek, öğrenmek, ileri gitmek ve onların hayatlarına değer katmak!

DOĞANIN KALBİNDE BİR KAMPÜS
- Doğanın armağanı olan yeşil alanlardan faydalanan ileri nesiller:
10.000 m2'lik kampüsümüz, yarı olimpik yüzme havuzu, 500 m2’lik spor salonu, 400 m2’lik konferans salonu, 4000 m2’lik yemyeşil okul bahçesi, 14 etkinlik ve atölye odasına çocuklarımızı her yönüyle geliştirmek için okulumuzun çatısı altında toplandı. Okulumuz aynı zamanda güneş enerjisi panelleriyle kendi elektriğini üreten, su arıtma sistemleriyle doğanın kaynaklarını en verimli şekilde kullanan doğa dostu bir kampüstür.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Ahşap

- Keçe

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Müzik Öğretmeni

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Eklektik Yaklaşım

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

Yorumlar

 • A

  Okulu görünce tekrardan okumak istedim çünkü okul her alanda donanımlı muhteşem görüşmeye gittiğimde eğitim kadrosu beni çok tatmin etti. Çocuğum için en iyisi olduğuna güvenim tam, içimize çok sindi.

 • MY

  2019-2020 dönemi için kızımızın kayıdını yaptırdık. Başak Hanımı ve ekibini tanıdıktan sonra içimiz çok rahatladı, kızımızın da çok mutlu olacağına inanıyoruz.

 • S

  Hem anaokulunda hem de ilkokulda çocuğum var. Anaokuluna zaten çok inanarak çocuğumuzu vermiştik. İlkokulda da gayet donanımlı bir eğitim aldığı için diğer çocuğum gönül rahatlığıyla bu okulda kalmaya devam edeceğim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İleri Nesil Okulları Anaokulu İletişim Bilgileri

Merkez Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:20 34782 Çekmeköy İstanbul
0 216 706 6889
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum