fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Tepekent Koru Anaokulu

Özel Tepekent Koru Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/20:00

Özel Tepekent Koru Anaokulu Hakkında

Okul öncesi eğitim kurumları içindeki tek ekolojik anaokulu olma iddiasını taşıyan Özel Tepekent Koru Anaokulu İstanbul Büyükçekmece’de, Mimaroba’ya bağlı Tepe yerleşkesinde kuruldu. Anaokulunun kendine özgü bir şarkısı bile var. 3000 metrekarelik bir alana yerleşen okulun mimarisi, bacaları ve kuleleri ile çocukların çok ilgisini çekiyor. Bu arada okulun yapımında pomza taşının kullanıldığı, dış yüzeyleri kaplayan perlit maddesi sayesinde yazın serin, kışın sıcak olduğu açıklanıyor. Bütün bu özellikler ekoloji kavramının önemini çocuklara ve büyüklere anlatmak için belirtilmiş. Mülkü kendilerine ait olan okulun kurucuları olan tiyatrocu ve ressam çiftin çalışmaları sayesinde çocuklar doğanın hem keyfini çıkarıyorlar, hem de onu öğreniyorlar. Okulun bir oksijen deposu olduğu sık sık yenileniyor. 3 ile 6 yaş arası miniklerin kabul edildiği okulda sabahları 7.30’da başlayan eğitim akşam 18’e dek sürüyor. Dersler 15 kişilik sınıflarda gruplar halinde yapılıyor. Okulun büyük ve çok amaçlı bahçeleri var. Sebze bahçesi, oyun bahçesi gibi bölümlerde evcil hayvanlar besleniyor. Okula ait bir yüzme havuzu bulunuyor ve yaz okulu programında çok işe yarıyor. Yorulan minikler uyku odalarında dinleniyorlar. Okul binasında yer alan çok amaçlı salonlarda tiyatro çalışmaları yapılıyor. Eğitimin bir parçası olan İngilizce ise Monier and Monier adını taşıyan erken İngilizce Öğrenme Programı ile sürdürülüyor. Çocukların hem öğrenmeleri, hem eğlenmeleri hem de doğayı tanıyıp hayvanları ve tabiatı seven bireyler olmaya başlamaları verilen eğitimin temel amacını oluşturuyor. Servis hizmeti ile ulaşımın sağlandığı okulda güvenlik ve rehberlik hizmetleri de bulunuyor. Okulun danışman bir psikologu miniklere yardımcı olmaya çalışıyor. Gezi kulübü çevre gezileri düzenliyor. Şehir yaşantısı içinde olmasına karşın Özel Tepekent Koru Anaokulu geniş bahçeleri ile çocuklara oynayabilecekleri kocaman alanlar sunuyor. Eğitimleri boyunca onları bol bol eğlendiriyor ve hareket ettiriyorlar. Bu arada ekoloji kavramını da öğretiyorlar. Klasik anaokulu anlayışına karşı çıkan bir eğitim sisteminin olduğu okulun yetkililerince açıklanıyor. Doğanın içinde yaşayınca görsel sanat faaliyetleri olarak çizilen resimlere çoğunluk bahçedeki ağaçlar, çiçekler ve hayvanlar konu oluyor.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (4)

 • Veli

  ekolojik sarayda süper güven ortamı müthiş kadro doğayla içiçe

 • Veli

  Her sabah uyanır uyanmaz anne hadi okula gidelim çabuk çabuk dedikten sonraki sevincimize söylenecek tek bir şey yok. Kızıma bu Duyguları yaşatanlara teşekkür ederim.

 • Veli

  Bir anne için ne kadar zordur yavrusundan ayrılmak .. hem de daha 2 yaşındayken.. benim içimi o kadar rahatlattınız ki ilk tanıştığımız anda içimi ısıttınız..oğluşumuz okula başladığında sadece anne baba su diyen bir kuzuyken 1 dönem içerisinde şuan ankaranın bağlarını söyleyen kendi kendine taklitler yapan bir kuzu oldu , yabancı birini gördüğü zaman saklanan bir çocukken şuan insanlarla tanışan tanıdığı tanımadığı herkese selam veren bir afacan oldu :) fazla söze gerek yok .. ben ilk günden beri sizlere ve hocalarımıza sonuna kadar güvendim çünkü o ışık sizin gözlerinize o temiz kalbiniz yüzünüze yansımış .. iyi ki varsınız ve biz iyiki sizlerle tanışmışız .. okul cağına kadarda sizinleyiz :D

 • Veli

  Tepekent’e , çocuklarıma daha doğal daha yeşil az da olsa şehrin karmaşasından uzak bir ortam sunabilmek için taşındık. Sizlerle tanışmamız bizim için bir mucize oldu. Çocuklarımın sabah okula giderken gülen yüzleri her şeyi özetliyor. büyük oğlum sayenizde çok yol katetti. Ailece desteğinizle, büyük adımlarla ilerliyoruz. Bir ay kadar önce küçük oğullarım da katıldı aranıza. Onlardaki olumlu gelişmeleri şaşkınlıkla iziliyorum. Bu işe sevgisini ve emeğini veren tüm Koru ailesine teşekkür ederiz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Tepekent Koru Anaokulu İletişim Bilgileri

Türkoba Mahallesi, Bariş Caddesi, Serçe 2 Sokak, No:6, Büyükçekmece/istanbul
0 212 963 2075
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum