fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Yakacık Arya Anaokulu

Özel Yakacık Arya Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00
Sabahçı: 07:30/13:00
Öğlenci: 12:30/17:00

Özel Yakacık Arya Anaokulu Hakkında

Özel Yakacık Arya Anaokulu Kartal'da 3 ile 6 yaş aralığındaki öğrencilere eğitim veren bir okul öncesi kurumdur. Okul öğrencilere tam gün ve yarım gün eğitim alma seçeneği sunmaktadır. Kurum sınıflardaki öğrenci sayısını düşük tutarak eğitimcilere öğrencilerle birebir ilgilenme fırsatı sağlamaktadır. Bu sayede öğrenciler öğretmenlerini her an yanlarında hissetmekte ve karakterlerine uygun eğitim almaktadır.
Okul öğrencilerini bünyesindeki çeşitli fiziksel imkanlarla karşılamaktadır. Bu fiziksel imkanlar öğrencilerin eğitimini çeşitlendirmekte ve onlara birçok aktivite gerçekleştirme fırsatı vermektedir. Kurumda bulunan atölyeleri ile öğrenciler ilgilerini çeken branş derslerini kendi alanında uzman öğretmenleri ile eğitim almaktadır. Öğrenciler bu sayede gelişimleri için önemli olan branş derslerini kendi materyelleri ile öğrenme şansı yakalamaktadır. Özel Yakacık Arya Anaokulu bünyesinde bulunan uyku odası fiziksel aktivitelerden yorulan çocukların uyumasına imkan sağlamaktadır. Bu sayede çocuklar gelişimleri için kritik olan öğlen uykusundan mahrum kalmamaktadır.
Özel Yakacık Arya Anaokulu öğrencilerinin karakter gelişimlerini her yönden desteklemeyi amaç edinmektedir. Bu amaçla küçük yaştaki öğrencilere yönelik çeşitli aktiviteler yapılmaktadır. Halk oyunları, dans ve drama gibi sanatsal aktivitelerle çocukların yaratıcılıklarının gelişmesi sağlanmaktadır. Çocuklar için yapılan faydalı etkinliklerden bir diğeri müzik aktiviteleridir. Özel Yakacık Arya Anaokulu'nda bulunan müzik kulübünde öğrenciler müzikle iç içe bir eğitim almaktadır. Öğrenciler bu sayede hem ritim duyguları gelişmekte hem de yeteneklerini keşfetmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Denge ve Koordinasyon

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- 2 Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

● Özel gereksinim öğrencisi (kaynaştırma öğrencisi) kabul ediyor musunuz?

- Evet

Yorumlar (12)

 • 4 yıldır tam gün olarak oğlumuz okula devam etmekte. İlkokula başlayıp bu güzel yuvayı bırakacağımız için üzülüyorum. Oğlum iyi bir insan olacaksa buradaki öğretmenlerin katkısı çok büyüktür.Geliştirilmesinden ziyade bu sınıftaki tüm eğitim kurumlarına, devletin karşılıksız destekler vermesi gerekiyor. Çünkü bu çocuklar bu ülkenin geleceği. Ve bu kurumların ay sonunu nasıl getiririz telaşında olmaması gerekiyor.

 • AD

  Gönül rahatlığı ile oğlumu bıraktığım, oğlumun okul yönetiminden mutfaktaki ablaya kadar herkesi tanıyıp çok sevdiği herkese tavsiye edebileceğim bir okul . İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim .

 • My

  Bizim toplamda bir yılımız doldu. Nasğl unuturum ilk günümüzü. Tüm okul olarak sıcacık sarmalandığımızı. Şevval çok çok zor yemek yiyen, birilerine çok zor alışan ve sabit kıyafetler giyinen bir çocuktur. Ama öyle iyi geldi ki okul arkadaşları ve öğretmenleri. İlk öğretmenimiz zülbeya hanım anne sıcaklığı ile yanımızda kol kanat oldu. Şimdi buse öğretman ama tüm okulu çok sevdik iyi ki arya anaokulu...Virüs sonrüsı yaz etkinlikleri için yüzme derslari hayvanat bahçesi gezileri ve tiyatro günlükleri ilk aklıma gelen

 • UF

  Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı, Ulu Önder Atatürk gibi geleceği aydınlatacak olan çocuklarımıza ışık tutabilen yegane okul öncesi kurumlardan biridir hatta ve hatta tektir. Emekleri ve özverileri için onlara minnettarız. İyi ki sizi tanıdık Özel Arya Anaokulu...Gelişim önce ailede başlar...

 • Dt

  Merhabalar... Bu yuva demek istiyorum ne desem az kalır sanırım. Yasemin öğretmeni 10 seneden fazla oldu tanıyalı ve iyi ki yollarımız seneler önce kesişmiş. Ahlaki değerlere bağlı güvenli huzurlu öğretmeyi seven çocuklara bağlı mükemmel bi ailesiniz. Bütün öğretmenlerinizle özenli ve şefkatlisiniz.Hepinize çok teşekkür ediyor emeklerinizi takdir ediyoruz. Hakkınızı ödeyemeyiz biliyoruz. Seneler sonra bile iyikii diyorum, iyi ki

 • EF

  Okulumuzdan ve öğretmenlerimizden çok memnunuz. Temiz ve güvenilir. İyi ki sizi tercih etmişiz.

 • AA

  Okulumuzu ve değerli öğretmenlerimizi çok seviyoruz, güzel,kaliteli ve sevgi dolu eğitim ve öğretim alıyoruz, oğluma ve bize çok şey öğrettiniz, her zaman anlayışlı, saygılı,sevgi ve umut dolu oldunuz, herşey için çok teşekkür ederiz,iyki varsınız♥️Güzel havalarda Okul dışı etkinlikler organize edilebilirse çocuklarımız daha da mutlu olacaktır.

 • Yaklaşık iki yıldır kızım okula gidiyo Başta Yasemin Hanım okul sahibimiz olmak üzere Ve Diğer sevgili öğretmenlerimiz in ilgisi güler yüzü ve çocuklara olan sevgileri beni ve eşimi cok mutlu ediyo kızımı güvenle emanet edebileceğimiz bir okul iyiki varsınız

 • Ka

  Biz buse öğretmenin sınıfındayız. Kesinlikle mükemmel bir okul öğretmenleri de okul gibi harika. Oğlumu gözüm kapalı emanet ediyor içim rahat isime gidiyorum

 • SB

  İlk başta bilmediğim bir okul diye tereddüt ettim. Ama daha sonra ne kadar doğru bir karar verdiğimi gördüm. Başta yasemin hanım olmak üzere tüm öğretmenler okadar ilgili ki . Çocuğumu bırakmak için bi an bile tereddüt etmedim. Kendi çocukları gibi ilgilendikleri için arya okuluna Teşekkürlerimi borç bilirim. Ve herkese Önerebileceğim bir okulHer yönü ile çok güzel olduğu için bir öneride bulanamam. Zaten yeteri kadar branş dersi var. Herhangi bir önerim yok.

 • Herkese merhaba, özellikle bu aylarda yeni okul arayışında olan ebeveynlerin tatlı ve bir o kadar da tedirgin telaşlarını ben de 3 yıl önce yaşadım. Okul öncesi kurum seçimi, bana göre çocuğun tüm eğitim hayatına etki edeceği için çok çok önemliydi. Hem kural,düzen,disiplin ögrensin, hem eğlensin, hem anne şefkatiyle sarılıp sarmalansın istiyordum. Çünkü evden,anneden ,aileden ilk defa ayrılıp tekrar bağ kurduğu, hayata atıldığı yer ilkokul gibi algılansa da günümüzde artık bu görevi okul öncesi kurumlar aldı. Şahşım adına bir gün dahi pişman olmadığım, aksine her gün iyi ki dediğim yerdeyim, aklımdaki beklentilerimi fazlasıla karşılayan, hatta aklımda olmayanları da bana, bize veren yer oldu Arya. Okulun fiziki yapısı, sınıfların genişliği, ders çeşitliliği, aktivitelerin çokluğuna ek olarak, bir de pamuk kalpli çocuk dostu ögretmenlerin varlığı için mutlaka gelip görülesi, tanışılası bir kurum kesinlikle. Kurucusundan yöneticimize, ögretmenimizden lezzetli yemek yapan oğlumun ablalarına kadar hepsi şahane insanlar, hepsine tekrar burdan da teşekkür ediyorum. Bu yıl oğlumun ilk mezuniyetini birlikte yaşayacağız, bir süre ara veriyoruz ama bu ara çok sürmeden kızımla , tekrar veli olarak geri döneceğim :))

 • En

  Birçok anaokulu gezdik hiçbirinde böyle samimiyet böyle itina görmedik tedirginliklerim vardı ancak okulda alınan önlemleri gördüğümde güvenebileceğim anaevi gibi bir anaokulu olduğunu gördüm görevli personele sonsuz teşekkürler iyi ki varsınız.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yakacık Arya Anaokulu İletişim Bilgileri

Yakacık Çarşı Mah. Kıyı Sok. No: 11, Kartal/istanbul
0 216 706 6885
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum