fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Zekeriyaköy ForestKids International Anaokulu

Özel Zekeriyaköy ForestKids International Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:30
Sabahçı: 08:00/12:30

Özel Zekeriyaköy ForestKids International Anaokulu Hakkında

Özel Zekeriyaköy ForestKids International Anaokulu, 2-6 yaş arasındaki çocuklara okul öncesi eğitimi veren bir kurumdur. En fazla 10 kişilik sınıflarda öğrenci odaklı bir eğitim anlayışı benimseyen kurum her çocuğun bireysel farklılıklarına önem verir. Çocukların haklarına saygı duyulan ve ihtiyaçlarının karşılandığı kurumda, güvenli ve huzurlu bir ev konforu sağlanmaktadır. Her çocuğun farklı öğrenme hızı yöntemi vardır ve okul buna saygı duyarak eğitim vermektedir. Eğitim programında çok çeşitli aktivitelere yer veren okul, çocukların yaparak yaşayarak öğrenmelerine ortam sağlamaktadır. çocukların potansiyellerini açığa çıkarmaları ve geliştirebilmeleri için her şeyi kendi başlarına yapmalarına, hayatı deneyimlemelerine teşvik edilir. Bu süreçte öğretmenler birer gözlemci ve rehberdir. Öğretmenler, okul psikoloğu ile işbirliği içinde çocukların yaşına ve gelişim düzeylerine, meraklarına, ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına uygun çalışma konuları hazırlar.
Özel Zekeriyaköy ForestKids International Anaokulu’nda, öğrencilerin doğayla iç içe bir ortamda zaman geçirmeleri için her gün bir saate yakın açık havada aktivite yapılır. Çocukların gelişimi için doğa ve ormandan faydalanılır. Sınıflardaki eğitim dışında, dışarıda da eğitim ortamı sağlayan okul, çocukların merak ve keşfetme duygularını ön plana çıkarır. Okulda Reggio Emilia eğitim modeli adapte edilerek bir program oluşturulmuştur. Çocuklar kendi ilgi ve ihtiyaçları yönünde çalışarak hayatı deneyimlerler. Problem çözme yönlerini geliştirirler. Ayrıca bu yaklaşımla çocukların sosyal ve iletişim becerileri geliştirilir.
Özel Zekeriyaköy ForestKids International Anaokulu’nda çocukların ihtiyaçlarına yönelik yemekhane, sanat atölyeleri, bahçe, güvenlik, spor salonu, ışık atölyesi, uyku odası, bulunur. Bu alanlarda, drama, akıl ve zeka oyunları, yoga, dans, robotik ve kodlama, değerler eğitimi, görsel sanatlar, dekoratif sanatlar ve daha bir çok gelişimsel aktivite yapılır. Böylece çocuklara erken dönem becerileri kazandırılarak mutlu, donanımlı, başarılı, yeteneklerinin farkında bireyler yetiştirilir.

Yorumlar (2)

  • FK

    Çocuğumun ilk okul deneyimi burada oldu. Tüm ekip özellikle çocuk gelişimi konusunda çok bilgili ve deneyimli. Her cuma ormana gitmeleri harika!

  • DK

    Benimsedikleri eğitim modeli çok çağdaş. Çocuklarımızın, bizim okula gittiğimiz dönemlerden çok farklı şekilde eğitime ihtiyaçları var. Bu okul, orman okulu ve ilerici pedagojik alt yapısı ile bunu sağlıyor. Tüm ekibe teşekkürler.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Zekeriyaköy ForestKids International Anaokulu İletişim Bilgileri

Zekeriyaköy Mah. Benjamin Sok. No:1L, Sarıyer / İstanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum