fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bilgince Eğitim Kurumları Anaokulu

Özel Bilgince Eğitim Kurumları Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 14
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/18:00

Özel Bilgince Eğitim Kurumları Anaokulu Hakkında

Özel Bilgince Anaokulu, temel amacı, Atatürk’ün ilke ve inkılapları doğrultusunda evrensel düşünen, olayları neden-sonuç ilişkisi içerisinde sorgulayan, kendini ve çevresini tanıyan ,yapıcı,üretken,doğa ile iç içe ,girişimci,hayvanları koruyan bireyler yetiştirmek. Bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak 21. Yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler ile donanmış araştırmacı, bireyler yetiştirmektir.
Özel Bilgince Eğitim Kurumları Anaokulu, tüm öğrencilerini etik,sosyal ve akademik standartlara sahip,sürekli ve etkin öğrenen,ulusal ve uluslararası toplumların değerli bireyleri olarak yetiştirmeyi ve tüm dünyada örnek alınacak bir eğitim kurumu olmayı vizyon olarak benimsemiştir. Eğitim anlayışı sadece bilgi vermek değildir, öğrenci merkezli demokratik ve etkin bir okul anlayışını benimseterek mutlu öğrenmeyi öğretmektir.
Okulda öğrenciler, Zevk alarak öğrenmelerini, ilgi alanlarını, yeteneklerini geliştirmek ve onları hayata üst öğretime hazırlamak için motivasyon sağlanır. Ve her küçük başarı için takdir edildiklerini görürler, Öğrencinin soruları ve kaygıları değerlenir, öğrenme deneyimleri sunularak bunları aşmaları için motive edilirler. Fikirlerine saygı duyulur. Öğrenmenin; Azim, Çaba ve Değer gerektirdiğini, her zaman kolay olmadığını ve hatalarından ders çıkarmaları gerektiğini öğrenirler, Çaba, Azim ve Değer için; öğrencilerin başarısızlıklardan korkuya kapılmayıp, başkasının başarısını kabul ederken kendilerinin en iyiye ulaşmak için ihtiyaçlarını belirlemeleri sağlanır, Bağımsız öğrenenler haline gelmeleri için kendi hedeflerini belirlemelerini sağlayarak, sorumluluk almaları, risk almaları ve kendi gelişimlerini değerlendirmeleri ve süreç içinde yaşam boyu öğrenme alışkanlığı geliştirmeleri sağlanır. Doğru ve yanlışın ne olduğu ile ilgili düşünceleri gelişir.
Birbirine Saygılı, dost, özverili, hoşgörülü olur, Bireysel farklılıklara duyarlılıkları gelişir, kendisi ile ailesi ile ve çevresi ile barışık olur. Paylaşılan toplumun ortak yararı için, çevrenin, doğanın korunmasına önem verir, kültürüne ve mirasa saygılı olurlar. Çağdaş,demokratik ve laik ulusal ve evrensel değerlere saygılı olurlar. Sağlıklı beslenme ve Kaliteli yaşam tarzının önemi hakkında bilgi ve beceri kazanırlar.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bilgince Eğitim Kurumları Anaokulu İletişim Bilgileri

Kahramandere Mah. 890 Sok. No:10, Güzelbahçe/izmir
0 232 444 97** Numarayı Göster
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum