fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Tırtıl Kreş ve Gündüz Bakımevi

Özel Tırtıl Kreş ve Gündüz Bakımevi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 1-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00
Sabahçı: 07:30/12:00
Öğlenci: 12:00/18:00

Özel Tırtıl Kreş ve Gündüz Bakımevi Hakkında

İzmir'de tek Waldorf anlayışıyla çocuk yetiştiren Özel Tırtıl Kreş ve Gündüz Bakımevi, bünyesine kabul ettiği 1 ile 6 yaş arası öğrencilerin bilişsel, duygusal, fiziksel ve zihinsel gelişimlerini destekleyerek ayrıcalıklı bir hizmet sağlamaktadır. Çocukların, sonraki eğitim seviyelerinde de başarılı, özgüvenli ve mutlu olarak devam etmelerine destek olmak için gerekli fiziksel, sosyal donanım ve faaliyetleri sağlamaktadır. Eğitim programı problem çözme, iletişim, akıl yürütme, ilişkilendirme, karar verme, araştırma ve yaratıcılık gibi becerileri geliştirmektedir. Okuldaki sınıflar öğrencilerin ev ortamından uzak kalmaması adına sıcak bir yuva tarzında dizayn edilmiştir.
Özel Tırtıl Kreş ve Gündüz Bakımevi, her çocuğun ilgisine ve öğrenme stiline göre farklılaşan, araştıran, sorgulayan, öğrenmenin keyfine merak ederek ulaşmaya çalışan çocuklar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Değişen ve gelişen dünyada birey davranışlarındaki değişiklikleri kalıcı hale getirebilmek, gelişmelere ayak uydurabilen, çağın beklentilerine cevap verebilen, araştıran, sorgulayan ve öz güven duygusu gelişmiş bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Özel Tırtıl Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencilerin okulda müfredat kapsamında ele alınan konuları ne dereceye kadar öğrendikleri değil, gerçek hayatta karşılaşabilecekleri durumlarda sahip oldukları bilgi ve becerileri kullanabilme yeteneği, analiz edebilme, akıl yürütme ve okulda öğrenilen fen ve matematik kavramlarını kullanarak etkin iletişim becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir.
Özel Tırtıl Kreş ve Gündüz Bakımevi, çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimi kadar fiziksel gelişimini de önemsemektedir. Waldorf eğitim anlayışıyla ve doğayla iç içe fiziki imkanıyla çocukların kendini doğanın bir parçası olarak hissetmesi sağlanmaktadır. Bu bağlamda çocuğun oyun hakkına saygı duyulmakta ve güçlü bir güven çemberi oluşturulmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Odaklı Eğitim

- Waldorf Pedagojisi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Tırtıl Kreş ve Gündüz Bakımevi İletişim Bilgileri

Ilıca Mah. Zeytin Sok. No:34/1, Narlıdere / İzmir
0 232 335 1759
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum