fb
Özel FikriBilim Koleji Anaokulu

Özel FikriBilim Koleji Anaokulu

0 212 963 2078
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share
Yaş Aralığı: 4-5
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:50/18:00

Özel FikriBilim Koleji Anaokulu Hakkında

FikriBilim Koleji, özel okullar içinde özgürlük kavramını kurumsal bir vizyon olarak tüm eğitim sistem ve değerlerinin en üstüne yerleştiren ilk ve tek özel eğitim kurumudur. Özgürlüğü ilke edinen FikriBilim koleji anaokulu, ilköğretim, ortaokul ve lise olmak üzere 4 bölümü ile öğrencilerine kaliteli bir eğitim imkanı sağlamaktadır. FikriBilim koleji kaliteli eğitim programları, teknolojik ekipmanları ve alanlarında uzman eğitmen kadrosu ile aydın, bilgili, başarılı, saygılı, ahlaklı, sorumluluk sahibi, değerlerini bilen ve kültürlü bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Okulun bölümleri içerisinde yer alan Özel Fikri Bilim Koleji Anaokulu aklına gelen her türlü soru ya da sorunu hiçbir çekince duymadan ifade edebilen/sorgulayabilen gücü ve öz güvenin desteklenen; okul öncesi ve ilköğretim düzeylerindeki eğitim yaklaşımlarını öğrencilerine uygulamaktadır.
Zihinsel gelişimin büyük bölümünün 0-6 yaş arasında gerçekleştiği okul öncesi dönemde temel becerileri ve kazanımları edinmeleri amaçlanan okulda “öz bakım”, “dil”, “bilişsel, sosyal ve duygusal gelişim” ile “motor gelişim” alanlarında gelişmelerini sağlamaya yönelik eğitim programları uygulanmaktadır. Özel Fikri Bilim Koleji Anaokulu 'nda çocukların kişisel, sosyal ve fiziksel gelişimlerini sağlayabilecekleri tüm imkanlar sağlanmaktadır. Bu imkanlar içerisinde havuz, bahçe, spor alanı, konferans salonu, kütüphane, laboratuvar, kapalı spor salonu, mutfak atölyesi, oyun alanı ve sanat atölyesi yer almaktadır.
Okulda öğrencilere tam gün eğitim verilmektedir. Okulda akademik eğitimlerin yanında dönem boyunca öğrenciler öğretmenleri ile birlikte satranç, gezi, görsel sanat, el sanatları, dekoratif sanatlar, müzik, drama, tiyatro, dans, yüzme, futbol, voleybol, basketbol, ekoloji, bilişim, robotik kodlama, orff ve zeka oyunları gibi daha birçok eğlenceli aktivite yapmaktadır. Özel Fikri Bilim Koleji Anaokulu eğitim kalitesini ve verimliliğini artırmak, eleştirel düşünen, araştıran, geleceğin ihtiyaç duyacağı yaşam becerilerini edinmiş bireyler yetiştirmek için veri tabanı yönetimine dayalı ölçme ve değerlendirmeler yapmaktadır. Bu sayede düzenli olarak gözlemlenen öğrencilerin velileri ile irtibatta olunur ve ölçme ve değerlendirme sonuçlarına göre öğrenme süreçleri öğrencilerin ihtiyaçlarına göre yeniden tasarlanır.
Okulda yabancı dil eğitimi olarak İngilizce tercih edilmektedir.
Yabancı dil eğitiminde öğrencilerin ezber yoluyla değil sonuç değil süreç odaklı eğitim uygulamaları, grup ve istasyon çalışmaları, yeni ölçme değerlendirme araçlar ve multimedya kaynakları kullanılarak daha kalıcı dil bilgisi elde etmeleri sağlanmaktadır.
Okulun öğrencilerine sunmuş olduğu hizmetler arasında güvenlik, rehberlik, yemekhane ve serviste bulunmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Havuz
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Beden Eğitimi
Futbol
Voleybol
Basketbol

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Robotik ve Kodlama
Yabancı Dil Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

"Özel FikriBilim Koleji Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel FikriBilim Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Adnan Kahveci Mah.çalışlar Cad. No : 13 Beylikdüzü/istanbulistanbul
0 212 963 2078
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum