fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel İlk Beş Erenköy Anaokulu

Özel İlk Beş Erenköy Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:00
Sabahçı: 08:00/13:00

Özel İlk Beş Erenköy Anaokulu Hakkında

İIstanbul Kadıköy'de bulunan Özel İİIlk Besş Erenköy Anaokulu tecrübeli, işsini seven egğitmen kadrosu ile çevresine karşı duyarlı, meraklı, araştıran, sorgulayan, kendine güvenen, problem çözen ve çok dil becerisine sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bir eğitim kurumudur. On iki kişilik sınıf mevcutlarına sahip olan Özel İlk Beş Erenköy Anaokulu öğretmenleri uzman ve deneyimli bir kadrodan oluşuyor. Okulun açılış saati sabah yedi otuz olup, kapanış saati akşam beş otuz’ dur. Psikolojik danışmanlık hizmetlerinin de verildiği okulun uyku odası, yemekhane, bahçe, oyun alanı ve hayvanat bahçesi vardır. Okulda çocukların güvenliğini sağlaması açısından bir adet güvenlik hizmeti bulundurulmaktadır. Ayrıca geliş ve gidişlerin kontrollü bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için bir adet servis aracı mevcuttur. Ayrıca okulda rehberlik ve yaz okulu etkinlikleri de bulunmaktadır. İngilizce yabancı dil eğitimi olarak sağlanmaktadır. Okulda bir de gezi kulübü vardır. Okul binası üç katlı modern bir yapıdır. Okul bahçesinde park ve bahçe oyun araç gereçleri tam teçhizatlı olarak bulunmaktadır. Hayvanat bahçesinde daha çok kümes hayvanlarına yer verilmektedir. Okul bahçesinde meyve ağaçları da bulunuyor. Senenin ikinci yarısında okulda aileler ile çadırlı doğa kampı, bale resitali, spor günü, yıl sonu gösterileri, faaliyetleri düzenlemiştir. Çocuklar için eğlenceli bir öğretim şekli tercih eden okulda eğlenceli aktiviteler, sihirbaz, animasyon gösterileri, yüz boyama, mini zumba, sürpriz kahraman etkinlikleri düzenleniyor. Özel İlk Beş Erenköy Anaokulu'nun eğitim programı yetenek geliştirme, yüksek fonksiyonlu öğrenme, dil gelişimi ve okuma duyarlılık, bilim ve matematik, fen ve doğa etkinlikleri, sosyal ve duygusal gelişim, fiziksel gelişim ve yaratıcı fikirler, GEMS, farklılaştırılmış eğitim programı, ESL çok dilli İngilizce ve Fransızca, Sosyal Beceri ve programı, değerler ve Dina School üzerine kurulmuştur. Tüm bu eğitim ve öğretimin yanı sıra çocuklarla birlikte sosyal sorumluluk projeleri ve aile- çocuk kulübü etkinlikleri de yapılmaktadır. Anaokulunda beslenme şekli katkı içermeyen organik ve doğal besinlerle çocukların sağlıkları gözetilerek oluşturuluyor. İlk Beş Erenköy Anaokulu çocukların yaşamlarındaki ilk beş yılın çok önemli olduğu kanısı ile yola çıkarak eğitimini yaş gruplarına göre hazırlamaktadır. Çocuklara her gün farklı aktiviteler yaptırılmaktadır. Bu aktiviteler sayesinde çocukların ince ve kaba motor becerileri her seferinde bir adım daha ileriye taşınıyor ve gelişmesi hızlanıyor.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Veliler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Dışarıdan hazır geliyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (9)

 • Evim gibi hissettiğim anaokul. Oğlum 3 ve 4 yaş buradaydı. Çok memnun olduğumuz için ilkokulun hazırlığına ataşehir şubesine verelim dedik ama buradaki samimiyeti göremedik. Öğretmenin önemini bir kez daha anladım. Bahçesi bence istanbul’da hiçbir anaokulda olmayan bir bahçe. Etkinlik, gezi, eğitim sistemi ve yaklaşımıyla kadıköy’de tek geçeceğim anaokul. Her şey için teşekkürler!Keşke bu binaya yakın bir ilkokulu olsaydı...

 • EB

  Ilk Bes Anaokulunu cok basarili buluyorum. Nazli Hanim her konuda yardimci oluyor, cocuklari robot olarak yetistirmiyorlar. Ayni zamanda ilkokul acicaklarini duydum.

 • Çocuklarla dersleri işlerken birebir ilgileniyorlar. Fiziksel ve duygusal gelişimlerini desteklemek için faklı uygulamalara başvuruluyor. Yemekler zaten bir harika.

 • Doğayla iç içe olan ve hayvan sevgisinin öğretildiği bir yer. Yemekler okulda hazırlanabilir.

 • ZG

  Çocuğumuzu bu okula yolladık çok memnun kaldık. Kızım başta okula gitmek istemiyordu evcimen bir çocuk ama kısa bir sürede alıştı ve okulunu çok sevdi. Psikolejik danışmanlarının ve sosyal etkinliklerin çok payı oldu.

 • ŞA

  Çevreye, doğaya duyarlı olmaları konusunda çocukları teşvik eden bir çok çalışmaları var. Bilinçli, duyarlı, ilgili hocalarla çalışıyorlar. ayrıca rehberlik servisi de çok başarılı tavsiye edebileceğim bir okul.

 • A

  Veliyle iletişim konusunda çok etkin ve sürekli haberdarım teşekkür ederim

 • Veli

  Görüşmeye gittiğimde ne söyledilerse günü günü ne arkasında durdular. Güven bence çok önemli ve bu yuvada fazlasıyla var.

 • Veli

  Bina ve bahçeyi çok beğendim. Reggio yöntemine benzer bir yaklaşımları var. Yemekler güzel. Birebir ilgi eksik olmuyor gerek öğrenci gerek velilerle. `çocuğu bırakın, ağlarsa ağlasin` mantiğı yok. çocuk odakli ilerliyor eğitim modelleri.herhangi bir durumda muhattapsız kalmazsınız.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İlk Beş Erenköy Anaokulu İletişim Bilgileri

Erenköy Mahallesi, Gardenya Çikmazi, No:6, Kadiköy/istanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum